Tautų lyga: Portugalija dominavo prieš pasaulio vicečempinus, Anglijai nusišypsojo sėkmė

Šeštadienį tęsėsi naujasis UEFA Tautų lygos sezonas. Šį vakarą daugiausiai futbolo mylėtojų akių krypo į Portugaliją, kur vietos nacionalinė komanda priėmė pasaulio vicečempionę Kroatiją. Kitame mače vos neprisižaidė Anglijos futbolininkai.
Joao Felixas
Joao Felixas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A diviziono 3 grupės mače įtikinamai dominavusi Portugalija net 4:1 nugalėjo Kroatiją.

Portugalai visiškai valdė žaidimą visas 90 minučių ir pasaulio vicečempionams nepaliko jokių šansų.

Pirmas įvartis turėjo kristi daug anksčiau, tačiau kamuolys tai į varžovą, tai į vartų konstrukciją atsitrenkdavo.

Galiausiai 41-ąją minutę puikiu tolimu smūgiu kaire koja kamuolį į Kroatijos vartus pasiuntė Joao Cancelo.

Po pertraukos po įvartį pelnė Diogo Jota (58 min.) ir Joao Felixas (70 min.).

Paguodos įvartį į atsipalaidavusių portugalų vartus jau per pridėtą antrojo kėlinio laiką mušė Bruno Petkovičius. Tiesa, ir tai dar nebuvo pabaiga, mat paskutinės atakos metu po kampinio dar pasižymėjo Pepe.

Kitose šios grupės rungtynėse Prancūzija 1:0 nugalėjo Švediją, o vienintelį įvartį pasaulio čempionams 41-ąją minutę pelnė Kylianas Mbappe.

Islandijoje šeimininkai A diviziono 2-sios grupės mače po itin įtemptos kovos gan apmaudžiai 0:1 pralaimėjo prieš Angliją.

Rungtynes abi komandos baigė turėdamos aikštėje tik po 10 futbolininkų, mat anglų gretose Kyle'as Walkeris gavo antrą geltoną kortelę 70-ąją minutę, o Sverriras Ingasonas susidūrė su ta pačia problema.

Raheemas Sterlingas 90-ąją minutę realizavo 11 metrų baudinį ir atrodė, kad jau išplėšė pergalę svečiams, tačiau anglai vos neprisižaidė.

11 metrų baudinys buvo paskirtas į pačios Anglijos vartus, tačiau smūgio nerealizavo Birkiras Bjarnasonas – kamuolys praskriejo virš vartų.

Antrosiose šios grupės rungtynėse Belgijos rinktinė 2:0 susitvarkė su Danija.

Jasonas Denayeris (9 min.) ir Driesas Mertensas (77 min.) pelnė belgams įvarčius šiame mače.