19-mečio šou: septynių įvarčių fiestoje Prancūzija išsiuntė Argentiną namo

Nuostabus 19-mečio Kyliano Mbappe pasirodymas pasaulio čempionato aštuntfinalyje lėmė, kad Prancūzija net 4:3 nugalėjo Argentiną ir prasibrovė į pirmenybių ketvirtfinalį.
Kylianas Mbappe
Kylianas Mbappe / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmas rimtas prancūzų išpuolis iškart virto įvarčiu. Kylianas Mbappe nuostabiu reidu beveik per visą aikštę nubėgo iki pat varžovų baudos aikštelės, kurioje prieš jį buvo prasižengta. 11 metrų baudinį 13-ąją minutę realizavo ir Prancūziją į priekį išvedė Antoine’as Griezmannas.

Pirmą kartą į vartų plotą argentiniečiai smūgiavo tik 41-ąją minutę, tačiau nuostabų šūvį pademonstravęs Angelis Di Maria neklydo ir rezultatas tapo lygus.

Iškart po pertraukos prancūzai praleido dar vieną įvartį. Šįkart į vartus smūgiavo Lionelis Messi, tačiau laiku koją kyštelėjo Gabrielis Mercado, kuris pakeitė kamuolio skriejimo kryptį ir išvedė argentiniečius į priekį 48-ąją minutę.

Rezultatą vėl lygino prancūzai. 57-ąją minutę nuostabiu smūgiu varžovų vartininką nuginklavo krašto gynėjas Benjaminas Pavardas.

O tada prasitęsė mačo pradžioje pradėtas K.Mbappe šou. Jis pelnė du įvarčius per keturias minutes (64 ir 68 min.) ir nulėmė rungtynių baigtį.

Argentinai viltys dar buvo sugrįžusios, kuomet jau per teisėjo pridėtą laiką pasižymėjo Sergio Aguero. Vis dėlto prancūzams minimalią persvarą išlaikyti pavyko.

Rungtynes tradiciškai aprašė 15min.

Rungtynių eiga. Argentina – Prancūzija

Antras kėlinys

90+3 min. Sergio Aguero! L.Messi pasiuntė puikų perdavimą ir puolėjas sušvelnino rezultatą! Kokios rungtynės Kazanėje – 3:4.

85 min. Geras L.Messi reidas į baudos aikštelę, bet smūgis buvo per silpnas.

68 min. Dar vienas K.Mbappe įvartis! Nuostabi Prancūzijos ataka, kuri prasidėjo nuo vartininko perdavimo, o užsibaigė tiksliu 19-mečio smūgiu – 2:4.

64 min. Kosminis mačas! K.Mbappe šįkart pasižymėjo pats. 19-metis surado kamuolį baudos aikštelėje ir pasiuntė kamuolį į vartus – 2:3.

57 min. Kokie įvarčiai krenta šiandien Kazanėje! Nuostabaus smūgio autoriumi šįkart tapo Prancūzijos dešiniojo krašto gynėjas Benjaminas Pavardas, kuris paleido tokią strėlę, kad vartininkui šansų nebebuvo – 2:2.

48 min. Įvartis! Gabrielis Mercado palietė L.Messi smūgiuotą kamuolį ir nukreipė jį į vartų tinklą! Persvarą turėjusi Prancūzija – jau atsiliekančiųjų vaidmenyje – 2:1.

45 min. M.Rojo, turintis geltoną kortelę, siunčiamas ant suolo, vietoje jo rungtyniaus Federico Fazio.

Pirmas kėlinys

41 min. Koooks įvartis! Angelis Di Maria! Fantastiškas saugo šūvis kaire koja iš toli! Argentinos sirgaliai šėlsta tribūnose, šėlsta ten ir D.Maradona, o rezultatas tampa lygus – 1:1.

39 min. Argentiniečiai bando kurti, bet visą jų kūrybą griauna gerai besiginantys prancūzai. Žaidimas kiek aprimo, o ir pertrauka – jau čia pat.

25 min. Kol kas Argentina kamuolį kontroliuoja 70 procentų laiko, bet tai apčiuopiamos naudos neatnešė.

19 min. Dar vienas žaibiškas K.Mbappe spurtas, dar viena pražanga, dar viena geltona kortelė. Vienintelis skirtumas – šįkart taisyklės pažeistos šalia baudos aikštelės. Smūgiavo Paulis Pogba, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų.

13 min. A.Griezmannas 11 metrų baudinį realizavo ir prancūzai triumfuoja jau pačioje susitikimo pradžioje – 0:1.

11 min. Koks Kyliano Mbape spurtas per visą aikštę! 19-metį prancūzą jau tik prie vartų sustabdė Marcosas Rojo. Nerealus K.Mbape greitis ir 11 metrų baudinys!

9 min. Pirma rimta proga šiose rungtynėse! Antoine'as Griezmannas baudos smūgiu šovė į skersinį. Vartininkas stovėjo lyg suakmenėjęs ir, jei smūgis būtų tikslus, niekas argentiniečių jau nebūtų išgelbėjęs.

0 min. Diego Maradona – vėl stadione. Legendinis futbolininkas, panašu, atsigavo po siautulingo savo pasirodymo per Argentinos rungtynes su Nigerija.