„Laikas baigti eksperimentus, – ragino vartininkas Guillermo Ochoa. – Turime susitelkti ir žaisti kaip komanda.“
J.C.Osario, prieš trejus metus pakeitęs sirgalių numylėtinį Miguelį Herrerą, nepajudinamas. Kolumbietis neturi planų keisti savo strategiją, nes ji padėjo Meksikai patekti į pasaulio čempionatą užėmus aukščiausią vietą CONCACAF atrankos varžybose – tai įvyko pirmąsyk per du dešimtmečius.
Tačiau keisti žaidimo modelį, taikantis prie varžovų, nebūtinai tinka visose varžybose.
„Daug žmonių sako, kad pastaruosius kelerius metus atrodėme gerai, bet aš nesu tuo tikras, – sakė Manuelis Lapuente, treniravęs Meksiką 1998 metų pasaulio pirmenybėse. – Mes susimovėme per „Copa America“ turnyrą. Susimovėme per „Gold Cup“ ir Konfederacijų taurės varžybas. Žaidėme gerai per atranką į pasaulio čempionatą, bet žinote, ką? Mes nežaisime su tokio lygio varžovais Rusijoje.“
Laikas baigti eksperimentus.
Meksikiečiai patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų per visą istoriją 2016 m. „Copa America“ ketvirtfinalyje, kur buvo 0:7 sutraiškyti Čilės. Pernai Konfederacijų taurės pusfinalyje Meksika 1:4 gavo Vokietijos pamoką, o „Gold Cup“ turnyre 0:1 nusileido Jamaikai.
Ketvirtfinalis Rusijoje būtų progresas Meksikai, kuri nenukeliavo toliau nei aštuntfinalis per šešis pastaruosius pasirodymus pasaulio pirmenybėse. Tik tada, kai Meksika buvo pasaulio čempionato šeimininke, ji pasiekė ketvirtfinalį – 1970 ir 1986 metais.
Štai atidesnis žvilgsnis į Meksikos rinktinę:
Treneris
J.C.Osario, buvęs fizinio rengimo treneris „Manchester United“ klube, kai jam vadovavo Alexas Fergusonas, yra laimėjęs keturis nacionalinių pirmenybių titulus Kolumbijoje ir treniravęs „Sao Paulo“ klubą prieš tai, kai 2015 m. pirmą kartą stojo prie nacionalinės komandos vairo.
J.C.Osario sėkmė Kolumbijoje, kur jis laimėjo čempionatą su „Once Caldas“ ir dar tris su „Atletico Nacional“, buvo paremta ta pačia taktika, kurią jis perkėlė į Meksiką.
Per 44 rungtynes su Meksikos rinktine jis pasiekė 29 pergales, 8 lygiąsias ir patyrė 7 pralaimėjimus.
Vartininkai
Guillermo Ochoa, jau sužaidęs 93 rungtynes nuo debiuto rinktinėje 2005 m., nešioja didvyrio etiketę, kai efektingai atrėmė Neymaro smūgį galva per 2014 metų pasaulio čempionatą.
32 metų „Memo“, žaidžiantis Liežo „Standart“ klube Belgijoje, atkeliavo į pasaulio čempionatą, bet nebūtinai ten gins vartus kiekviename mače. J.C.Osario gali į vartus pastatyti Jesusą Coroną ar Alfredo Talaverą per paskutinį grupės mačą su Švedija, nes G.Ochoa nėra toks stiprus stabdant aukštus perdavimus į baudos aikštelę.
Gynėjai
Turbūt silpniausia komandos grandis. Hectoras Moreno, žaidžiantis „Real Sociedad“, yra patikimiausias gynybos ramstis. J.C.Osario mėgsta žaisti trimis vidurio gynėjais, bet tik H.Moreno yra nuolatinis pagrindinės sudėties žaidėjas. Nestoras Araujo iš „Santos“ iškrito dėl kelio traumos, patirtos per kontrolines rungtynes su Kroatija kovo mėnesį, o Carlosas Salcedo susižeidė raktikaulį tame pačiame mače. Iš judviejų į Rusiją atvyko tik C.Salcedo.
Oswaldo Alanis, Hugo Ayala ir Edsonas Alvarezas gali pasirodyti aikštėje, bet jiems trūksta tarptautinės patirties.
Jos netrūksta Rafaeliui Marquezui – net 143 rungtynes rinktinėje jau sužaidęs 39 metų futbolininkas pateko į galutinę sudėtį ir turi progą sužaisti penktajame pasaulio čempionate – tokia garbe gali didžiuotis tik trys futbolininkai per visą istoriją: vokietis Lotharas Mattheusas, italas Gianluigi Buffonas ir meksikietis Antonio Carbajalis.
R.Marquezas, žaidęs „Barcelona“ klube 2003–2010 m., pastaruoju metu turėjo nemalonumų su teisėsauga. Įtariama, kad jis buvo įsitraukęs į narkotikų prekybos tinklą, nors pats savo kaltę neigė. Dėl užgriuvusių kaltinimų R.Marquezas rinktinėje treniruojasi kitokia apranga – ant jos nėra svarbiausių rėmėjų pavadinimų.
Saugai
Tai – komandos stiprybė. Hirvingas Lozano, pelnęs 16 įvarčių Eindhoveno PSV Nyderlandų čempionate, turėtų pradėti rungtynes kairiajame krašte. Kitame krašte Carlosas Vela, praėjusį sezoną iš „Real Sociedad“ persikėlęs į Los Andželo klubą, pastaruoju metu atrodė geriau už Jesusą Coroną iš „Porto“.
Andresas Guardado iš „Real Betis“ žais aikštės viduryje jau ketvirtosiose pasaulio pirmenybėse, o jo partneris aikštės viduryje bus bendražygis „Porto“ klube Hectoras Herrera, atliksiantis daugiau gynybos funkcijų.
Puolėjai
Javieras „Chicharito“ Hernandezas lieka pagrindiniu puolėju, bet gerą sezoną Lisabonos „Benfica“ klube sužaidė ir Raulis Jimenezas, kuris sudarys konkurenciją patyrusiam „West Ham“ puolėjui.
Oribe Peralta, nuvedęs Meksiką į olimpinį auksą 2012 metais Londone, yra trečiasis puolėjas.
Grupės varžybos
Meksika pradės F grupės kovas su pasaulio čempionės titulą ginančia Vokietija birželio 17 dieną Maskvoje. Tada bus kelionė į Rostovą prie Dono, kur susitiks su Pietų Korėja birželio 23 dieną. Meksika baigs grupės varžybas maču su Švedija birželio 17 dieną Jekaterinburge.
Meksikos rinktinės sudėtis
Vartininkai: Guillermo Ochoa (Liežo „Standard“, Belgija), Alfredo Talavera („Toluca“), Jesusas Corona („Cruz Azul“);
Gynėjai: Carlosas Salcedo (Frankfurto „Eintracht“, Vokietija), Diego Reyesas („Porto“, Portugalija), Hectoras Moreno („Real Sociedad“, Ispanija), Hugo Ayala („Tigres“), Edsonas Alvarezas („Club America“), Jesusas Gallardo („Pumas“), Miguelis Layunas („Sevilla“, Ispanija), Rafa Marquezas („Atlas“);
Saugai: Hectoras Herrera („Porto“), Jonathanas dos Santosas („Los Angeles Galaxy“, JAV), Andresas Guardado (Sevilijos „Real Betis“, Ispanija), Marco Fabianas (Frankfurto „Eintracht“), Giovani Dos Santosas („Los Angeles Galaxy“, JAV);
Puolėjai: Javieras „Chicharito“ Hernandezas („West Ham United“, Anglija), Raulis Jimenezas (Lisabonos „Benfica“, Portugalija), Oribe Peralta („Club America“), Jesusas „Tecatito“ Corona („Porto“, Portugalija), Carlosas Vela („Los Angeles FC“), Javier Aquino („Tigres“), Hirvingas Lozano (Eindhoveno PSV, Nyderlandai).