Vengrija po 43 metų pertraukos pateko į Europos futbolo čempionatą

Vengrija po ilgos pertraukos žais Europos futbolo čempionate. Sekmadienį vengrai atsakomosiose rungtynėse 2:1 nugalėjo norvegus ir bendru rezultatu 3:1 žengė į „Euro 2016“.
Vengrijos futbolo rinktinė
Vengrijos futbolo rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Tamašo Priskino įvartis 14-ąją minutę išvedė vengrus į priekį ir dar labiau įtvirtino šeimininkų pozicijas.

83-ąją minutę norvegai sugebėjo įsimušti į savus vartus – pasižymėjo grubiai suklydęs Ø. Nylandas.

Rungtynių pabaigoje paguodos įvartį norvegams įmušė Marcus Henriksenas.

Norvegijoje vengrai šventė pergalę 1:0.

Pastarąjį kartą Norvegija Europos čempionate dalyvavo 2000 metais, o Vengrija gūdžiais 1972-aisiais. Tiesa, 1986 metais vengrai dalyvavo pasaulio čempionate.

Jau kelialapius į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 – liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą iškovojo ir prie šeimininkės Prancūzijos rinktinės prisijungė Albanijos, Anglijos, Austrijos, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Šiaurės Airijos, Šveicarijos, Turkijos, Velso ir Vokietijos vienuolikės.