„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Marokas – rinktinė, kurios žaidimas statomas aplink vidurio gynėją

Pirmoji Maroko pergalė pasaulio čempionate Rusijoje gali įvykti už aikštės ribų. Pirmenybių išvakarėse Marokas tikisi nurungti Šiaurės Amerikos konkurentus ir gauti teisę surengti 2026-ųjų pasaulio čempionatą.
Maroko futbolo rinktinė
Maroko futbolo rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jau po to marokiečiai futbolininkai turės savas užduotis B grupėje. Marokas pasaulio čempionate nėra žaidęs du dešimtmečius.

Bilietą į Rusiją rinktinė iškovojo po pergalės prieš Dramblio Kaulo Krantą. Tiesa, tik vienas iš tų 11-os, kurie pradėjo lemiamas rungtynes, buvo gimę Maroke.

Talento stinganti nacionalinė komanda dažnai remiasi žaidėjais, gimusiais Prancūzijoje, Olandijoje ir Ispanijoje. Šalyse, į kurias kažkada emigravo ankstesnės kartos.

Dauguma dabartinių rinktinės narių dar nebuvo gimę, kai Marokas tapo pirmąja Afrikos komanda, laimėjusia grupių etapo kovas. 1986-aisiais marokiečiai aplenkė Angliją, Lenkiją ir Portugaliją.

Būtent Portugalija Maroko rinktinės B grupėje laukia ir šiemet kartu su Iranu ir 2010-ųjų pasaulio čempionais ispanais.

Treneris

Herve Renardas turi talento suburti konkurencingą komandą net ir neturėdamas daugybės žvaigždžių.

49-erių prancūzas savo vertę jau yra įrodinėjęs ir su ant popieriaus silpnesnėmis sudėtimis nei šiųmetė Maroko komanda.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Herve Renardas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Herve Renardas

Jis į Afrikos čempionato viršūnę 2012-aisiais atvedė Zambiją, o po trejų metų žemyno turnyre triumfavo su Dramblio Kaulo Krantu.

Nėra abejonių, kad H.Renardas – puikus taktikas, tačiau dar geriau šis specialistas žinomas dėl savo aistros ir nuolatinių emocijų pliūpsnių šalia šoninės linijos.

Taip pat verta sekti „laimingųjų marškinėlių“ istoriją. Kai prieš šešerius metus treneris atvedė Zambiją į Afrikos viršūnę, jis visada dėvėjo tuos pačius baltus marškinėlius, kurie esą nešė sėkmę.

Vartininkai

Ispanijoje užaugęs Muniras Mohamedi, tikėtina, išliks pagrindiniu rinktinės vartų sargu. Logiška, mat jis nepraleido nė vieno įvarčio per paskutines šešerias atrankos rungtynes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Muniras Mohamedi
AFP/„Scanpix“ nuotr./Muniras Mohamedi

M.Muhamedi rungtyniauja antroje Ispanijos lygoje, nors jo konkurentas Yassine'as Bounou gina aukščiausioje lygoje besivaržančios „Girona“ ekipos spalvas. Y.Bounou yra atstovavęs Kanados rinktinei, futbolininkas gimė Monrealyje.

Gynėjai

Panašu, kad visa komanda yra lipdoma aplink kapitoną Mehdi Benatia. Prancūzijoje gimęs marokietis atstovauja Turino „Juventus“ klubui.

Anksčiau M.Benatia žaidė „Roma“ ir Miuncheno „Bayern“ ekipose, todėl į Maroko rinktinę atsiveža neregėtos patirties.

„Scanpix“/AP nuotr./Mehdi Benatia
„Scanpix“/AP nuotr./Mehdi Benatia

Romainas Saissas, atvedęs „Wolverhampton Wanderers“ į „Premier“ lygą, atrankos rungtynėse puikiai talkino M.Benatiai. R.Saissas taip pat gali būti pastumtas į atraminio saugo poziciją, kad suformuotų dar vieną gynybinę užkardą.

Dešinėje matysime 19-metį Achrafą Hakimi, atstovaujantį Madrido „Real“, o kairėje – Hamzą Mendylą, ginantį „Lille“ garbę.

Saugai

Mbarkas Boussoufa yra aikštės vidurio širdis bei dalijasi svarbiausio žaidėjo titulu su M.Benatia.

Olandijoje gimęs futbolininkas daugiau nei dešimtmetį žaidė Rusijoje, todėl pasaulio čempionato rengėja jam yra puikiai pažįstama.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mbarkas Boussoufa
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mbarkas Boussoufa

Taip pat, jei aikštėje matysime penkis gynėjus, viduryje galima tikėtis Youneso Belhandos, o kraštuose – Hakimo Ziyecho ir Nordino Amrabato.

Puolėjai

Penkių saugų grandis perša nuomonę, kad Khalidas Boutaibas bus vienintelis puolėjas aikštėje. Tačiau tai jo negąsdina, mat atakų lyderis per šešerias atrankos rungtynes pelnė keturis įvarčius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Khalidas Boutaibas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Khalidas Boutaibas

Treneris gali pasirinkti dviejų puolėjų taktiką ir suteikti šansą 24-erių Ayoubui el-Kaabi, kuris per savo pirmąjį tarptautinį turnyrą mušė devynis kartus per šešerias rungtynes. Tiesa, Afrikos Nacijų turnyras, vykstantis sausį ir vasarį, nėra paties aukščiausio lygio.

Grupių rungtynės

Birželio 15-ąją Marokas susitiks su Iranu, tada 20-ąją išmėgins jėgas su Portugalija, o grupių etapą uždarys 25 dieną rungtynėmis prieš Ispaniją.

Maroko rinktinės sudėtis

Vartininkai: Mouniras El Kajoui („Numancia“), Yassine'as Bounou („Girona“), Ahmadas Reda Tagnaouti (Tanhiero „Ittihad“).

Gynėjai: Medhi Benatia (Turino „Juventus“), Romainas Saissas („Wolverhampton Wanderers“), Manuelis Da Costa (Stambulo „Basaksehir“), Badras Benounas („Raja Casablanca“), Nabilas Diraras (Stambulo „Fenerbahče“), Achrafas Hakimi (Madrido „Real“), Hamza Mendyl („Lille“).

Saugai: Mbarkas Boussoufa („Al Jazira“), Karimas El Ahmadi („Feyenoord“), Youssefas Ait Bennasseras („Caen“), Sofyanas Amrabatas („Feyenoord“), Younesas Belhanda (Stambulo „Galatasaray“), Faycalas Fajras (Madrido „Getafe“), Amine'as Haritas (Gelzenkircheno „Schalke 04“).

Puolėjai: Khalidas Boutaibas (Malatijos „Yeni“), Azizas Bouhaddouzas (Hamburgo „Sankt Pauli“), Ayoubas el-Kaabi („Renaissance Berkane“), Nordinas Amrabatas („Leganes“), Mehdi Carcela (Lježo „Standard“), Hakimas Ziyechas (Amsterdamo „Ajax“).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs