Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Sėkminga serija tęsiasi: Lietuvos futbolininkai iškovojo svarbų tašką prieš baltarusius

Gerą bangą pastaruoju metu pagavusi Lietuvos futbolo rinktinė UEFA Tautų lygos C diviziono mače nesugebėjo laimėti trečią kartą paeiliui, tačiau surengusi dar vieną labai pozityvų pasirodymą iškovojo tašką atkakliame mūšyje prieš Baltarusiją – 2:2 (1:0).
Arvydas Novikovas
UEFA Tautų lyga: Lietuva - Baltarusija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Susitikimo pradžioje rungtynių šeimininkai varžovus pagavo nepasiruošusius – jau 7 min. smulkią baltarusių gynybos klaidą maksimaliai išnaudojo fantastišku ritmu pastaruoju metu įvarčius štampuojantis Arvydas Novikovas.

Turkijoje greitai pritapęs saugas įvartį įmušė trečią kartą per pastaruosius du mačus nacionalinėje rinktinėje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./UEFA Tautų lyga: Lietuva – Baltarusija

Pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė gynėsi drausmingai ir kaimynų beveik neprisileido arčiau vartų, tačiau rungtynėms įgavus pagreitį mūsų kaimynai vis dažniau pradėjo grasinti Tomo Švedkausko ginamiems vartams.

Situacija pablogėjo po pertraukos, kuomet maždaug dešimčiai minučių prarasta koncentracija kainavo net du praleistus įvarčius.

Iš pradžių 59 min. Egidijus Vaitkūnas baudos aikštelėje rankomis pargriovė ką tik aikštėje po keitimo pasirodžiusį Vitalijų Lisakovičių. Po kelių akimirkų baudinį uždirbęs futbolininkas pats jį ir realizavo – rezultatas tapo lygus (1:1).

Po 7 minučių Baltarusijos rinktinė išsiveržė į priekį, kuomet lietuvių gynėjai baudos aikštelėje pametė Aleksandrą Sačivko – varžovų gynėjas galva pasiuntė kamuolį į vartus ir savo rinktinę išvedė į priekį (1:2).

Lietuvos rinktinė nenuleido rankų ir labai greitai surado savąjį atsaką – 75 min. Karolis Laukžemis dviejų gynėjų apsuptyje sugebėjo išsilaikyti ant kojų ir tiksliu smūgiu pažeme nuginklavo varžovų vartų sargą.

Likusią žaidimo dalį abi rinktinės nesikuklino ir žaidė atvirą futbolą. Visgi daugiau įvarčių nė vienai komandai įmušti nepavyko ir kaimyninės valstybės LFF stadione pasidalijo po tašką.

Įdomu tai, kad ir po trečiojo C diviziono ketvirtosios grupės turo situacija turnyrinėje lentelėje nepasidarė nė kiek aiškesnė.

Kadangi kitose pogrupio rungtynėse Kazakhstano ir Albanijos vienuolikės sužaidė lygiosiomis 0:0, visos keturios rinktinės ir toliau turi po vienodą taškų kraitį.

Lietuviai tik dėl prasčiausio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio lieka ketvirti.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Galutinis rezultatas: Lietuva – Baltarusija 2:2

90 min. Per likusį rungtynių laiką abi rinktinės nesukuria rimtų progų ir pasidalija po tašką – 2:2.

80 min. Futbolas tampa labai atviras. Dabar jau kitoje aikštės pusėje stiprų smūgį paleidžia N.Zolotovas, tačiau budrumo nepraranda T.Švedkauskas.

79 min. P.Golubickas atlieka klastingą baudos smūgį – kamuolys skrieja pažeme ir jį visai netoli nuo savęs atmuša Baltarusijos vartų sargas. Gaila, jog kamuolio nesusirenka kiti mūsų futbolininkai.

75 min. ĮVARTIS! Karolis Laukžemis prasprūsta pro du varžovų gynėjus ir siunčia kamuolį į vartų tinklą – 2:2!

72 min. Lietuviams reikia naujos energijos. Į aikštę metami Paulius Golubickas bei Fiodoras Černychas.

71 min. K.Laukžemis baudos aikštelėje praleidžia kamuolį už jo stovinčiam A.Novikovui, tačiau pastarojo smūgį blokuoja gynybines pozicijas užėmę baltarusiai.

66 min. ĮVARTIS. Lietuvos rinktinės gynybinės užkardos griūva. Vieną kamuolį po kito į mūsų baudos aikštelę siuntę svečiai pagaliau pasiekia savo – įvartį galva pelno Aleksandras Sačivko (1:2).

59 min. ĮVARTIS. E.Vaitkūnas baudos aikštelėje rankomis gaudo ką tik aikštėje pasirodžiusį Vitalijų Lisakovičių, o arbitras skiria 11 metrų baudinį. Jį realizuoja būtent V.Lisakovičius – rezultatas tampa 1:1.

56 min. Pirmąją geltoną kortelę Lietuvos rinktinėje užsidirba D.Kazlauskas, atlikdamas neleistiną smūgį ranka tiesiai varžovui į veidą.

46 min. Kažkur matytas scenarijus... Lietuviai ir vėl kėlinio pradžioje bando prigauti varžovus nepasiruošusius. A.Novikovas kelia kamuolį į baudos aikštelę, tačiau J.Lasicko smūgiuotas kamuolys galva lekia kiek virš vartų.

Po I kėlinio: Lietuva – Baltarusija 1:0

Labai pozityvus pirmasis kėlinys, po kurio mes priekyje rezultatu 1:0. A.Novikovas kol kas drasko varžovų gynybą ir atrodo puikiai – taip ir toliau!

42 min. Viena iš retesnių situacijų, kuomet kontratakoje mūsų vartus šturmuoja baltarusiai. Visgi didesnio pavojaus Lietuvos rinktinės vartams nekyla – svečių smūgius ir aštrius perdavimus sugeria tiek T.Švedkauskas, tiek mūsų gynėjai.

38 min. Labai grubi M.Ebonga pražanga, už kurią futbolininkas gauna geltoną kortelę.

35 min. Skaudus M.Palionio ir V.Gromyko susidūrimas galvomis. Žaidimas ir vėl stabdomas, o galiausiai abu futbolininkai trumpam keliauja už aikštės.

34 min. Jau nebe pirmą kartą svečiai pakankamai grubiai klysta savo aikštės pusėje. Gaila, jog D.Kazlausko smūgiuotą kamuolį blokuoja varžovų gynėjas.

24 min. Mūsų rinktinės lyderiui A.Novikovui prireikia medicininio personalo pagalbos. Panašu, kad vienintelio įvarčio autorius susižeidė petį. Bent jau kol kas saugas grįžta į aikštę ir tęsia rungtynes.

20 min. V.Gromyko lipa ant D.Šimkaus kojos ir užsidirba pirmąją geltoną kortelę.

18 min. Pirmoji labai klastinga Baltarusijos rinktinės proga, kurią nugesina mūsų vartų sargas T.Švedkauskas, siųsdamas kamuolį į užribį.

16 min. Lietuviai ir toliau labai jaukiai jaučiasi varžovų aikštės pusėje ir aktyviai ieško kitos progos. Gynyboje kol kas bėdų nėra – svečiai nesukūrė nieko pavojingo.

7 min. ĮVARTIS! A.Novikovas naudojasi neužtikrintu varžovų žaidimu ties baudos aikštelės prieigomis ir kaire koja paleidžia tikslų šūvį į tolimąjį vartų kampą!

5 min. Pirmosios standartinės situacijos prie svečių vartų, tačiau baltarusiai ginasi drausmingai.

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis (4-5-1): Tomas Švedkauskas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas, Saulius Mikoliūnas, Gratas Sirgėdas, Arvydas Novikovas, Justas Lasickas, Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Donatas Kazlauskas.

Baltarusijos rinktinės startinė sudėtis (4-4-2): Jegoras Chatkevičius, Aleksandras Martynovičius, Nikoljus Zolotovas, Aleksandras Sačivko, Kirilas Pečeninas, Maksas Ebongas, Igoris Stasevičius, Ivanas Majevskis, Romanas Juzepčukas, Maksimas Skavyšas, Valerijus Gromyko.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?