Paryžiaus olimpinių žaidynių futbolo turnyro finale – Ispanijos auksas po pratęsimo

Ispanijos futbolininkų dominavimas tęsiasi. Penktadienio vakarą šios šalies futbolininkai laimėjo Paryžiaus olimpinių žaidynių turnyro finalą, po pratęsimo 5:3 pranokdami šeimininkę Prancūziją.

11-ąją minutę prancūzai pasinaudojo varžovų vartininko klaida ir Enzo Millot'as išvedė šeimininkus į priekį – 1:0.

Visgi tuomet „Barcelona“ jaunoji žvaigždė Feranas Lopezas vieną po kito pelnė du įvarčius, o tada gražiu baudos smūgiu Alexas Baena įmušė ir dar vieną įvartį. Visi šie įvarčiai sukrito per dešimt minučių.

78-ąją minutę po Michaelio Olise smūgio kamuolys lietė Maghnesą Akliouche'ą ir įskriejo į vartus bei atgaivino šeimininkų viltis.

Išsigelbėti Thierry Henry auklėtiniai sugebėjo jau per pridėtą laiką, kai už abejotiną pražangą baudos aikštelėje po VAR buvo skirtas baudinys. Jį realizavo Jeanas-Philippe'as Mateta.

Visgi pratęsimo metu vėl stipresnė buvo Ispanija. 100-ąją minutę įvartį pelnė „Rayo Vallecano“ puolėjas Sergio Camello.

Pratęsimo pabaigoje jis įmušė dar vieną įvartį ir padėjo tašką.

Ispanija olimpine čempione iki šiol buvo tapusi 1992-aisiais, kai žaidynės vyko Barselonoje.

Prancūzai vienintelį kartą olimpinį auksą iškovojo 1984-aisiais Los Andžele.

Bronzą iškovojo Marokas, 6:0 sutriuškinęs egiptiečius.

Moterų turnyro finale šeštadienį brazilės kausis su JAV. Bronzos medaliai atiteko Vokietijai, kuri 1:0 pranoko ispanes.