Lenkija iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą, škotai galimybę paleido vėjais

Pasaulio čempionato atrankoje baigėsi F grupės, kurioje žaidė Lietuva, C bei E grupės kovos. Nugalėtojos vardą F grupėje jau anksčiau buvo užsitikrinusi Anglija, o antrąją vietą bei kelialapį į papildomą atrankos etapą iškovojo Slovakija. E grupėje triumfavo Lenkijos futbolininkai.
Lenkijos triumfas patekus į pasaulio čempionatą
Lenkijos triumfas patekus į pasaulio čempionatą / „Scanpix“/AP nuotr.

Išvykoje prieš Slovėnijos rinktinę žaidusiai Škotijai reikėjo iškovoti pergalę ir svečiai pirmavo, tačiau galiausiai mačas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Kitame stadione Slovakijos rinktinė 3:0 sutriuškino Maltą ir užėmė antrąją vietą grupėje. Tiesa, slovakai nėra užtikrinti, kad netaps blogiausia antrąja komanda ir neiškris iš tolesnių varžybų dėl kelialapio.

B.Cesaras (Slovėnija) raudona kortelė 90+2'

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč.
6 Malta 10 0 1 9 −22 1

E grupės nugalėtoja tapo Lenkijos rinktinė, namuose po atkaklių rungtynių 4:2 įveikusi Juodkalniją ir laimėjusi kelialapį į pasaulio čempionatą pirmą kartą nuo 2006 metų.

Lenkų pralaimėjimo atveju juos galėjo pralenkti Danijos rinktinė, tačiau ši tik lygiosiomis sužaidė su Rumunijos futbolininkais. Vis dėlto to pakako, kad danai keliautų į kitą etapą laukti savo varžovo.

6 Kazachstanas 10 0 3 7 −20 3

C grupėje viskas buvo aišku jau iki sekmadienio rungtynių, o paskutiniame ture pasismagino Vokietijos ir Čekijos rinktinės.

Į pasaulio čempionatą jau tikrai važiuoja Vokietija, o Šiaurės Airijos futbolininkai net ir po pralaimėjimo užsitikrino vietą papildomose varžybose.

Čekija – San Marinas 5:0
[1:0] M.Krmenčikas 8'
[2:0] M.Krmenčikas 23'
[3:0] J.Kopičius 27'
[4:0] F.Novakas 71'
[5:0] V.Kadlecas 85'

Vokietija – Azerbaidžanas 5:1
[1:0] L.Goretzka 9'