Neįtikėtina: rekordinėje baudinių serijoje prireikė net 34 smūgių

Amsterdamo „Ajax“ klubas įveikė Atėnų „Panathinaikos“ barjerą UEFA Europos lygos atrankoje. Bet tą padarė pačiu dramatiškiausiu būdu.

Nyderlandų klubas buvo laimėjęs akistatą Graikijoje 1:0 praėjusią savaitę, tačiau vakar namuose nusileido „žaliesiems“ 0:1 savo arenoje po to, kai 89-ąją minutę įvartį pelnė Tete.

Pratęsime komandoms pasižymėti nepavyko, tad intriga nusikėlė į baudinių seriją. O ji truko visą amžinybę.

Komandos niekaip negalėjo pelnyti lemiamų įvarčių ir tęsė seriją tol, kol vienai iš jų pavyko tą padaryti.

Iš viso baudinių serijoje buvo atlikta net 34 smūgiai – po 17 abiejų ekipų. Seriją galiausiai dramatiškai 13:12 laimėjo „Ajax“.

Šios komandos vartininkas 40-metis Remko Pasveeras atmušė net penkis baudinius ir pats įmušė vieną. O lemiamą 17-ąjį smūgį atliko gynėjas Antonas Gaaei.

Visiems komandų futbolininkams atlikus po vieną smūgį, ratą teko sukti iš naujo, tad dalis žaidėjų smūgiavo net po du kartus.

Pavyzdžiui, „Ajax“ puolėjas Brianas Brobbey, kuris įsigudrino neįmušti abu sykius.

Iš viso baudinių serija užtruko net 25 minutes, kai įprastai ji trunka apie 10.

„Neįtikėtina, – po mačo galvą purtė „Ajax“ strategas Francesco Farioli. – Komandos dvasia ir atsidavimas šiandien buvo įspūdingi. Nesame tobuli, bet negalime sakyti, kad žaidėjai šiandien neatidavė visko.“

13:12 yra antras pagal dydį baudinių serijos rezultatas Europos turnyrų istorijoje. Pernai Belfasto „Glentoran“ klubas nugalėjo „Gzira United“ ekipą iš Maltos rezultatu 14:13. Tačiau komandos tąsyk buvo tikslesnės ir iš viso baudinių buvo smūgiuota mažiau – 28.

34 atlikti smūgiai baudinių serijoje yra naujas UEFA turnyrų rekordas.

„Ajax“ lemiamą žingsnį į Europos lygos grupių etapą mėgins žengti akistatoje su Lenkijos čempionu Balstogės „Jagiellonia“ klubu, kuris antrajame etape užtikrintai bendru rezultatu 7:1 sutriuškino „Panevėžį“.