Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Priimtas sprendimas dėl S.Malinausko skleidžiamos informacijos: LFF nieko nepešė

Šių metų gruodžio 17 dieną Visuomenės informavimo etikos komisija, išnagrinėjusi Lietuvos futbolo federacijos (LFF) skundą dėl Skirmanto Malinausko viešai skelbiamos informacijos, priėmė sprendimą, praneša LFF.
Tomas Danilevičius
Tomas Danilevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Kaip rašoma LFF pranešime spaudai, Komisija priėmė sprendimą, kad Skirmantui Malinauskui Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas netaikytinas.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius nebuvo patenkintas tokiu sprendimu: „Apgailestaujame dėl tokio sprendimo. Esame įsitikinę, kad Skirmantas Malinauskas, nesudarydamas galimybių tiek federacijai, tiek man asmeniškai, kaip federacijos prezidentui, pateikti savo pozicijos apie jo išsakomus vertinimus, pažeidė Lietuvos futbolo federacijos teises.

Būdamas ilgametis profesionalus informacijos rengėjas ir išmanydamas informacijos rengimo bei platinimo principus, sąmoningai atsisakė išklausyti kitą pusę ir taip visuomenei pateikė neobjektyvią informaciją.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Tomas Danilevičius
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Tomas Danilevičius

Savo kuriamą turinį aktyviai reklamuodamas kituose socialiniuose kanaluose, S.Malinauskas siekė padaryti kiek įmanoma didesnę žalą Lietuvos futbolo federacijos kaip organizacijos ir mano, kaip federacijos vadovo, reputacijai. Esame įsitikinę, kad bet kuri organizacija ar asmuo turi neatšaukiamą teisę būti išklausytais, todėl imsimės tolimesnių teisinių veiksmų, apie kuriuos informuosime atskirai.”

O štai S.Malinauskas džiaugėsi ir mintimis dalinosi feisbuke.

„Ką tik gavau Visuomenės informavimo etikos asociacijos sprendimą, kuriuo atsisakoma tenkinti Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus, – rašė vlogeris. – Tai yra labai svarbus precedentas ir puiki žinia Youtubo bendruomenei!

Ekspertai pasisakė aiškiai – vlogeris Youtube nėra žurnalistas ir jam Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatos netaikytinos.

Kitaip tariant, jeigu jūs norite papasakoti apie nusikaltėlį, kritikuoti politiką ar pasisakyti apie kitą vlogerį, jums nėra privalu gauti jo atsakomosios nuomonės, jums nėra taikomo tokie reikalavimai, kokie taikomi žurnalistams ar žiniasklaidos priemonėms.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas

Ir tai yra logiška. Ir taip yra visame civilizuotame pasaulyje. Aš jau nesu žurnalistas, aš esu žmogus iš miegamojo, kaip kažkas yra žmogus iš virtuvės ar garažo, kurie dalinasi savo vertinimais, savo nuomone, savo surinkta informacija. Apie automobilius, apie maisto ruošimą, na o mano atveju, apie kriminalinį pasaulį, sukčius, korupciją.

Tiesa man yra svarbiausias dalykas darant epizodus. Visada savo pateikiamą informaciją pirmiausia įvertinu šiuo aspektu. Negalvoju, ką ji gali supykdyti, įžeisti, kam čia duoti eterio pameluoti, nes tai bus „atsakomoji nuomonė“. Aš pateikiu savo požiūrį ir argumentus, kuriuos gali įvertinti kiekvienas žiūrintis. Tai darysiu ir ateityje!

Na o pabaigai, Švinius savo ieškinį grindžia tais pačiais argumentais, kurių didelė dalis ką tik subyrėjo. Persekioti pavienius vlogerius tapo kur kas sunkiau, nei milijoniniais ieškiniais grasinti redakcijoms.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas