Pasaulio čempionato atrankoje – škotų trileris ir anglų pasivaikščiojimas

Šeštadienį iš viso buvo sužaista dar 14 rungtynių Europos zonoje atrankoje į 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą.
Škotijos rinktinės triumfas
Škotijos rinktinės triumfas / „Scanpix“ nuotr.

A grupė

Liuksemburgas – Serbija 0:1

Vieni A pogrupio lyderių serbai šeštadienio vakarą turėjo kaip reikiant paprakaituoti Liuksemburge.

Dušanas Vlahovičius 68-ąją minutę pelnė pirmąjį ir vienintelį rungtynių įvartį, kuris serbo pakylėjo į turnyrinės lentelės viršūnę.

Su 14 taškų serbai yra pirmi ir vienu tašku lenkia portugalus, tačiau pastarieji yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Azerbaidžanas – Airija 0:3

Standings provided by SofaScore LiveScore

B grupė

Švedija – Kosovas 3:0

B grupės lyderiams ispanams ir toliau ant kulnų lipa Švedija, šeštadienį užtikrintai 3:0 sutriuškinusi Kosovą.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Emilis Forsbergas (25 min.), Alexanderis Isakas (62 min.) ir Robinas Quaisonas (79 min.).

Sakartvelas – Graikija 0:2

C grupė

Lietuva – Bulgarija 3:1;

Šveicarija – Šiaurės Airija 2:0.

D grupė

Suomija – Ukraina 1:2

D pogrupio lentelės kaimynų mūšyje ukrainiečiai 2:1 palaužė suomius ir pastaruosius nustūmė į ketvirtą poziciją.

Andrejus Jarmolenka jau 4-ąją minutę svečius išvedė į priekį, tačiau 29-ąją minutę Teemu Pukki rezultatą išlygino.

Ukrainiečiai pranašumą susigrąžino už kelių minučių – 34 min. įvarčio autoriumi tapo Romanas Jaremčiukas.

Kazachstanas – Bosnija ir Hercegovina 0:2

F grupė

Škotija – Israelis 3:2

Fantastiškas futbolo spektaklis įvyko Glazge, kur aikštės šeimininkai panaikino po pirmo kėlinio turėtą vieno įvarčio deficitą (1:2) ir iškovojo dramatišką pergalę, kuri sustiprino škotų šansus tęsti kovą dėl vietos pasaulio pirmenybėse.

Škotijos rinktinės herojumi tapo „Manchester United“ saugas Scottas McTominay'us, pelnęs pergalingą įvartį ketvirtą pridėtą teisėjo minutę.

Po pergalės Škotijos rinktinė savo sąskaitoje turi 14 taškų ir keturias lenkia artimiausius persekiotojus Izraelį bei Austriją.

Moldova – Danija 0:4;

Farerų salos – Austrija 0:2

I grupė

Andora – Anglija 0:5

Viešnagė Andoroje smagiai susiklostė Anglijos futbolo talentams, kurie pasiekė triuškinamą pergalę.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Benas Chilwellas, Bukayo Saka, Tammy Abrahamas, Jamesas Wardas-Prowse'as ir Jackas Grealishas.

Vengrija - Albanija 0:1

Lenkija - San Marinas 5:0

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?