Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Po fiasko Vokietijoje dangus maišėsi su žeme: galėjom įmušti 16

Iš pradžių buvo Kazanė, dabar – Chauras. Kaip ir prieš ketverius metus Vokietija grįžta iš pasaulio čempionato jau po grupių etapo.

Raphaelis Honigsteinas 2015-aisiais yra parašęs knygą „Das Reboot“. Joje autorius su polėkiu ir ypatingu atidumu detalėms pasakoja apie reformas, kurios kardinaliai pakeitė Vokietijos futbolą ir atnešė pasaulio čempionų titulą 2014-aisiais.

Šalis, kuri futbolo aikštėje garsėjo pragmatizmu, negailestingu efektyvumu ir psichologiniu tvirtumu, atsidūrusi krizinėje situacijoje „perkrovė“ futbolininkų galvas taip, jog šie laimėti pradėjo būdami žavūs ir drąsūs.

Panašu, kad atėjo laikas vokiečiams vėl ieškoti naujų formų, Vokietijos futbolas pasiekė tašką, kai reikia naujo „perkrovimo“.

Keturiskart pasaulio čempionai paskutiniame E grupės mače vėl vargo, galiausiai laimėjo 4:2 prieš Kosta Riką, tačiau vis tiek keliauja namo, nes šiuolaikinis futbolo pasaulis yra negailestingas.

Naivu Vokietijai tikėtis gauti kažką už dyką iš Ispanijos – kitos futbolo šalies, kuri į tokias pirmenybes irgi visada keliauja turėdama tik vieną tikslą – nugalėti.

Po šokiruojančio fiasko prieš ketverius metus Rusijoje ir ankstyvos kapituliacijos prieš Angliją praėjusių metų Europos čempionato aštuntfinalyje į Katarą „Die Mannschaft“ atvyko pasiryžusi atkurti susigadintą reputaciją.

Vietoj to – liko treti grupėje ir vėl anksti grįš namo.

Japonija po pergalės 2:1 prieš ispanus su šešiais taškais užėmė pirmąją vietą E grupėje ir aštuntfinalyje susitiks su Kroatija.

Antrą vietą užėmusios Ispanijos atkrintamųjų starte laukia ne toks didelis vardas – Marokas. Bet turbūt dar svarbiau, jog Luiso Enrique vyrai išvengs akistatų su didžiausiomis šio turnyro favoritėmis Argentina ir Brazilija mažiausiai iki finalo.

L.Enrique tiek prieš mačą, tiek po po aiškino, jog jokiais skaičiavimais jo komanda neužsiėmė ir varžovų nesirinko.

„Tiesiog sugriuvome. Mačo pabaigoje visiškai praradome kontrolę, supanikavome. Jei japonams būt reikėję įmušti daugiau, jie tai galėjo padaryti, jie pralėkė pro mus kaip lėktuvas“, – po mačo kalbėjo Ispanijos rinktinės treneris.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luisas Enrique
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Luisas Enrique

L.Enrique dievagojosi ir kad nežinojo, jog vienu metu Chaure Kosta Rikai pirmaujant 2:1, Ispanija taip pat buvo nukritus už atkrintamųjų brūkšnio.

„Būčiau gavęs širdies smūgį“, – tarstelėjo L.Enrique. Tiesa, šie jo žodžiai sunkiai įtikinami, nes tuo metu Chalifos tarptautinio stadiono didžiulė švieslentė rodė turnyro lentelės situaciją. Ta švieslentė buvo prieš pat L.Enrique akis.

Kaip bebūtų, vokiečius tai mažai guodžia.

Pirmenybės Katare bus pažymėtos riebiu nusivylimo ženklu. Pirmą kartą per savo šlovingą istoriją Vokietija nesugebėjo laimėti nė vienų iš dviejų pirmųjų grupės rungtynių ir, nepaisant to, kad paskutiniu bandymu iškovojo pergalę, iš Kataro išvyksta nuleistomis galvomis.

„Yra labai daug priežasčių, kodėl mums nepavyko, bet aš nenoriu ieškoti pasiteisinimų. Pirmoje rungtynių pusėje buvau nusivylęs ir labai supykęs ant savo komandos, nes leidome varžovui atsitiesti. Iki pertraukos norėjome įmušti tris ar keturis įvarčius, bet tada pridarėme kvailų klaidų. Jei būtume išnaudoję savo progas, galėjome įmuš 16 įvarčių“, – po mačo sunkiai žodžius rinko H.Flickas.

„Scanpix“ nuotr./Hansi Flickas
„Scanpix“ nuotr./Hansi Flickas

Visgi galiausiai treneris pripažino, kad pasaulio čempionatą vokiečiai pralaimėjo ne ketvirtadienį, o gerokai anksčiau.

„Ne šiandien viskas sprendėsi. Reikia pripažinti, kad viso turnyro metu mums trūko efektyvumo. Dėl to ir pasitraukiame“, – kalbėjo H.Flickas.

Prieš aštuonerius metus jis buvo Joachimo Löwo asistentas, kai vokiečiai Rio de Žaneiro „Maracana“ stadione po pratęsimo palaužė Argentiną ir tapo pasaulio čempionais.

Iš J.Löwo jis perėmė rinktinės vairą po praėjusių metų Europos čempionato, tačiau iš naujo įkvėpti morališkai pasenusios komandos taip ir nesugebėjo.

„Manau, kad turime kitaip žiūrėti į Vokietijos futbolo vystymą. Vokietija visada pirmiausia pasižymėdavo tuo, jog sugebėdavo gerai gintis. Tai yra futbolo pagrindai ir jų mums dabar stipriai trūksta. Daug metų kalbame apie krašto gynėjus, apie naujus vartininkus, tačiau nieko nesigauna. Labai svarbu, jog ateinantį dešimtmetį turėtume aiškią kryptį, kur norime eiti ir būti. Dėmesys jaunai žaidėjų kartai dabar turi būti ypač didelis“, – apie vokiečių futbolo skaudulius kalbėjo H.Flickas.

Kaip pavyzdį, vokietis pateikia Ispanijos rinktinę. Anot jo, „La Roja“ šiuo metu žaidžia labai gerą futbolą.

„Ispanija labai gerai ginasi. Jie jau kuris laikas daug dėmesio skiria jaunų žaidėjų rengimui ir kartu šie žaidėjai labai gerai išmano taktikos niansus“, – pažymėjo strategas.

Apie pasitraukimą H.Flickas nekalba.

Vokietijos futbolo sąjunga dar prieš mačą su Kosta Rika pranešė, jog visiškai pasitiki treneriu ir jis liks savo poste nepaisant to, koks bus rezultatas šiose pasaulio pirmenybėse.

Stratego sutartis galioja iki 2024-ųjų Europos čempionato, kuris vyks Vokietijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos