Pasaulio čempionato atranka: prancūzai neįveikė ukrainiečių, estus sutrypė čekai

Įvairiuose Europos stadionuose trečiadienio vakarą prasidėjo atranka į 2022 m. pasaulio futbolo čempionatą.
Raphaelis Varane'as
Raphaelis Varane'as / „Scanpix“ nuotr.

Pergalingai atrankos į Katare vyksiantį turnyrą nesugebėjo pradėti titulą ginanti Prancūzijos rinktinė.

Pasaulio čempionai namuose lygiosiomis 1:1 sužaidė su ukrainiečiais.

Prancūzai pirmavo po 19-ąją minutę pelnyto Antoine'o Griezmanno įvarčio, bet antrajame kėlinyje, 57-ąją minutę, rezultatas tapo lygus, kai Presnelis Kimpembe įsimušė į savo vartus.

Pergalės pasiekti pirmajame mače nesugebėjo ir planetos vicečempionai kroatai. Jie svečiuose 0:1 nusileido Slovėnijai.

Nugalėtojams pergalę 15-ąją minutę išplėšė Sandi Lovričius.

Europos čempionai portugalai su Cristiano Ronaldo priešakyje namuose 1:0 įveikė Azerbaidžaną.

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Tiesa, vienintelis įvartis krito ne nuo Portugalijos rinktinės futbolininko kojos – pirmajame kėlinyje į savo vartus kamuolį nukreipė Maksimas Medvedevas.

Košmarišku pasirodymu pasaulio čempionato atranką pradėjo mūsų kaimynai estai. Juos net 6:2 sudaužė Čekijos rinktinė.

Estai pirmieji pelnė įvartį pirmajame kėlinyje, bet tai tarsi pabudino miegantį žvėrį. Čekai nuo 18 iki 56-osios minutės pasižymėjo net šešis sykius ir iškovojo lengvą pergalę.

„Scanpix“ nuotr./Estija – Čekija

Rungtynės dėl COVID-19 saugumo protokolų vyko ne Taline, o Lenkijos mieste Liubline.

Pralaimėjimu atrankoje startavo ir Latvija, kuri namuose 1:2 nusileido Juodkalnijai.

Latviai pirmavo po įvarčio 40-ąją minutę, tačiau Stevanas Jovetičius dviem įvarčiais (41 ir 83 min.) palaidojo Latvijos rinktinės viltis iškovoti bent tašką.

Iš viso pasaulio čempionato atrankos Europos zonoje dalyvaus 55 komandos, suskirstytos į 10 grupių.

Į planetos pirmenybes, vyksiančias 2022 m. pabaigoje Katare, tiesiogiai pateks grupių nugalėtojai, o antrąsias vietas užėmusios rinktinės išsidalins likusius penkis kelialapius.

Lietuvos rinktinė žais C grupėje prieš Italiją, Šveicariją, Bulgariją ir Šiaurės Airiją. Pirmosios rungtynės lietuvių lauks sekmadienį Šveicarijoje.