Ir vasarą naujienų netrūksta. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
2018 07 07 /23:55

Rusija verkia: drama Sočyje baigėsi kroatų pergale baudinių serijoje

Tikra drama Sočyje, nukeliavusi iki pat baudinių serijos, pravirkdė Rusiją. Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje Kroatija įveikė šeimininkų rinktinę ir keliauja į pusfinalį, kur susikaus su anglais.
Rusija – Kroatija
Rusija – Kroatija / „Scanpix“ nuotr.

Po 90 minučių rezultatas buvo lygus 1:1, o per pratęsimą komandos dar kartą pasikeitė įvarčiais. Baudinių serijoje kroatai klydo rečiau ir triumfavo 4:3.

Tai tik antras kartas per paskutinius šešis pasaulio čempionatus, kai šeimininkai neprasibrovė į pusfinalį (2010 m. Pietų Afrika).

Kroatai tarp keturių stipriausių planetos pirmenybių komandų pateko pirmą kartą nuo 1998 metų.

„Scanpix“ nuotr./Rusija – Kroatija

Kroatai kamuolį jie kontroliavo 64 proc. ir atliko 17 smūgių, bet Danijelis Subasičius, kroatų vartų sargas, darbo turėjo daugiau nei Igoris Akinfejevas.

Mat tik 3 kroatų smūgiai skriejo į vartų plotą. Rusai atliko 13 smūgių, bet net 7 kartus pataikė į vartų stačiakampį.

Rusijos rinktinė pirmoji atidarė įvarčių sąskaitą, kai fantastišku smūgiu 31-ą minutę sublizgėjo Denisas Čeryševas.

Kroatų atsakas buvo greitas: 39-ą minutę Andrejus Kramaričius pasinaudojo Mario Mandžukičiaus perdavimu iš kairiojo krašto ir išlygino rezultatą.

Komandos turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau per antrąjį kėlinį nė viena to nepadarė.

Pratęsimo metu į nokdauną rusus pasiuntė Domagojus Vida, tiksliai smūgiavęs po pakelto kampinio (101 min.).

Sočis grįžo į euforiją, kai kone tą patį padarė Mario Fernandesas – nukreipė kamuolį į vartus smūgiu galva (115 min.).

Baudinių serijoje Igoris Akinfejevas atrėmė Mateo Kovačičiaus smūgį ir buvo arti, kad susitvarkytų ir su Luka Modričiaus bandymu – vis dėlto kamuolys nuo rusų vartininko įskriejo į vartus.

O vieno atremto baudinio rusams nepakako.

Danijelis Subasičius atrėmė Fiodoro Smolovo, kuris smūgiavo pats pirmas, smūgį, o pratęsimo metu didvyriu tapęs M.Fernandesas nepataikė į vartų plotą.

Ivanas Rakitičius realizavo paskutinį kroatų baudinį ir rusų ašaros ėmė lietis.

Kroatija tapo vos antrąja komanda, kuriai dvejose pasaulio čempionato rungtynėse iš eilės pavyko laimėti baudinių seriją.

Pirmą kartą, 1990 metais, tai padarė Argentina.

Primename, kad kroatai aštuntfinalyje eliminavo Daniją, o rusai į ketvirtfinalį iškopė taip pat baudinių serijoje įveikę Ispaniją.

V.Čerčesovas: šalis mus myli

„Mes tikėjome savimi. Savo vertę galėjome įrodyti tik sunkiu darbu. Aš tikiu, kad žmonės ne tik pradėjo vertinti mus, bet ir pamilo mus. Vis Rusija įsimylėjo mus. Jie žino, kad Rusijos rinktinės yra šio to verta“, – po pasitraukimo iš turnyro sakė Rusijos rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas.

Rusija – Kroatija. Rungtynių eiga

Baudinių serija:

F.Smolovas (Rusija) – atremta (0:0)
M.Brozovičius (Kroatija) – įvartis (0:1)
Kroatai keliauja į pusfinalį!

119 min. I.Zobnino stiprus tolimas smūgis! D.Subasičius nesuklydo vartuose. Po dviejų pratęsimo kėlinių – 2:2.

115 min. Įvartis! Rusai išlygino rezultatą! J.Pivaricius sužaidė ranka baudos aikštelės prieigose ir rusai situacija pasinaudojo. M.Fernandesas galva nukreipė kamuolį į kroatų vartus ir Sočis atgijo.

113 min. Dar kartą teko padirbėti D.Subasičiui, kai pirštų galais teko nukreipti pavojingą perdavimą iš krašto.

112 min. D.Kuziajevas drokstelėjo galingu smūgiu, kai kamuolys po pakelto kampinio atšoko jam prie kojų. Tačiau D.Subasičius meistriškai atrėmė smūgį.

105 min. Pavojingas rusų smūgis po kampinio, bet pro šalį.

101 min. Įvartis! Krotai priekyje! D.Vida smūgiu galva po kampinio išvedė Kroatiją į priekį. Smūgis nebuvo stiprus, tačiau I.Akinfejevui vaizdą užstojo gynėjai, tad vartininkas nesureagavo į smūgį.

100 min. Vaikiškai suklydo kroatų gynėjai, per silpnai paspirdami kamuolį vartininkui. D.Lovrenui teko taisyti situaciją baudos aikštelėje – pavyko tai padaryti išvengiant baudinio.

90+4 min. Kroatai užgulė rusų vartus paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis, kėlė vieną kampinį po kito, tačiau šeimininkai apsigynė. Per 90 minučių komandos santykių neišsiaiškino – 1:1.

85 min. Puikus A.Golovino perdavimas atliekant baudos smūgį, bet kroatai „išsivalė“ baudos aikštelę.

75 min. Virtinė perdavimų aplink baudos aikštelę ir pačioje baudos aikštelėje išvedė L.Modričių į smūgio poziciją, tačiau, užuot smūgiavęs iš eigos, kroatų lyderis pasitaisė kamuolį, ir to pakako, kad rusai suspėtų blokuoti smūgį.

62 min. A.Dziuba smūgiavo po kampinio, bet tiesiai į vartininką.

60 min. Itin geros progos neišnaudojo kroatai. I.Perišičius po sumaišties baudos aikštelėje parideno kamuolį į vartus, bet šis pataikė į virpstą, prariedėjo palei vartų liniją, bet į vartus neįkrito.

50 min. A.Kramaričius.smūgiavo per save, bet pataikė tiesiai į vartininką.

39 min. Įvartis! M.Mandžukičiaus perdavimą iš kairiojo krašto „uždarė“ A.Kramaričius. Įdomu tai, kad iki šio mačo kroatai buvo laimėję visas 8 rungtynes, kuriose įvartį pelnė A.Kramaričius.

31 min. Įvartis! D.Čeryševas nuostabiu tolimu šūviu išvedė Rusiją į priekį! Neįtikėtina, bet Iš paskutinių 6 rusų smūgių į vartų plotą – net penki virto įvarčiais.

29 min. I.Perišičius gudriai smūgiavo galva, tačiau šalia virpsto.

15 min. A.Rebičius kėlė daugiausia problemų rusų gynybai mačo pradžioje. Baudos aikštelės prieigose išprovokavęs kelias pražangas, A.Rebičius suteikė kroatams progas atlikti baudos smūgius. Tiesa, Kroatija nieko iš jų neišpešė.

8 min. Rusai rungtynes pradėjo iškart keliais išpuoliais, tačiau ir kroatai pavojingai atakavo po kampinio. Kroatai pamažu perėmė kamuolio kontrolę.

Komandų sudėtys:

Rusija: I.Akinfejevas, M.Fernandesas, I.Kutepovas, S.Ignaševičius, F.Kudriašovas, D.Kuziajevas, R.Zobninas, D.Čeryševas, A.Samedovas, A.Golovinas, A.Dziuba.

Kroatija: D.Subasičius, D.Vida, D.Lovrenas, Š.Vrsaljko, I.Striničius, L.Modričius, I.Rakitičius, A.Rebičius, A.Kramaričius, I.Perišičius, M.Mandžukičius.

Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Užsisakykite
15min naujienlaiškius