Šis pralaimėjimas gerokai sujaukė vokiečių kortas prieš likusias dvi grupės rungtynes. Dabar, norint žengti į atkrintamąsias, vokiečiams vos ne privaloma laimėti abu likusius mačus su Švedija ir Pietų Korėja.
O tai padaryti keturis kartus planetos čempionams gali būti ne taip ir paprasta. Šiais metais „Die Mannschaft“ nė iš tolo neprimena to buldozerio, kuris prieš ketverius metus šluodamas visus iš eilės Brazilijoje tapo planetos čempionu, o pusfinalyje net 7:1 į kelkraštį „nupūtė“ varžybų šeimininkus.
2018-aisiais per penkerias rungtynes vokiečiai laimėjo vos kartą, kai 2:1 palaužė Saudo Arabiją. Likusius tris mačus planetos čempionai pralaimėjo ir sykį sužaidė lygiosiomis.
Per visą istoriją tai buvo vos antroji „actekų“ pergalė prieš vokiečius per 12 rungtynių. Vienintelį kartą iki šiol meksikiečiai buvo laimėję 1985-aisiais Meksike.
Sekmadienio vakaras vokiečių gerbėjams taip pat netapo malonia išimtimi. Komanda pralenkė meksikiečius pagal daugumą statistinių kategorijų, tačiau svarbiausioje grafoje degė vienetas šalia Meksikos pavadinimo.
Pergalingas tapo 35-ąją minutę Hirvingo Lozano įvartis. Gavęs perdavimą iš Javiero Hernandezo, „PSV Eindhoven“ puolėjas meistriškai pašokdino Mesutą Ozilą ir galingu smūgiu į artimą vartų kampą pasiuntė gausiai Lužnikų stadiono tribūnas užpildžiusius meksikiečius į euforiją.
Ji nepasibaigė ir Irano teisėjui Alirezai Faghani paskelbus finalinį švilpuką. Vokiečiai, nors ir turėjo ne vieną realią progą pasižymėti, išlyginti rezultato taip ir nesugebėjo, o žaibiškais išpuoliais Juano Carloso Osorio auklėtiniai netgi galėjo ir padidinti persvarą.
Vokietija į Rusiją išvyko turėdama ambicingą tikslą tapti pirmąja komanda nuo 1962-ųjų Brazilijos, kuriai būtų pavykę apginti planetos čempionų titulą. Pirmąsias čempionato rungtynes vokiečiai pralaimėjo pirmą kartą nuo 1982-ųjų.
„Esu labai nusivylęs. Tikrai nesitikėjom pralaimėti pirmą mačą. Nesužaidėme gerai ir privalome padaryti išvadas. Pirmajame kėlinyje žaidėme ypač blogai. Mūsų perdavimai buvo klaikūs, darėme labai daug klaidų. Pralaimėdavome dvikovas, prarasdavome kamuolius. Antrajame kėlinyje grįžome, daugiau kontroliavome kamuolį, bet meksikiečiai puikiai gynėsi“, – mačą reziumavo strategas.
J.Lowas įsitikinęs, kad prie sienos priremta jo komanda gali išsikapstyti tik tuomet, jei pradės rodyti tikrąjį savo veidą.
„Situacija mums yra tikrai liūdna, bet dabar turime parodyti, kad esame patyrusi komanda, kad sugebame ir mokame daryti išvadas po tokių klaidų. Ir nėra ko slėpti – dabar turime laimėti. Tikrai ne laikas panikuoti“, – kalbėjo treneris.
J.Lowas negailėjo šiltų žodžių ir fantastiškas rungtynes sužaidusiems meksikiečiams.
„Žinojome, kad Meksikos rinktinė – labai techniška ir kvalifikuota. Jie tikrai mūsų nenustebino, žaibiškai pereidami į ataką. Varžovai nuostabiai išnaudojo mūsų klaidas ir labai staigiai pereidavo į atakas. Dabartinė Meksikos rinktinė turi puikius puolėjus, žaidžiančius labai gerai vienas prieš vieną, ir tuo sėkmingai naudojosi. Antrajame kėlinyje, nepasisekus įmušti įvarčio, jau pradėjo trūkti ir energijos“, – pripažino vokietis.
Meksikos rinktinės treneris J.C.Osorio vaikščioti padebesiais dar nebuvo linkęs, bet pripažino, kad jo auklėtiniai sekmadienio vakarą žaidė nuostabiai.
„Mums tai buvo labai geras mačas, bet laukia Švedija, kuri yra tikrai rimtas priešininkas. Prieš Italiją jie laimėjo tikrai ne šiaip sau. Privalome nepulti į euforiją ir kuo geriau pasirengti šiam mačui. Tik tiek po tokių rungtynių ir galiu pasakyti“, – sunkiai rinkdamas žodžius istorinę pergalę vertino strategas.
Vokietija meksikiečiams pasaulio čempionatų istorijoje pralaimėjo pirmą sykį. Iki šiol jie buvo du kartus laimėję (1978 m. 6:0 ir 1998 m. 2:1), o 1986-aisiais Meksikoje vykusio pasaulio čempionato ketvirtfinalyje šeimininkus palaužė tik po baudinių serijos.
Per visą istoriją tai buvo vos antroji „actekų“ pergalė prieš vokiečius per 12 rungtynių. Vienintelį kartą iki šiol meksikiečiai buvo laimėję 1985-aisiais Meksike.