„Šiauliai“ Konferencijų lygoje startavo apmaudžia nesėkme prieš estus

Ketvirtadienio vakarą „Šiaulių“ klubas nesėkmingai debiutavo Europos taurių turnyruose. UEFA Konferencijų lygos pirmojo atrankos etapo mače Mindaugo Čepo auklėtiniai namuose 0:2 nusileido Talino „Levadia“ ekipai.
Davis Ikauniekas
Davis Ikauniekas / „Šiaulių“ nuotr.

Dešimt kartų Estijos čempionais tapusi „Levadia“ į Saulės miestą atvyko laimėjusi septynis iš eilės mačus vietiniame fronte ir tvirtai pirmaudama savo šalies lygoje.

Šiauliečiai šį mačą irgi pasitiko pakiliomis nuotaikomis – laimėję du pastaruosius A lygos mačus ir pralaimėjimo nepatyrę ilgiau nei mėnesį.

Be savo atakų lyderio Eligijaus Jankausko į kovą stoję šeimininkai skaudžiai „nudegė“ jau 7-ąją dvikovos minutę, kai nesėkmingai kamuolį nuo savų vartų bandė išmušti Simonas Paulius.

Kamuolys pataikė į „Levadia“ futbolininką, šiauliečių baudos aikštelėje kilo sumaištis ir ja pasinaudojo kamuolį į vartus pasiuntęs olandas Richie Musaba.

Iniciatyva ir toliau priklausė svečiams, tačiau 15-ąją minutę Mindaugo Čepo auklėtiniai turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, kai į greitą ataką pasileido Danielis Romanovskis ir Davis Ikauniekas. Visgi paskutinę akimirką latvis iš labai dėkingos padėties šovė virš skersinio.

22-ąją minutę reikalai komplikavosi dar labiau. Po perdavimo iš dešinio krašto galva pasižymėjo šiauliečių gynėjus aplenkęs brazilas Joao Pedro.

Estai žaidė geriau ir per likusią rungtynių dalį, o šeimininkai kiek labiau atkuto tik po pertraukos.

Atsakomoji dvikova vyks po savaitės Taline.

Kitame etape šios poros nugalėtojas susitiks su „Osijek“ klubu iš Kroatijos.