2023 06 10 /23:39

„Manchester City“ galiausiai užkopė į viršūnę – triumfavo Čempionų lygos finale

„Manchester City“ šlovės akimirka UEFA Čempionų lygoje galiausiai atėjo. Stambule vykusiame finale Pepo Guardiolos auklėtiniai 1:0 nugalėjo Milano „Inter“ ir pirmą kartą klubo istorijoje tapo lygos laimėtojais.
„Manchester City“ triumfas
„Manchester City“ triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Nuo 2008 metų, kai Jungtinių Arabų Emyratų turtuoliai perėmė „Manchester City“ valdymą, klubas skynė titulus Anglijoje, tačiau Čempionų lygos laimėti nesugebėdavo. Galiausiai tai padarė.

Vienintelį įvartį finale pelnė Rodri, pasižymėjęs 66-ą minutę.

„Kiek emocijų... Tai – svajonės išsipildymas. Visi šie žmonės [rodo į gerbėjus] to laukė tiek daug metų. Jie nusipelnė, mes nusipelnėme“, – iškart po rungtynių „BT Sport“ kalbėjo Rodri.

Savo įvartį jis paskyrė „visiems žaidėjams, kurie „Manchester City“ klubą padarė didžiu“ – jis vardijo Sergio Aguero, Davidą Silvą, kitus.

Tai nebuvo lengvos rungtynės Anglijos čempionams, kurie buvo laikomi tvirtais finalo favoritais.

„Inter“ gynyba sukaustė ir Erlingą Haalandą, sužaidusį ne pačias geriausias rungtynes, ir visą „Manchester City“ puolimą.

P.Guardiolos kariauna daug progų neturėjo, bet vieną jų išnaudojo.

Priešingai nei Milano ekipa, kuri, praleidusi įvartį, turėjo kelias galimybes rezultatą išlyginti, bet jas iššvaistė.

„Manchester City“ šį sezoną laimėjo visus svarbiausius trofėjus.

Tai tik dešimtas kartas istorijoje, kai klubas per vieną sezoną laimėjo visus tris turnyrus – šalies čempionatą, šalies taurę ir Čempionų lygą.

Ir antras kartas, kai tai padarė anglų klubas. "Manchester City" šį sezoną pakartojo 1998-99 m. "Manchester United" pasiekimą.

Ir pats P.Guardiola tai padarė antrą kartą – tris trofėjus per sezoną jis nuskynė ir 2008-09 metais, kai treniravo „Barcelona“.

Pepas sau už nugaros palieka Jose Mourinho, Alexą Fergusoną, Vincente Del Bosque ir kitus trenerius, kurie Čempionų lygą yra laimėję po du kartus.

Katalonas susilygino su Zinedine'u Zidane'u, kuris, kaip treneris, Čempionų lygoje triumfavo triskart.

Carlo Ancelotti yra vienintelis tai padaręs keturiskart.

„Manchester City“ dar niekada nebuvo laimėjęs Čempionų lygos, „Inter“ šią taurę į viršų kėlė 1964, 1965 ir 2010 metais.

Komandų palyginimas šio sezono Čempionų lygoje:

„Manchester City“ Kriterijus Milano „Inter“
32 Įvarčiai 19
5 Praleisti įvarčiai 11
8 „Sausi“ vartai 8
AFP/„Scanpix“ nuotr./Instagram žvaigždė Ivana Knoll – taip pat finalo rungtynėse
AFP/„Scanpix“ nuotr./Instagram žvaigždė Ivana Knoll – taip pat finalo rungtynėse

PASISAKYMAI PRIEŠ RUNGTYNES:

Pepas Gaurdiola: „Finalas prieš Italijos komandą ne visada yra geriausia dovana. „Inter“ yra labai konkurencingas varžovas“.

Simone Inzaghi: „Patekimas į finalą buvo mūsų svajonė, bet visada ja tikėjome. Didžiuojamės. Niekas mums nieko už dyką nedavė, mes nusipelnėme visko, ko pasiekėme“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

90+6 min. Paskutinio kampinio metu „Inter“ atliko pavojingą smūgį, bet ir vėl Edersonas buvo vietoje.

88 min. R.Lukaku vos iš kelių metrų smūgiavo galva, bet fantastiška proga paleista vėjais – Edersonas sureagavo į smūgį...

77 min. Ph.Fodenas įspūdingai atsikratė gynėjais ir įsiveržė baudos aikštelę... Vis dėlto šimtaprocentinės progos anglas neišnaudojo – Andre Onana smūgį atrėmė.

73 min. R.Lukaku smūgis! Edersonas atrėmė žemą ir stiprų belgo smūgį.

71 min. Federico Dimarco turėjo nuostabią progą lyginti rezultatą... bet sutrukdė ir kuriozas. Smūgiuodamas galva iš pradžių pataikė į skersinį, o pakartotiniu bandymu – į komandos draugą R.Lukaku...

68 min. ĮVARTIS!!! „Manchester City“ įvartis! Rodri vienu lietimu dūrė jam atšokusį kamuolį – 1:0!

„Scanpix“ nuotr./Įvarčio epizodas
„Scanpix“ nuotr./Įvarčio epizodas

67 min. E.Haalandas pasinaudojo „Inter“ gynėjų klaida ir įsiveržė į baudos aikštelę, bet nesugebėjo iškišti kamuolio Ph.Fodenui.

59 min. Dar viena Edersono klaida žaidžiant su gynėjais, tačiau Lautaro Martinezas tuo nepasinaudojo – Edersonas ištaisė klaidą.

57 min. „Inter“ puolėjas Edinas Džeko paprašė keitimo – aikštėje pasirodė Romelu Lukaku.

55 min. Hakanas Calhanoglu užsitiso tolimam šūviui, bet smūgis blokuojamas.

52 min. Pirmosios antro kėlinio minutės – be rimtesnių progų. Daugiau tik pražangų ir kontakto.

45+1 min. Manuelis Akanji pavojingai smūgiavo iš toli – vos virš virtų...

35 min. Kevinui De Bruyne finalas baigėsi. Belgas patyrė traumą – jį pakeitė Philas Fodenas. Tai jau antras Čempionų lygos finalas, kurio K. De Bruyne nebaigė dėl traumos – taip pat nutiko ir 2021 m. finale.

29 min. Kevinas De Bruyne pamėgino smūgiuoti iš tolėliau, vartininkas po rikošeto sugavo kamuolį. „Manchester City“ pastebimai padidino apsukas.

27 min. Pavojingas momentas! E.Haalandas perdavimu išvedamas prieš vartininką, smūgis dideliame greityje, bet Andre Onana jį atrėmė!

26 min. Edersonas vėl sužaidė neužtikrintai. Jo perdavimą gynėjams Nicolo Barella perėmė, bet smūgis į tuščius vartus „Inter“ žaidėjui nepavyko.

20 min. Marcelo Brozovičius šovė iš toli, bet be didesnio pavojaus. „Manchester City“ per 20 minučių atliko vos 1 smūgį, „Inter“ – 3.

12 min. Edersonas sužaidė lengvabūdiškai išeidamas į kamuolį, bet „Inter“ tuo nepasinaudojo.

10 min. F.Dimarco pavojingas aukštas perdavimas į „City“ baudos aikštelę, bet R.Diasas „išvalė“ teritoriją.

5 min. Bernardo Silva įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, tačiau smūgiavo šalia vartų.

STARTINĖS SUDĖTYS:

„Manchester City“: Edersonas, Manuelis Akanji, Rubenas Diasas, Nathanas Ake, Johnas Stonesas, Rodri, Bernanrdo Silva, Kevinas De Bruyne, Ilkay'us Gundoganas, Jackas Grealishas, Erlingas Haalandas.

„Inter“: Andre Onana, Alessandro Bastoni, Francesco Acerbi, Matteo Darmianas, Federico Dimarco, Hakanas Calhanoglu, Marcelo Brozovičius, Nicolo Barella, Denzelis Dumffriesas, Lautaro Martinezas, Edinas Džeko.

Rungtynių arbitras: Szymonas Marciniakas (Lenkija)

„Scanpix“ nuotr./„Manchester City“ – Milano „Inter“
„Scanpix“ nuotr./„Manchester City“ – Milano „Inter“

PRIEŠ RUNGTYNES – CHAOSAS MIESTE

Stambulas paskendo ne tik finalo nuotaikose, bet ir chaose „Manchester City“ ir Milano „Inter“ sirgaliai dėl eismo spūsčių buvo priversti iki Atatiurko stadiono kulniuoti pėsčiomis net ir 5 km atstumus, o šalia paties stadiono kilo gaisras.

Jau vidurdienį Stambulo centre esančiuose baruose ir restoranuose tapo pastebimai tyliau, nes sirgaliai paklausė UEFA raginimų ir į stadioną patraukė anksčiau.

Norėdama išvengti praėjusių metų fiasko pasikartojimo, UEFA paragino sirgalius važiuoti maršrutiniais autobusais, link stadiono pradėjusiais kurstuoti likus 9 valandoms iki rungtynių pradžios.

Vis dėlto kelionės sirgaliams užtruko beveik kelias valandas, mat daugelis daugelis autobusų įstrigo siaubingame eisme.

Pranešama, kad šimtai sirgalių paliko transporto priemones ir pasirinko eiti pėsčiomis greitkelio pakraščiu, aplenkdami kamštyje sustojusius automobilius ir taip desperatiškai bandydami pasiekti stadioną.

Galiausiai priartėjus prie stadiono sirgalius pasitiko dūmai – netoliese degė sandėlys.

72 tūkst. vietų stadione abiejų komandų sirgaliams buvo išdalinta po 20 tūkst. bilietų. Likusi dalis atiteko vietos gyventojams ir kitiems loterijos būdu bilietus pirkusiems gerbėjams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai