Čempionų lygos reformą tikimasi įvykdyti iki 2024-ųjų, taip bandant išvengti Senojo žemyno klubinės sistemos griūties, nes turtingiausi žemyno klubai vis labiau grasina įkurti savo Superlygą.
Didžiosios Britanijos leidinio „The Times“ žiniomis, panašų modelį dabar svarsto ir UEFA.
Kalbama, kad vienoje lygoje žaisiančios komandos galėtų žaisti galėtų sužaisti po dešimt rungtynių su skirtingais oponentais, kurios lemtų burtai.
Anot idėjos sumanytojų, kiekvieną savaitę turėtume daugiau didelių klubų akistatų ir būtų išvengta niekam neįdomių akistatų, kurių pasitaiko dabartinio formato 5 ar 6 turuose.
Po dešimties rungtynių būtų atrinkta šešiolika stipriausių komandų, kurios žengtų į atkrintamąsias. Ekipos pagal rezultatus būtų sudėliotos nuo pirmos iki šešioliktos ir pagal NBA atkrintamųjų pavyzdį suskirstytos į poras: 1 su 16, 2 su 15 ir t.t.
17-24 vietas užėmę klubai kovą toliau tęstų Europos lygos atkrintamosiose.
Pagal dabartinę sistemą 32 stipriausios lygos komandos po keturias yra paskirstytos į aštuonias grupes. Po dvi stipriausias komandas žengia į atkrintamąsias, o trečiosios grupės ekipos kovą tęsia Europos lygoje.
Anksčiau svarstytas ir keturių grupių po 8 komandas modelis, tačiau jis galiausiai buvo atmestas.
Anot Europos lygų asociacijos vadovo Larso-Christerio Olssono, naujasis siūlomas modelis yra kur kas realesnis.
„Šis variantas yra kur kas tikroviškeskis, tačiau turime užtikrinti, kad finansinis lėšų paskirstymas tarp Čempionų lygos, Europos lygos ir Europos konferencijų lygos išliktų nepakitęs“, – teigė L.Olsonas.
Tiesa, į keturis papildomus mačus grupių etape veikiausiai ne ypač palankiai žiūrės žaidėjų asociacija, nes traumų skaičius, ypatingai pandeminiu laikotarpiu, stipriai išaugo.