2019 03 02 /16:30

Nerealizuotas baudinys nulėmė lygiąsias principiniame Londono derbyje

Anglijos „Premier“ lygos turas prasidėjo centrine dvikova Londono „Wembley“ stadione, kur ginklus surėmė dvi šiaurinės miesto dalies komandos – „Tottenham“ ir „Arsenal“. Emocingas susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.
„Tottenham“ – „Arsenal“
„Tottenham“ – „Arsenal“ / „Scanpix“ nuotr.

16-ą minutę Aaronas Ramsey po Alexandre'o Lacazette'o perdavimo išbėgo vienas prieš „Tottenham“ vartininką, meistriškai „paguldė“ Hugo Llorisą ir pelnė pirmąjį rungtynių įvartį.

Dar prieš šį įvartį „Arsenal“ galėjo likti be vieno žaidėjo, jei arbitras būtų nepasigailėjęs grubiai prieš Harry Kane'ą sužaidusio Granito Xhakos:

24-ą minutę H.Kane'as galvos smūgiu standartinėje situacijoje pasiuntė kamuolį į „Arsenal“ vartus, bet arbitras „Wembley“ tribūnas nuramino užfiksavęs nuošalę.

„Tottenham“ turėjo puikių progų dar pirmajame kėlinyje išlyginti rezultatą, bet stebuklingai žaidė „Arsenal“ vartų sargas Berndas Leno.

„Tottenham“ rezultatą išlygino 74-ą minutę, kai H.Kane'as realizavo baudinį, kurį pats ir uždirbo.

Shkodranas Mustafi stumtelėjo H.Kane'ą į nugarą, kai šis kovojo dėl aukšto kamuolio šeimininkams atliekant baudos smūgį. Arbitras Anthony Tayloras nedvejodamas paridė į 11 metrų žymą, nors, panašu, galėjo fiksuoti ir nuošalę.

90-ą minutę „Arsenal“ gavo šansą išplėšti pergalę, bet Pierre'as-Emerickas Aubameyangas nerealizavo baudinio.

Šis, beje, taip pat buvo skirtas abejotinu sprendimu, mat kontaktas, po kurio P.Aubameyangas krito baudos aikštelėje, buvo menkas.

Paskutinėmis mačo akimirkomis iš aikštės buvo išvarytas „Arsenal“ saugas Lucas Torreira, tiesiomis kojomis „įvažiavęs“ į Danny Rose'ą.

„Scanpix“ nuotr./„Tottenham“ – „Arsenal“

„Tottenham“ taip išvengė trečio pralaimėjimas iš eilės. „Premier“ lygoje tokios serijos ji nėra patyrusi nuo 2012-ųjų lapkričio.

Mauricio Pochettino dar niekada nėra pralaimėjęs „Arsenal“ ekipai „Premier“ lygos namų rungtynėse (W3 D3 L0). Ilgesne namuose nepralaimėtų rungtynių kanonieriams serija gali pasigirti tik portugalas Jose Mourinho (9).

Per paskutines 17 rungtynių svečiai „Tottenham“ ir „Arsenal“ akistatose „Premier“ lygoje laimėjo tik kartą.

„Premier“ lygos išvykos rungtynėse „Arsenal“ jau 14 rungtynių iš eilės nesugeba išsaugoti „sausų“ vartų.

„Tottenham“ su 61 tašku liek trečioje pozicijoje, „Arsenal“ su 57-iais – ketvirtas.