Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pusė futbolo A lygos klubų susitepę – federacija grasina nutraukti čempionatą

Lietuvos futbolo federacija nežada baigti kovos su sutartomis rungtynėmis. Gaudama vis daugiau signalų apie negarbingą žaidimą, ji yra pasiryžusi netgi sustabdyti šalies pirmenybes, jeigu susitarimai nesiliaus.
Edvinas Eimontas
Edvinas Eimontas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Už susitarimus LFF yra nubaudusi vieną Gargždų „Bangos“ klubo vadovų, šio klubo bei „Klaipėdos granito“ ir Panevėžio „Ekrano“ žaidėjus.

Mums ateina raportai iš tarptautinių partnerių ir dabar yra pradėti tyrimai dėl „Ekrano“, „Klaipėdos granito“, „Bangos“, „Šiaulių“ rungtynių. Tai yra keturi klubai iš dešimties. O dar eilės laukia „Dainava“. 

Federacijos interneto svetainė lff.lt paskelbė tokį pareiškimą: „Lietuvos futbolo federacija kreipėsi į klubus dėl pastaruoju metu iš tarptautinių partnerių gaunamų signalų apie šalies čempionate padažnėjusius įtarimus dėl galimai manipuliuotų rungtynių rezultatų.

Šią tendenciją patvirtina pastaraisiais mėnesiais LFF Drausmės komiteto paskirtos sankcijos žaidėjams ir klubams. Vienam iš žaidėjų paskirta draudimo dalyvauti bet kokioje su futbolu susijusioje veikloje sankcija.

LFF kreipimesi klubams pažymi, kad visiškai netoleruoja ir netoleruos jokių bandymų manipuliuoti rungtynių rezultatais ir ragina klubus skirti ypatingą dėmesį šio klausimo prevencijai užtikrinti.

Turintys bet kokią naudingą informaciją kviečiami kreiptis į LFF Sąžiningumo žaidimo pareigūną arba anoniminiu elektroniniu paštu integrity@lff.lt.

LFF tikisi, jog bendromis pastangomis, kartu su klubais, pavyks užkardyti kelią nesąžiningiems asmenims ir neprireiks imtis kardinalių priemonių – tokių, kaip šalies čempionato sustabdymas.“

Plačiau tai pakomentuoti paprašėme LFF generalinį direktorių Edviną Eimontą.

– Kodėl gali prireikti nutraukti šalies čempionatą?

Nėra taip, kad mes dabar jau ėmėme ir apsvarstėme to galimybę. Pasirėmėme kitų šalių patirtimi, kur tokie dalykai buvo taikomi.

– Kur, jei ne paslaptis?

– Kiek aš pamenu, kažkuriam laikui buvo sustabdytas Austrijos čempionatas. Tai yra kardinalios priemonės, kurių imamasi, kai situacija tampa visai nebevaldoma ir kai tai matome per kone visas rungtynes. Tai yra viena iš UEFA rekomenduotinų priemonių. Suprantama, niekas nenori, kad šios priemonės reikėtų griebtis.

– Ne paprasčiau būtų kaip nors nubausti kaltininkus? Kad ir pašalinti iš pirmenybių?

– Be abejo paprasčiau. Bet jeigu pasitvirtins kaltinimai, kad pusė klubų yra tokie?

– Įtariami pusė A lygos klubų?

LFF kreipimesi klubams pažymi, kad visiškai netoleruoja ir netoleruos jokių bandymų manipuliuoti rungtynių rezultatais ir ragina klubus skirti ypatingą dėmesį šio klausimo prevencijai užtikrinti.

– Mums ateina raportai iš tarptautinių partnerių ir dabar yra pradėti tyrimai dėl „Ekrano“, „Klaipėdos granito“, „Bangos“, „Šiaulių“ rungtynių. Tai yra keturi klubai iš dešimties. O dar eilės laukia „Dainava“. Patys suprantate, kad situacija tikrai nėra gera. Čia aš kalbu apie pareikštus įtarimus, o ne įrodymus. Tačiau bet kokiu atveju matyti tam tikros tendencijos. Tai nėra vienetiniai atvejai.

– Ši kova prasidėjo šiemet. Ar tai dėl to, kad šiemet situacija tapo labai daug prastesnė, negu būdavo anksčiau?

– Nėra taip, kad šiemetinė situacija ypatingai skirtųsi nuo to, kas buvo ankstesniais metais. Bet dabar tiesiog yra sukaupta daugiau stebėsenos patirties, didesnės galimybės gauti detalesnius duomenis ir statistiką. Pačios federacijos šiemet gavo daugiau įrankių kovai. Visada mes bandėme įrodinėti teisiškai, pagal įstatymo raidę, Baudžiamąjį kodeksą. Turėjome poziciją, kad jeigu yra užvesta byla, jeigu yra teismo sprendimas, tada galime ir mes bausti. Dabar tai yra atskirta.

Viena – baudžiamieji dalykai, kuriuos atlieka valstybinė teisėsauga, kita – sportinės diskvalifikacijos, ką savo ruožtu sprendžia federacijos. Ir toks požiūris mums atriša rankas. Nėra taip, kad Lietuvos futbolo federacija staiga atsibudo ir pradėjo kovoti. Tiesiog anksčiau turėjome kitą praktiką, kitą nuomonę. Bet pagal pažeidimų kiekius ir matydami, kaip lėtai vystosi teisinė baudžiamoji-persekiojamoji praktika, matome, kad jeigu tokia linkme eisime toliau, bus krachas. Ir panašiai yra ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame futbole. Juo labiau, kad Tarptautinio sporto arbitražo sprendimai apie manipuliacijas būna federacijų naudai ir nuteikia jas optimistiškai.

– LFF kreipimesi yra parašyta apie bendras pastangas. Su kuo tas pastangas žadate vienyti?

– Mūsų žinutė yra tokia: visi mūsų veiksmai, yra tam, kad žaidėjai suprastų: jeigu net tu nedalyvauji susitarimuose, bet tu žinai, kad jie yra, tu turi apie tai kalbėti. Jeigu mes kartu su tuo nekovosime, sugriausime savo futbolą visai. Tikrai nebus taip, kad federacija užsiims šiuo klausimu ir viskas bus išspręsta.

Tai yra visų reikalas. Dabar visi gudrūs, visi sako: žinom tą, žinom aną. O kai paklausi konkrečiai, deda į krūmus. Iš tiesų neįsivėlusiam į nešvarų žaidimą futbolininkui toks žaidimas yra labai nenaudingas. Kaip į tave žiūrės, jeigu tu žaidei viename, kitame, trečiame klube, kurie turėjo tą įrašą šioje juodojoje statistikoje? Tai yra blogai pačiam žaidėjui, tolesnei jo karjerai. Ir kiekvienas žaidėjas ir jo agentas turėtų pagalvoti – ar jam naudinga sudarinėti sutartį su klubu, kuris automatiškai uždės dėmę jo CV?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais