Čempionų lyga: K.Mbappe ir PSG siautėjo Barselonoje, „Liverpool“ triumfavo Budapešte

Laukimas baigėsi. Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygos atkrintamosios prasidėjo „Paris Saint Germain“ ir „Liverpool“ ekipų solidžiomis pergalėmis. Tikrą įvarčių fiestą surengę paryžiečiai net 4:1 svečiuose sutaršė „Barcelona“ ekipą, o mačo didvyriu tapo tris įvarčius įmušęs Kylianas Mbappe. „Liverpool“ komanda 2:0 Budapešte pranoko „RB Leipzig“ vienuolikę.

Barcelona Paris SG

„Barcelona“ – „Paris Saint Germain“ 1:4
27' [1:0] Leonelis Messi
32' [1:1] Kylianas Mbappe
65' [1:2] Kylianas Mbappe
70' [1:3] Moise Keane'as
85' [1:4] Kylianas Mbappe

Į Kataloniją PSG atvyko be dviejų savo lyderių Neymaro ir Angelio Di Marios, tačiau tai problemų Mauricio Pochettino ekipai nesukėlė.

Visgi pradžia svečiams nenusisekė. Pirmasis realus pavojus prie svečių vartų baigėsi baudiniu. 27-ąją minutę gavęs aukštą perdavimą, Frenkie De Jongas įkirto į baudos aikštelę ir Layvinas Kurzawa kabino savo varžovą koja. Mačo arbitras skyrė baudinį, o Leonelis Messi jį užtikrintai realizavo.

Visgi katalonų džiaugsmas tęsėsi vos penkias minutes. Marco Verratti atliko puikų perdavimą vienu lietimu ir K.Mbappe baudos aikštelėje žybtelėjo visu gražumu – 1:1.

Antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė svečiams ir ją įvarčiu paryžiečiai pavertė 65-ąją minutę, kai po Alessandro Florenzi perdavimo antrą savo įvartį pelnė K.Mbappe.

70-ąją minutę „Barcelona“ padėtis tapo kritinė. Leandro Paredesas atliko idealų perdavimą į baudos aikštelę ir joje visus katalonus aplenkęs Moise Keane'as galva trečią kartą pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus.

85-ąją minutę PSG surengė dar vieną fantastišką išpuolį ir po Juliano Draxlerio perdavimo K.Mbappe nuostabiu smūgiu pelnė trečią savo įvartį bei padėjo tašką.

Po šio įvarčio K.Mbappe pagal įvarčius (10) Čempionų lygos atkrintamosiose rungtynėse aplenkė legendinį Zinedine'ą Zidane'ą (8). Tarp prancūzų daugiau taiklių smūgių kol kas turi tik Karimas Benzema (18) ir Thierry Henry (12).

„Barcelona“ (4-3-3): Marcas-Andre Ter Stegenas; Sergino Destas, Gerardas Pique, Clement'as Lenglet, Jordi Alba; Frenkie De Jongas, Sergio Busquetsas, Pedri; Antoine'as Griezannas, Lionelis Messi, Ousmane'as Dembele.

PSG (4-5-1): Keyloras Navasas; Layvinas Kurzawa, Presnelis Kimpembe, Marquinhosas, Alessandro Florenzi; Idrissa Gueye, Leandro Paredesas; Kylianas Mbappe, Marco Verratti, Moise Keane'as; Mauro Icardi.

RB LeipzigLiverpool

„RB Leipzig“ – „Liverpool“ 0:2
53' [0:1] Mohamedas Salahas
58' [0:2] Sadio Mane

„RB Leipzig“ savo pirmąjį namų mačą su „Liverpool“ buvo priversta žaisti Vengrijos sostinėje Budapešte, nes Vokietija pastarosiomis savaitėmis uždraudė visus skrydžius iš Jungtinės Karalystės, baiminantis naujų COVID-19 modifikacijų.

Nepaisant to, mačą aktyviau pradėjo šeimininkai. Jau 5-ąją minut Dani Olmo pavojingai smūgiavo galva, bet kamuolys atsimušė į virpstą.

35-ąją minutę kamuolys po Roberto Firmino smūgio pirmą kartą pabuvojo vokiečių vartuose, tačiau arbitras jo neįskaitė, užfiksavęs taisyklių pažeidimą – perdavimą atlikęs Sadio Mane kamuolį paspyrė jam jau būnant už galinės linijos.

53-ąją minutę „RB Leipzig“ lyderis Marcelis Sabitzeris labai nesėkmingai atmetė kamuolį savo gynėjams ir pirmas prie jo suskubęs Mohamedas Salahas įsiveržė į baudos aikštelę bei pelnė pirmąjį mačo įvartį.

Po penkių minučių labai panašiai suklydo Dayot Upamecano ir vėl vienas prieš vartininką pabėgęs Sadio Mane persvarą įtvirtino.

„RB Leipzig“ (3-4-3): Peteris Gulacsi; Dayot Upamecano, Willi Orbanas, Lukas Klostermannas; Angelino, Kevinas Kamplis, Marcelis Sabitzeris, Nordi Mukiele; Christopheris Nkunku, Dani Olmo, Yussufas Poulsenas.

„Liverpool“ (4-3-3): Alissonas, Trentas Alexanderis-Arnoldas, Ozanas Kabakas, Jordanas Hendersonas, Andrew Robertsonas; Thiago Alcantara, Georginio Wijnaldumas, Curtisas Jonesas; Mohamedas Salahas, Roberto Firmino, Sadio Mane.