Pasaulio čempionate – sutriuškintos italės ir brazilių kluptelėjimas

FIFA pasaulio moterų futbolo čempionate šeštadienį svarbias pergales pasiekė Švedijos ir Prancūzijos rinktinės.
/ ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Pirmajame ture netikėtai Jamaikos nesugebėjusi įveikti Prancūzija reabilitavosi pergale 2:1 prieš Braziliją.

Visų laikų rezultatyviausią savo šalies rinktinės žaidėja Eugenie Le Sommer išvedė prancūzes į priekį 17-ąją minutę.

Rezultatą 58-ąją minutę išlygino Debinha, bet 83-ąją minutę pergalę prancūzėms išplėšė galva į vartus pasiųstas Wendie Renard kamuolys.

Herve Renard'o treniruojamos prancūzės su 4 taškais palypėjo į F grupės viršūnę. Šioje grupėje dar žaidžia Jamaikos ir Panamos futbolininkės.

Standings provided by Sofascore

Pats H.Renard'as, dar prieš kiek daugiau nei pusmetį pasaulio vyrų futbolo čempionate treniravęs Saudo Arabijos rinktinę, tapo pirmuoju specialistu, kurio vadovaujamos komandos iškovojo pergales ir vyrų, ir moterų futbolo pasaulio čempionatuose.

Kitose rungtynėse Švedija net 5:0 sutalžė Italiją.

G grupėje rungtyniaujančios komandos pirmajame ture iškovojo pergales, bet šį kartą susitikimas vyko „į vienus vartus“.

Švedės į priekį išsiveržė prieš pat pertrauką, kai įmušė net tris greitus įvarčius. Pasižymėjo Amada Ilestedt (39 min.), Fridolina Rolfo (44 min.) ir Stina Blackstenius (45+1 min.).

Švedžių pergalę antrajame kėlinyje įtvirtino A.Ilestedt (50 min.) ir po keitimo pasirodžiusios Rebeckos Blomqvist (90+5 min.) tikslūs smūgiai.

Tai – didžiausias Italijos moterų futbolo rinktinės pralaimėjimas pasaulio čempionatuose.

Nepaisant šios nesėkmės, italės išsaugo neblogus šansus patekti į aštuntfinalį. Joms užtenka nepralaimėti prieš Pietų Afrikos Respublikos rinktinę trečiosiose rungtynėse.