Pralaimėtas mūšis, bet ne karas: „Žalgiris“ krito prieš Slovėnijos čempionus

Istorinį žingsnį į tarptautinio turnyro grupių etapą galėjo žengti jau ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Žalgiris“, tačiau Lietuvos čempionams nepavyko. Jie 0:1 nusileido Murska Sobotos „Mura“ komandai Europos lygos atrankos trečiajame etape, tačiau viltis dar gyva.

Pergalė būtų garantavusi „Žalgiriui“ vietą bent Konferencijų lygos grupių etape. Dabar Vladimiro Čeburino auklėtiniai iškrito į trečios pagal pajėgumą Senojo žemyno lygos paskutinį atrankos etapą.

Tiesa, užduotis nebus lengva, mat ten laukia „Bodo/Glimt“ komandos iš Norvegijos iššūkis. Prieš šį klubą „Žalgiris“ žaidė pernai, tačiau krito 1:3.

O štai mačas su „Mura“ buvo itin karštas Vilniuje ketvirtadienį.

Aktyviai „Žalgiris“ pradėjo susitikimą, tačiau jau 12-ąją minutę buvo nubaustas, kai Žiga Kousas sulaukė idealaus perdavimo šalia vartų ir be vargo nukreipė kamuolį į tinklą.

Per likusį pirmo kėlinio laiką Lietuvos čempionai buvo aktyvesni, tačiau šimtaprocentinių progų pasižymėti sukurti nesugebėjo.

Po pertraukos „Žalgiriui“ buvo būtina mušti įvartį ir tai jautėsi. Turėjo teritorinę persvarą V.Čeburino auklėtiniai, tačiau labai sėkmingai ir kantriai gynėsi Slovėnijos ekipa.

Paskutinės 10 minučių buvo tikras Lietuvos čempionų atakų uraganas. Vis dėlto pavyko varžovams atsilaikyti ir patyrė „Žalgiris“ skaudų pralaimėjimą.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Mura“ 0:1

Antras kėlinys.

90 min. Pridėtos trys minutės.

89 min. Apgultis tęsiasi, bet niekaip kamuolio į vartus įgrūsti nepavyksta.

84 min. K.Uzėlą keičia M.Gamakovas.

81 min. Dar vienas pavojingas smūgis, bet vėl nepavyksta pataikyti į vartų stačiakampį.

78 min. „Žalgiris“ tiesiog apgulęs varžovų vartus.

73 min. Veidų nuo įvarčio „Žalgirį“ gelbsti gynėjas.

71 min. Auksinė proga. Geresnės nei sugalvosi, nei susapnuosi. Iš kelių metrų J.Tadičius nepataiko į vartus. Tai gali kainuoti labai brangiai, kai įvartis būtinas.

69 min. Varžovai muša įvartį, bet į viršų kyla teisėjo vėliavėlė – nuošalė.

62 min. Nuostabus H.Videmonto prasiveržimas, bet J.Sylvestro smūgį varžovas blokuoja. Nagi, „Žalgiri“!

58 min. J.Sylvestras keičia F.Kyeremeh.

52 min. Į greitą išpuolį išbėgo „Mura“, bet, laimei, perdavimas iš krašto nebuvo sėkmingas.

50 min. A.Kozaras gavo geltoną kortelę už kietą pražangą prieš K.Uzėlą.

47 min. Graži „Žalgirio“ ataka, tačiau T.Kišo smūgis blokuojamas.

Pirmas kėlinys.

45+2 min. S.Mikoliūno tolimas smūgis – netikslus. Baigėsi pirmas kėlinys.

45 min. Dar viena vaikiška klaida. Šįkart kamuolį praranda J.Bopesu. Laimei, greitai pasileisti į puolimą nepavyko „Mura“ žaidėjams.

44 min. K.Uzėla baudžiamas geltona kortele už varžovų pavojingos atakos stabdymą. O štai F.Kyeremeh keičiasi avalynę, tikriausiai ankstesnė buvo per slidi.

43 min. Dar vienas „Žalgirio“ kampinis baigiasi be rimtesnio pavojaus slovėnų vartams.

39 min. D.Diaw vaikiškai suklydo perduodamas kamuolį, varžovai surengė pavojingą ataką. Laimei, smūgis skriejo šalia vartų.

37 min. Gražus T.Kišo perdavimas, J.Tadičius smūgiavo griūdamas, bet varžovas kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į kampinį.

35 min. H.Videmontas šovė iš už baudos aikštelės, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

32 min. „Pietų-IV“ tribūna užtraukė jau vizitine kortele tapusią „Lambadą“.

31 min. „Žalgiris“ mėto aukštus kamuolius tolyn link baudos aikštelės, bet ten „Mura“ tvarkosi užtikrintai.

26 min. D.Diaw baudžiamas geltona kortele, jis aikštės viduryje nutraukė varžovų ataką, pataikydamas oponentui į veidą.

24 min. T.Horvatas gavo geltoną kortelę už pražangą prieš S.Mikoliūną.

23 min. H.Videmontas kelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau laiku ir vietoje vartininkas.

18 min. Galvomis susidūrė du „Mura“ komandos žaidėjai baudos aikštelėje. Arbitras iš Lenkijos Bartoszas Frankowskis kviečia medikus į aikštę, tačiau panašu, kad abu nelaimėliai galės tęsti susitikimą. Tiesa, Janas Gorencas žais subintuota galva.

16 min. S.Mikoliūnas prarado kamuolį pavojingoje zonoje, prasižengė ir yra baudžiamas geltona kortele.

15 min. T.Kišas nesusitvarkė su kamuoliu baudos aikštelėje, tačiau ataką smūgiu užbaigė S.Mikoliūnas. Deja, per silpnas krašto gynėjo šūvis.

12 min. ĮVARTIS! Labai negerai. Žiga Kousas išnyra prie vartų, sulaukia tikslaus perdavimo ir sudeda taškus ant „i“. „Žalgiris“ atsilieka 0:1.

9 min. M.Lotričius pabandė smūgiuoti iš toli, bet kamuolys E.Gertmono rankose.

8 min. Koks H.Videmonto reidas! Svečiai apsiginti sugeba, bet ataka buvo labai pavojinga.

3 min. Pirmas vilniečių kampinis, pirmas smūgis į vartus, bet vartininkas kamuolį gaudo užtikrintai.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Prieš 1 val. Jau paskelbtos startinės abiejų komandų sudėtys!

„Žalgiris“: Edvinas Gertmonas; Joelis Bopesu, Nemanja Ljubisavljevičius, Djibrilis Diaw, Saulius Mikoliūnas; Karolis Uzėla, Tomislavas Kišas, Ogenyi Onazi; Hugo Videmontas, Francis Kyeremeh, Josipas Tadičius.

„Mura“: Matko Obradovičius; Maticas Maruško, Žanas Karničnikas, Janas Gorencas; Žiga Kousas, Alenas Kozaras, Luka Bobičanecas, Tomi Horvatas, Klemenas Šturmas; Kai'us Cipotas, Mitja Lotričius.