Nudžiugino visus Telšius: „Džiugas“ Vilniuje nukovė „Žalgirį“

Vilniaus „Žalgiriui“ čempionų titulo gynyba prasidėjo nemalonia žemaitiška futbolo pamoka. Pirmosiose A lygos rungtynėse Telšių „Džiugas“ sekmadienį išvykoje 3:2 įveikė 2022 metų šalies čempionus.
LFF Supertaurė: Vilniaus "Žalgiris" - "Kauno Žalgiris"
T.Duka suklydo, kai svečiai pelnė trečią įvartį. / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Dvikova ant dirbtinės vejos „Sportimos“ arenoje vilniečiams nežadėjo nieko bloga.

11 min. po P.Mamičiaus perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į vartus iš arti nukreipė B.Sebaihi.

Tačiau pirmo kėlinio viduryje „Džiugas“ išlygino rezultatą: 27 min. svečiams pavyko rezultatą išlyginti. Po A.Sousos perdavimo aukštai iššokęs T.Rapalavičius nukreipė kamuolį į vartus.

30 min. po N. Gorobsovo perdavimą atgal perėmė „Žalgirio“ klubo Telšių komandai paskolintas M.Burba ir šiam įmušti iš arti sutrukdė tik T.Duka. Po kampinio tas pats M.Burba galva numetė kamuolį arčiau vartų, kur buvęs J.Lubas smūgiavo tiksliai.

Pusiausvyrą pirmajame kėlinyje vėl atstatė Mathiasas Oyewusi. Tačiau po pertraukos vartininko klaida leido „Džiugui“ pasižymėti trečią kartą: po netikslaus T.Dukos perdavimo kamuolį į tuščius vartus pasiuntė J.Lubas.

69 min. vienoje atakoje žalgiriečiai dukart pataikė į skersinį. Po G.Jarusevičiaus perdavimo iš baudos aikštelės vidurio iš pradžių smūgiavo P. Golubickas, o netrukus – pakartotinai mušė N.Petkevičius.

85 min. vartininkas M.Paukštė atrėmė pavojingą A.Viljhalmssono smūgį iš dešinio krašto, o 88 min. – po rikošeto pavojingai atšokusį kamuolį. 89 min. jis sugavo N. Petkevičiaus muštą kamuolį.

Per pridėtinį laiką šansą turėjo K.Kažukolovas, bet jam nepavyko galva iš arti pataikyti į vartus.

Po Supertaurės rungtynių „Žalgirio“ sudėtyje įvyko trys pasikeitimai – nuo pradžių rungtynes pradėjo Petaras Mamičius, Nicolas Gorobsovas ir Donatas Kazlauskas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais kovo 11 d. namuose prieš Gargždų „Bangą“.

Gargžduose šeimininkavo panevėžiečiai

Gargždų „Bangai“ čempionatas irgi prasidėjo prastai.

Gargžduose puikiai sužaidęs „Panevėžys“ pademonstravo gerą puolimą ir 4:0 (2:0) įveikė „Bangą“.

Tai buvo vienintelis mačas, kurį futbolininkai žaidė atviroje erdvėje, tad nestigo techninio broko. Visgi panevėžiečiams prisitaikyti pavyko geriau: 14-ąją minutę po Pijaus Širvio perdavimo Jeffrey Sarpongas atitrūko nuo Carloso Eduardo ir nukreipė kamuolį į vartus.

Iki pertraukos „Bangos“ vartininkui Kornelijui Smilingiui teko susitvarkyti su J.Sarpongo bei Araignerio Smitho smūgiais. Po tolimo perdavimo J.Sarpongas pabėgo nuo Beno Šatkaus ir baudos aikštelėje surado Sebastianą Rinconą, kuriam teliko formalumas pelnyti lengvą įvartį.

Antrame kėlinyje šeimininkų vyr. treneris Davidas Afonso metė į kovą Robertą Vėževičių, tad „Bangos“ puolimas buvo aktyvesnis. Vis dėlto su visais smūgiais susitvarkė „Panevėžio“ vartų sargas Vytautas Černiauskas.

Po to, kai dėl traumos buvo pakeistas B.Šatkus, gargždiškių gynyba du kartus kapituliavo. 71-ąją minutę A.Smithas atliko gražų reidą ir atliko rezultatyvų perdavimą dublį atlikusiam S.Rinconui, vos po 2 minučių – aktyviai žaidęs A. Smithas pats įmušė įvartį po Marko Benetos perdavimo iš kairiojo krašto.

„Panevėžys“ galėjo pelnyti ir penktą įvartį, tačiau po keitimo aikštėje pasirodžiusio Ernesto Veliulio smūgį atrėmė K.Smilingis.