Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Premier“ lyga vėl galvoja apie sezono rungtynes užsienyje – JAV arenose

Anglijos „Premier“ lygos klubai ir vadovai grąžina idėją per sezoną žaisti rungtynes užsienyje. 2008 metais atmesta „39-ųjų rungtynių“ idėja ir vėl sulaukia savo šalininkų dėl didelės, visų pirma, JAV rinkos.
„Manchester United“ žaidėjai turnyre JAV
„Manchester United“ žaidėjai turnyre JAV / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anglijos aukščiausiame futbolo divizione, „Premier“ lygoje, lygoje rungtyniauja 20 komandų, tad kiekvieną jų per sezoną sužaidžia po 38 rungtynes. Anksčiau buvo siūlyta, kad užsienyje vyksiančios rungtynės nebūtų įskaitinės. Dabar siūlymas keičiamas ir tai galėtų būti įprastos sezono rungtynės.

BBC teigimu, kalbos apie galimas rungtynes užjūryje vis dar yra ankstyvojoje fazėje, tačiau ekonomiškai stipriausią pasaulio lygą ir jos klubus itin vilioja užsienio rinkos.

Šį tarpsezonį tokias kalbas paskatino „Manchester United“ ir UEFA Čempionų lygos nugalėtojo Madrido „Real“ rungtynės Mičigane, į kurias susirinko rekordinė JAV minia – 109 318 žiūrovų.

„Premier“ lygą žengti už Anglijos ribų skatina ir NBA bei NFL (Amerikietiško futbolo lyga) pavyzdžiai. NFL jau ne pirmus metus rengia reguliaraus sezono rungtynes Londone – šiemet jau įvyko vienerios ir spalio bei lapkričio mėnesiais bus žaidžiamos dar dvejos rungtynės.

NBA lyga pernai pagaliau irgi surengė pirmąsias įskaitines reguliaraus sezono rungtynes, kai Londone susitiko „Atlanta Hawks“ ir „Brooklyn Nets“. Abiejų lygų mačai į arenas sutraukia minias žmonių, bilietai būna išparduoti šimtu procentų.

Ne viena Europos komanda, tarp jų ir daugelis „Premier“ lygos klubų, pastaraisiais metais rengia ikisezoninius turus Azijoje. Šiame žemyne Europos klubų populiarumas yra milžiniškas. Nors Šiaurės Amerikos futbolo lyga (MLS) pastaraisiais metais gerokai sustiprėjo, tačiau Europos klubų populiarumas JAV taip pat tik auga. Tai puikiai įrodo ir „Manchester United“ bei „Real“ susitikimą stebėjusių žiūrovų skaičius.

Vis dėlto, tam visų pirma dar reikėtų ir FIFA bei UEFA pritarimo. FIFA viceprezidentas Jimas Boyce'as BBC teigė, kad futbolo valdžia norėtų, jog nacionalinių lygų mačai būtų žaidžiami savose valstybėse. Vis dėlto, neatmetama galimybė, kad susitarti su FIFA ir UEFA pavyktų.

BBC pateikiami skaičiai rodo, kad Anglijos „Premier“ lygą yra populiariausia pasaulio futbolo lyga. Praėjusį sezoną 98 proc. čempionato rungtynių buvo transliuojamos už Anglijos ribų, o Albanija ir Šiaurės Korėja buvo vienintelės dvi valstybės, neturėjusios jokios TV transliacijų sutarties.

2013-2016 m. sezonų TV transliacijų teisės sugeneruos apie 5,5 mlrd. svarų sterlingų pajamų, iš kurių daugiau nei 2 mlrd. ateis iš Azijos valstybių – Singapūro, Tailando, Honkongo ir Malaizijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos