Trys Saulio įvarčiai išvedė Ispaniją į Europos jaunimo čempionato finalą

Ispanijos rinktinė Europos jaunimo (U-21) čempionato Lenkijoje pusfinalyje 3:1 (0:0) nugalėjo Italijos bendraamžius ir pasiekė finalą. Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė rezultatyviausiu turnyro žaidėju su 5 įvarčiais tapęs Saulis Niguezas. Finale penktadienį Ispanija žais su Vokietija.
Saulis Niguezas
Saulis Niguezas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje ispanai turėjo pranašumą tiek pagal kamuolio kontrolės rodiklį, tiek pagal žaidimą aikštėje. Vis dėlto abi komandos nemažai klydo, buvo techninio broko ir įvarčių pasiekti nepavyko.

Galiausiai italų gynybą jau prasidėjus antrajame kėliniui (55 min.) pralaužė patyręs Madrido „Atletico“ saugas Saulis Niguezas. Po Danielio Ceballoso gražaus slalomo ir perdavimo Saulis tiksliu smūgiu nuginklavo vartininką.

S.Niguezo įvartis

Nesužaidus nė valandos (58 min.) italai aikštėje liko dešimtyje, kai po grubios pražangos antrą geltoną kortelę gavo Roberto Fagliardini. Pirmąją italas buvo gavęs vos prieš aštuonias minutes.

Kelias minutes italai aikštėje atrodė sutrikę, tačiau netrukus išlygino rezultatą. Po italų keitimo ispanai gynėsi nedrausmingai ir gražiai pro kelis varžovus prasiveržęs Federico Bernardeschi šūviu iš už baudos aikštelės rezultatą išlygino. Tiesa, italui pagelbėjo rikošetas.

F.Bernardeschi įvartis

Bet italai džiaugėsi labai trumpai. Vos prasitęsus žaidimui vartininką Gianluigi Donnarumma 65-ąją minutę įspūdingu tolimu smūgiu iš 30 metrų vėl nuginklavo Saulis.

Antrasis S.Niguezo įvartis

Dar po dešimties minučių Saulis užfiksavo „het-tricką“. Kairiuoju atakos kraštu gražiai visus gynėjus aplenkė pirmosiose ispanų rungtynėse čempionate tris įvarčius įmušęs Marco Asensio ir atliko labai gerą perdavimą tiesiai į baudos aikštelę įkertančiam Sauliui, kuris meistrišku smūgiu nukreipė kamuolį tiesiai į apatinį vartų kampą.

Trečiasis S.Niguezo įvartis

Ispanijos rinktinė penktadienį 21:45 val. Lietuvos laiku Krokuvoje finale žais su Vokietijos ekipa. Ispanai turnyro čempionais yra tapę 1986, 1998, 2011 ir 2013 metais, vokiečiai – 2009 metais.