Pasaulio futbolo čempionate – pirmasis „hat-trickas“ ir favoričių pergalės

Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje vykstančiame FIFA pasaulio moterų futbolo čempionate pirmadienį sužaisti dar trys susitikimai, kuriuose staigmenų neužfiksuota – pergales iškovojo visos trys favoritės.
Ary Borges
Ary Borges / „Scanpix“/AP nuotr.

Sunkiausią laimėjimą pasiekė Italijos futbolininkės, 1:0 įveikusios Argentiną.

Praėjusiame čempionate prieš ketverius metus iki ketvirtfinalio nužygiavusias itales išgelbėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi ir 87-ąją minutę įvartį galva pelniusi Christiana Girelli.

Argentinos rinktinė, priešingai nei pasaulio čempione gruodį tapusi vyrų komanda, nėra priskiriama tarp moterų futbolo elito – ji dar niekada pasaulio čempionate nėra iškovojusi pergalės.

G grupėje dar rungtyniauja Švedija ir Pietų Afrikos Respublika, o šių komandų tarpusavio rungtynes dar sekmadienį 2:1 laimėjo švedės.

Standings provided by Sofascore

Kur kas lengvesnę pergalę iškovojo Europos vicečempionės Vokietijos futbolininkės, net 6:0 sutriuškinusios Maroką.

Vokietėms ledus pirmajame kėlinyje pralaužė du įvarčius pelniusi Alexandra Popp (11 ir 39 min.). Dar keturi įvarčiai krito po pertraukos – du pelnė Klara Buhl (46 min.) ir Lea Schuller (90 min.), o kitus du marokietės įsimušė į savo vartus 54 ir 79 minutėmis.

Be Vokietijos ir Maroko H grupėje dar yra Pietų Korėja ir Kolumbija – šios komandos tarpusavio rungtynes žais antradienį.

Vargo pirmajame susitikime neturėjo ir Brazilijos futbolininkės. Pietų Amerikos čempionės 4:0 sutriuškino Panamą.

Nugalėtojų gretose spindėjo pirmąjį šio turnyro „hat-tricką“ atlikusi Ary Borges – ji pelnė įvarčius 19, 39 ir 70 minutėmis. Ketvirtą tikslų smūgį 48-ą minutę pridėjo Beatriz Zaneratto Joao.

Kartu su Brazilija ir Panama F grupėje dar žaidžia Prancūzija ir Jamaika - šios komandos pirmąsias rungtynes sužaidė be įvarčių 0:0.