1 pastebėjimas nuo sofos
Savo nusiteikimą vokiečiai pradėjo demonstruoti nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko ir susidarė įspūdis, kad portugalai tokiam spaudimui buvo visiškai nepasiruošę.
Visgi keisti skaičius švieslentėje Die Mannschaft sekėsi sunkiai, o tada atėjo 16-oji minutė ir portugalai pademonstravo aukščiausią klasę, surengę dievišką ataką.
Bernardo Silva atliko fantastišką ilgą perdavimą Diogo Jotai, o pastarasis nepagailėjo kamuolio Cristiano Ronaldo ir šis pirmą sykį karjeroje įmušė į vokiečių vartus.
Jei gynyboje palieki tik taip gintis sugebantį Kai Havertzą, kampinį privalai pakelti, kad šis baigtųsi smūgiu į vartus, o ne varžovų kontrataka. Čia kritikos strėlės jau sminga į Toni Kroosą ir oro dvikovoje nesėkmingai sužaidusiam Matthiasui Ginteriui.
2 pastebėjimas nuo sofos
Visgi tikėtis, kad tokia taktika gali gelbėti visą mačą, buvo naivu. Šaltas dušas šeimininkų psichologiškai nesugriovė ir dar iki pertraukos Vokietija sugebėjo perlaužti mačo eigą, o antrajame kėlinyje ir užbaigė intrigą. Kažkiek aktyvesnius portugalus matėme tik mačo pabaigoje, kai J.Lowas pradėjo sukti keitimų karuselę, jau galvodamas apie paskutines grupės rungtynes su vengrais.
3 pastebėjimas nuo sofos
Pagrindinė pergalės priežastis – žvėriškas spaudimas ir totalus dominavimas aikštės viduryje. Čia T.Kroosas, Ilkay'us Gundoganas, Joshua Kimmichas ir R.Gossensas iš varžovų trejeto paliko šlapią vietą. „Premier“ lygoje liaupsinamas Bruno Fernandesas buvo visiškai nematomas ir „išjungtas“, Danilo daug lakstė be kamuolio, o veteranas Williamas Carvalho buvo pakeistas.
Portugalai darė labai daug klaidų vienas kitam perduodami kamuolį, trūko agresijos, o antrą įvartį vokiečiai įmušė atlikę net 14 perdavimų ir nesunkiai pakeitę aikštės kraštus.
Lūžio taškas
Antrasis vokiečių įvartis. J.Lowo komandos persvara buvo labai didelė. Kai Die Mannschaft galiausiai persvėrė rezultatą, susidarė įspūdis, kad pergalės jau nebepaleis. Po nesėkmės „Euro 2020“ starte per daug buvo pastatyta ant kortos.
Didmeistrių partija
Pirmos rungtynės komandoms susiklostė skirtingai, bet abu treneriai išliko ištikimi savo idėjoms ir į aikštę metė lygiai tuos vienuoliktukus, kurie žaidė prieš keturias dienas.
J.Lowas, nepaisant labai sudėtingos pradžios ir praleisto įvarčio, savo komandos žaidimu turėjo būti patenkintas. F.Santoso komanda atrodė slogiai.
Prakaito išmuštas portugalų strategas antro kėlinio pradžioje nusimetė švarką, bet tuoj pat jo komanda gavo trečią įvartį ir viltys buvo galutinai atvėsintos.
Kol kas Europos čempionai sužaidė du sunkius mačus. Portugališkas vaizdas „Euro 2020“ stadionuose yra labai panašus į tą, kurį matėme prieš penkerius metus. Tiek talento turinti komanda privalo demonstruoti kur kas kokybiškesnį futbolą.
X faktorius
Kai Havertzas. Jis buvo visur. Kai portugalai mušė savo pirmą įvartį, K.Havertzas buvo paliktas paskutiniu gynybos bastionu, bet gynėsi pernelyg pasyviai ir inteligentiškai. Savo pasyvumą Londono „Chelsea“ atstovas taisė ten, kur jaučiasi geriausiai – atakoje. Iš pradžių „užsmaugęs“ Rubeną Diasą, kuris įsimušė į savo vartus, o po kelių minučių iš labai sudėtingo kampo, bet sėkmingai perdavęs kamuolį J.Kimmichui, kurio šūvis baigėsi Raphaelio Guerreiro autoįvarčiu.
Antrojo kėlinio pradžioje R.Gossenso ir K.Havertzo tandemas suveikė dar kartą ir „Chelsea“ puolėjas tapo pirmuoju šios rinktinės žaidėju, kuriam oficialiai pavyko įmušti Europos čempionato finaliniame etape.
22-ejų puolėjas tapo ir jauniausiu Vokietijos įvarčio autoriumi Europos čempionatų istorijoje.
Prožektorių šviesoje
Robinas Gossensas sužaidė geriausias karjeros rungtynes. Galingi jo smūgiai kaire koja portugalams kėlė daug rūpesčių. Iš pradžių „kung fu“ stiliumi įmuštas įvartis buvo anuliuotas dėl nuošalės, o baigiantis kėliniui Bergamo „Atalanta“ atstovas vėl šovė taip galingai, kad K.Havertzą saugojusiam R.Diasui beliko tik pasiųsti kamuolį į savo vartus.
R.Gosensas atliko perdavimą ir trečiam vokiečių įvarčiui, o galiausiai dar ir pats įmušė galva. Kas galėjo pagalvoti?
Kritiko strėlė
Bruno Fernandesas. Panašu, jog „Manchester United“ žvaigždei Portugalijos rinktinėje tenkanti psichologinė našta dar yra per sunki. Kol vokiečiai buvo motyvuoti, portugalai nesugebėjo surengti nė vienos logiškos atakos.
Nelaimėliai
R.Diasas ir R.Guerreiro. Iki šiol dar niekada Europos čempionatų rungtynėse viena komanda nebuvo įsimušusi dviejų įvarčių į savo vartus.
Žmogus su švilpuku
Anthony Tayloras iš karto pateko po psichologiniu presu, kai jau 5-ąją minutę neužfiksavo Thomaso Mullerio žaidimo ranka ir šis epizodas baigėsi R.Gosenso įspūdingu taikliu smūgiu į portugalų vartus. Visgi arbitrą gelbėjo nuošalė. Vėliau aistros aikštėje veržėsi per kraštus, bet futbolininkų žvaigždyne teisėjas nepasimetė ir dirbo gan užtikrintai, kartais pernelyg atsargiai.
Intrigos/nuobodulio metras
95 proc. Kai akis į akį susiduria tokie vardai, papildomi komentarai nereikalingi. Kol kas turbūt geriausias šio čempionato mačas.
Vibracija tribūnose
7/10. Šį kartą tribūnos Miunchene buvo gerokai aktyvesnės nei pirmajame mače, kai čia viešėjo prancūzai. Dar iki pertraukos žiūrovai išvydo tris įvarčius ir visą puokštę pavojingų situacijų, tad šėlsmas aikštėje atsiliepė ir atmosferai tribūnose.
Skaičius
4 – Portugalija tapo pirmąją Europos čempionų titulą ginančia komanda, kuri per vienerias rungtynes praleido net keturis įvarčius.
Žodis – ne žvirblis
„Sunkus mačas ir rezultatas, nes nesugebėjome prilygti vokiečiams taktiškai. Jie dominavo viduryje ir mūsų aikštės pusėje. Antrame kėlinyje reagavome, bet to nepakako“, – Danilo.
Istorijos nesuklastosi
Vokietija tapo pirmąja šalimi, kuri vieno Europos čempionato metu ir įsimušė įvartį į savo vartus, ir tą patį privertė padaryti varžovus.
Garso takelis