„Kai šią vasarą pamačiau naujuosius „Liverpool“ komandos „rūbelius“, nejučia išsprūdo kažkas panašaus į „oi, $#@^“, kas čia dabar?“, – rašo tinklaraščio blog.fcbarcelona.lt autorius Rokas.
Ir tikrai. „Warrior” nepersistengė“ (o gal kaip tik – labai pasistengė), tad galutinis rezultatas gavosi reto bjaurumo. Vienas „Liverpool“ fanas, pamatęs dar oficialiai nepatvirtintus eskizus, sukūrė internetinę peticiją ir paragino gamintojus kaip įmanoma greičiau persigalvoti.
Tas šauksmas tyruose, aišku, liko neišgirstas ir raudonoji Mersio pusė gavo vilktis šiais „šedevrais“.
sport.es nuotr./2013-2014 m. „Liverpool“ |
„Liverpool“ aprangos raštas kažkiek primena kadaise Gariūnuose labai populiarius kiniškus megztinius ir „puloverius“ su užrašais „Montana“
Savo fanams kažkada labai smarkiai yra nusidėję daugelis klubų. Tarp jų – ir „Barcelona“.
Štai 1995 metais tuomet katalonus rengusi Turino pažiba „Kappa“ nusprendė pasiūlyti klaikiai mėlynų ir pilkšvai žalsvų „lentų“ rinkinį.
XXI amžių „Barcelona“ irgi pradėjo su marškinėliais nei į tvorą, nei į mietą. Tuomet daugelis sirgalių išsižiojo, pamatę sidabriškai… BALTĄ (!!!) aprangą, kurią nevykusiai mėginta maskuoti pažastyse nupaišytomis raudonomis ir mėlynomis juostomis.
sport.es nuotr./Kairėje – „Barcelona“ 1995 m., dešinėje – 2000 m. apranga |
Šių metų rugsėjo pabaigoje save realizuoti sporto industrijoje pamėgino ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, sugalvojęs keletą „kuklių“ vienos Lietuvos (komandinio sporto) rinktinės aprangos eskizų.
Spręskit patys, nes viską, ką galvoju apie tokius dalykus, aš išsakiau dizainerio Facebook profilyje ir kartotis nebenoriu.
facebook.com nuotr./A.Pogrebnojaus eskizai |
Vis tik…
Kai ateis tas laikas (o jis ateina kasmet) ir jūs imsit rypuoti bei spjaudytis, išvydę pasibaisėtinai tragiškai nevykusią naują savo mylimos komandos aprangą, pagalvokit, jog viskas galėjo baigti daug blogiau.
Ir štai kodėl:
sport.es nuotr./2013-2014 m. „La Hoya Lorca“ |
2013-2014 m. „La Hoya Lorca“
2003 metais Lorcos mieste įkurtas klubas (nemaišyti su pernai bankrutavusia „Lorca Deportiva“) šiame sezone pakilo laipteliu auktyn – iš ketvirtojo Ispanijos diviziono į trečiąjį. Matyt, ta proga komandos vadovai futbolininkams ir, žinoma, fanams įteikė „puikią“ dovanėlę.
Naujieji marškinėliai puikiai įkūnija komandos pravardę – „El Brócoli Mecánico“. Oi, kaip neskanu…
2004-2005 m. Bilbao „Athletic“
sport.es nuotr./2004-2005 m. Bilbao „Athletic“ |
Ispanijos futbolo gerbėjai puikiai žino, kaip „Athletic“ fanai didžiuojasi vertikaliais raudonais ir baltais dryžiais padabintais marškinėliais, kuriuos nusižiūrėjo iš Soutamptono ir Sunderlando – dviejų Anglijos miestų, su kuriais aktyvai prekiavo industrinis Bilbao uostas.
2008 metais klubo vadovams dėl finansinių sunkumų pirmą kartą teko „įsileisti“ marškinėlių rėmėją. Juo tapo naftos perdirbimo bendrovė „Petronor“. Tačiau dar iki to dienos "Los Leones" gerbėjams teko išgyventi vieną šoką – 2004-2005 metų sezonui komanda gavo neeilinius marškinėlius.
Kaip tai pavadinti? Geriausias žodis – LAS KETCHUP!
sport.es nuotr./1993-1994 m. "Hull City" |
1993-1994 m. „Hull City“
Hulo miesto komandos pravardė yra „Tigrai“ ir viskas su ta pravarde yra gerai, tačiau… Norint ją pabrėžti, nereikia labai persistengti.
Ir vis tik aprangos dizaineriai sugebėjo pasidarbuoti taip, kad tuos marškinėlius galėjo drąsiai pirkti ir rafinuotos poniutės, ir jaunos barakudos, svajojusios apie prabangius kailinius.
sport.es nuotr./1997-1998 m. Meksikos rinktinė |
1997-1998 m. Meksikos rinktinė
Nors majai prognozavo, kad pasaulio pabaiga ateis 2012-aisiais, ji atėjo gerokai anksčiau.
Ir ne pagal majus, o pagal actekus.
1997-ųjų vasarį pristatyta "El Tri" apranga „ištvėrė“ vos daugiau nei metus. Po 1998-ųjų Pasaulio čempionato Prancūzijoje meksikiečiai vis tik pakeitė nacionalinės komandos marškinėlius.
sport.es nuotr./1990-1991 m. „Manchester United“ |
1990-1991 m. „Manchester United“
Nors paskutinysis XX amžiaus dešimtmetis buvo sėkmingas „raudoniesiems velniams“, jo pradžioje „Adidas“ dizaineriai komandai sugebėjo įsiūlyti melsvai žydras „pižamas“.
Tiesa, patys „Manchester United“ fanai surengtoje apklausoje nubalsavo, jog blogiausia visų laikų komandos apranga yra „nematomieji“ 1995-1996 m. sezono marškinėliai, kuriuos tuomet sukūrė „Umbro“.
sport.es nuotr./1978 m. „Colorado Caribous“ |
1978 m. „Colorado Caribous“
Jei pasakysite, kad tokiais marškinėliais rengėsi Kolorado ekipos palaikymo komandos merginos, angliškai vadinamos „cheerleaders“, aš iš karto tuo patikėsiu.
Tačiau, jei teigsite, kad tokį „šedevrą“ vilkėjo futbolininkai, įtikinėti reikės gerokai ilgiau. Ir vis tik tai buvo pagrindinė „Caribous“ apranga.
sport.es nuotr./1992 m. „Norwich City“ |
1992 m. „Norwich City“
Klaidų pasitaiko visiems. Norvičo komandos vadovai suklydo 1992-aisiais. Spalvų mišinys toks klaikus, jog ilgiau pažiūrėjus net skauda akis.
Paradoksalu, tačiau tokiu rūbu pasidabinę „Norwich City“ futbolininkai Anglijos čempionate užėmė trečią vietą ir pernešė šias spalvas į UEFA taurės varžybas. Tiesiog neįtikėtina.
sport.es nuotr./1997-1998 m. „Bochum“ |
1997-1998 m. „Bochum“
Nors vaivorykštės spalvų vėliavą šiais laikais gauti yra lengviau, nei šiuos marškinėlius, 1997 metų Šiaurės Reino-Vestfalijos klubo apranga nepadarytų gėdos nė vienam eitynių už lyčių lygybę dalyviui.
sport.es nuotr./1990-1991 m. Londono „Arsenal“ |
1990-1991 m. Londono „Arsenal“
Paskutiniojo XX amžiaus dešimtmečio pradžioje savo gerbėjus kraupino ne tik „Manchester United“ ir „Norwich“, bet ir „Arsenal“.
Būti konservatyviu nėra blogai. Išlaikyti komandos spalvas – net labai gerai, tačiau kam tos eglutės, primenančios padangų protektoriaus žymes?
sport.es nuotr./1992-1993 m. „Stoke City“ |
1992-1993 m. „Stoke City“
Internete yra krūva audio redagavimo programų, kurios garso takelį kompiuteryje piešia daug gražiau, nei tai padarė dizaineriai, kurę to sezono „Stoke“ aprangą.
Kita vertus, tokie „audio-kit“ marškinėliai buvo sėkmingi komandai. „Stoke“ laimėjo 1992-1993 metų sezono tuometinės Anglijos futbolo lygos antrojo diviziono varžybas.
Pagal Sport.es