Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Moterų futbolo rinktinė Baltijos taurėje pranoko Latviją

Lietuvos moterų futbolo rinktinė pergalingai pradėjo Baltijos taurės turnyrą. Pirmą kartą Vilniuje, LFF stadione vykstančiose tradicinėse varžybose lietuvės rezultatu 2:0 pranoko Latvijos komandą. Pirmojo kėlinio viduryje pasižymėjo Sonata Vanagaitė, o antrajame kėlinyje – Simona Veličkaitė.
Lietuvos moterų futbolo rinktinė
Lietuvos moterų futbolo rinktinė / Valdo Knyzelio/LFF nuotr.
Temos: 1 Futbolas

Jaunėjančios Lietuvos komandos gretose oficialiose rungtynėse debiutavo 17-metė Karolina Ragauskaitė, o vyriausia startinėje sudėtyje buvo 27-erių Rita Mažukelytė. Dėl traumos ant atsarginių suolo liko kapitonė Rasa Imanalijeva.

Lietuvės sėkmingiau pradėjo rungtynes ir turėjo pirmą gerą progą pasižymėti, tačiau Simonos Veličkaitės smūgį baudos aikštelėje atrėmė latvių vartininkė.

23 min. mūsiškės išsiveržė į priekį – rugsėjį 18-metų gimtadienį švęsianti puolėja Sonata Vanagaitė aplenkė gynėją ir susidūrusi su varžovų vartininke spėjo paridenti kamuolį į vartus.

Po pertraukos latvės suaktyvino atakas ir surengė keletą pavojingų išpuolių, tačiau užtikrintai žaidė vartininkė Greta Kaselytė, o kartą komandą išgelbėjo paskutinę akimirką kamuolį išmušusi kapitonė Viktorija Budrytė.

Lietuvių žaidimą pagyvino po keitimo aikštėje pasirodžiusi komandos veteranė - 46 metų saugė Gitana Kerpienė. Po jos uždirbto kampinio krito antrasis įvartis.

75 min. S.Vanagaitės galva muštą kamuolį vartininkė atrėmė, tačiau sumaištyje baudos aikštelėje vikriausia buvo jauniausia ekipos narė, 16-metė S.Veličkaitė – jai pavyko pro varžovų kojas pasiųsti kamuolį į vartus.

Po rungtynių mūsų šalies rinktinės strategas Rimantas Viktoravičius džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu ir pabrėžė, jog lietuvės sugebėjo mobilizuotis ir demonstruoti gerą žaidimą, nepaisant keletos traumuotų žaidėjų.

„Rezultatas teigiamas esu labai patenkintas. Prieš rungtynes nerimavau, nes turime traumuotų žaidėjų, ypatingai dėl centro saugų grandyje, tačiau merginos puikiai sužaidė puikiai sužaidė tiek šioje, tiek puolimo grandyse - galiu tik pagirti jas.“

Pirmąjį įvarti šiandien pelniusi Sonata Vanagaitė teigė, jog susitikime su latvėmis mūsų šalies ekipa buvo ryžtingai nusiteikusi ir pasiruošusi atiduoti visas jėgas aikštelėje.

„Labai stengėmės, norėjome pergalės – to ir siekėme. Atidavėme visas jėgas ir pasiekėme du įvarčius. Į aikštę išėjome susikaupusios ir visiškai neatsipalaidavusios.“

Kitas rungtynės Lietuvos moterų futbolo rinktinė žais sekmadienį nuo 13 val. prieš Estijos vienuolikę, o rytoj ginklus nuo 13 val. surems latvės bei estės. Anot R.Viktoravičiaus, rytojaus mačas – puiki proga atlikti žvalgybą prieš lemiamą mačą sekmadienį.

„Stengsimės vėl būti pirmi turnyre po ilgesnės pertraukos. Stebėsime Latvijos ir Estijos dvikovą ir ieškosime silpnųjų varžovių pusių.“

Rytojaus bei sekmadienio rungtynes tiesiogiai transliuos internetinė sporto transliacijų televizija SportoTV bei naujienų tinklalapis 15min.

Rungtynių statistika

Lietuva – Latvija 2:0 (1:0)

Teisėjas – Artiom Gutovskij (Vilnius)
Įvartis: 23 min. Sonata Vanagaitė, 75 min. Simona Veličkaitė (Lietuva)
Įspėta: 59 min. Sonata Vanagaitė, 71 min. Kamilė Vaičiulaitytė, 76 min. Simona Veličkaitė (Lietuva); 61 min. Angelina Ignatjeva (Latvija).

Lietuva: Greta Kaselytė, Viktorija Budrytė, Henrika Gustytė, Vestina Neverdauskaitė, Rita Mažukelytė (66 min. Ugnė Šmitaitė), Simona Veličkaitė, Kamilė Vaičiulaitytė (88 min. Tatjana Veržbickaja), Brigita Partikaitė (71 min. Gitana Kerpienė), Rimantė Kunickaitė, Karolina Ragauskaitė, Sonata Vanagaitė. Atsarginės: Jorga Jogminaitė, Monika Piesliakaitė, Rasa Imanalijeva, Jorūnė Lipkinaitė.

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius