2021 09 04 /2021 09 05

Atrankos grimasos: Ukraina nustebino Prancūziją, Danija vos neprisižaidė Farerų salose

Prancūzijos futbolininkai negali laimėti penktosiose rungtynėse iš eilės, tuo metu Danija iškovojo pergalę penktajame mače paeiliui. Valerijus Karpinas džiaugėsi pirmosiomis prie Rusijos rinktinės vairo laimėtomis rungtynėmis, o latviai gavo įvartį nuo Erlingo Brauto Haalando 2022 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynėse šeštadienį. Į planetos pirmenybes Katare iškops grupių nugalėtojai, o antrąsias vietas užėmusios komandos žais atkrintamąsias varžybas.
Valerijus Karpinas
Valerijus Karpinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D grupėje Ukraina sužaidė 1:1 su Prancūzija

Prancūzijos rinktinė nelaimėjo jau penktųjų rungtynių iš eilės.

Didier Deschampso vyrai Kijeve praleido Mykolos Šaparenkos įvartį 44 minutę, bet 50-ąją Anthony Martialis išlygino rezultatą.

Nors 2018 metų pasaulio čempionai stringa pastaruoju metu, jie lieka D grupės lyderiais.

Kitose D grupės rungtynėse Suomija namie 1:0 palaužė Kazachstaną.

Pergalę lėmė Joel Pohjanpalo įvartis 60-ąją minutę.

Standings provided by SofaScore LiveScore

F grupėje danai vos neprisižaidė Fareruose

Danijos futbolininkai ištraukė pergalę prieš Farerų salas pačioje rungtynių pabaigoje.

Prieš tai ketverias rungtynes iš eilės laimėję 16:0 bendru įvarčiu santykiu, danai pakeitė devynis žaidėjus po pergalės prieš škotus ir vos neprisižaidė šalyje, kurioje gyvena tik pusšimtis tūkstančių gyventojų – daugiau nei šimtą kartų mažiau nei Danijoje, kurios autonomnis regionas ir yra Farerų salos.

Vis dėlto Jono Windo įvartis 85 minutę išgelbėjo Danijos prestižą – dabar danai yra laimėję 5 pastaruosius mačus įvarčių santykiu 17:0.

Antrąją vietą F grupėje užima Izraelis, namie 5:2 nugalėjęs Austriją.

Eranas Zahavi pelnė 2 įvarčius, o dar po vieną pridėjo Manoras Solomonas, Munas Daburras ir Shonas Weissmanas.

Austrijai Christopho Baumgartnerio ir Marko Arnautovičiaus įvarčiai buvo padėję priartėti (2:3) po šalto dušo rungtynių pradžioje – Izraelis jau 33 minutę pirmavo trimis įvarčiais (3:0).

Kitose F grupės rungtynėse Lydono Dykeso įvartis 14 minutę lėmė Škotijos pergalę namie 1:0 prieš Moldovą.

Rusai pakilo į H grupės viršų

Rusijos futbolininkai išvykoje 2:0 nugalėjo Kiprą šeštadienį ir gavo pasidžiaugti iškart dviem progomis.

Po lygiųjų su kroatais debiuto pirmąją pergalę su rinktine pasiekė Valerijus Karpinas, trenerio poste po Europos pirmenybių pakeitęs Stanislavą Čerčesovą.

Be to, rusai iškopė į pirmąją vietą pasaulio čempionato atrankos H grupėje.

Nikosijos stadione Rusijai įvarčius pelnė Aleksandras Jerochinas (6 min.) ir Rifatas Žemaletdinovas (55 min.).

Kitose H grupės rungtynėse Sandi Lovičiaus realizuotas 11 metrų baudinys per pirmojo kėlinio pridėtą laiką lėmė Slovėnijos pergalę namie 1:0 prieš Maltą.

Vėliau vakare Rusiją grupės viršūnėje pavijo Kroatija. Marcelo Brozovičius įvarčiu 86 minutę lėmė pergalę išvykoje 1:0 prieš Slovakiją.

Latvija G grupėje penkta

G grupės rungtynėse Latvijos futbolininkai namie priėmė Norvegiją ir nusileido jai 0:2.

Pastaraisiais metais iškilusi Norvegijos futbolo žvaigždė Erlingas Brautas Haalandas 20 minutę realizavo 11 metrų baudinį, o 66 minutę antrą įvartį pelnė Mohamed Elyounoussi.

G grupėje Latvija užima penktąją vietą su 4 taškais, surinktais per 5 mačus. Žemiau – tik Gibraltaras, kurį latviai šią savaitę anksčiau įveikė 3:1.

FIFA reitinge Latvija yra 136 vietoje, o Norvegija užima 43 poziciją.

G grupėje pirmauja Turkija, šeštadienį išvykoje antrajame kėlinyje 3:0 pranokusi Gibraltarą. Halilas Dervisoglu, Hakanas Calhanoglu ir Kenanas Karamanas pelnė po įvartį po pertraukos.

Kitose G grupės rungtynėse Nyderlandai namie 4:0 sutriuškino Juodkalniją.

Memphis Depay pelnė du įvarčius, dar po vieną pridėjo Georginio Wijnaldumas ir Cody Gakpo.

Serbai pavijo A grupės lyderius

Šeštadienį anksčiausiai baigėsi rungtynės A grupėje.

Serbijos futbolininkai grupės viršūnėje pavijo Portugaliją, kai savo aikštėje 4:1 nugalėjo Liuksemburgą.

Aleksandras Mitrovičius pelnė du įvarčius per pirmą kėlinį. Nors Olivier Thillas sušvelnino rezultatą 77 minutę, paskui Liuksemburgas įsimušė įvartį į savus vartus, o galutinį tašką įvarčiu padėjo Nikola Milenkovičius.

Airija ir Azerbaidžanas iškovojo po pirmąjį tašką, kai tarpusavio akistata baigėsi rezultatu 1:1.

Svečiai pirmavo poo Emino Makhmudovo įvarčio baigiantis pirmajam kėliniui, bet rungtynių pabaigoje airiams išplėšė lygiąsias Shane'as Duffy, pasižymėjęs 87 minutę.

Tiesa, taškas vargu ar labai džiugino airius – juk Azerbaidžanas rikiuojasi tik 112 vietoje ir yra nelaimėjęs jau 27 rungtynių pasaulio ir Europos pirmenybių atrankoje.