– Prezidente, kaip vertinate visą sezoną? – fksuduva.lt paklausė V.Murausko.
– Sezonas buvo sunkus. Su gera pabaiga, bet sunkus. Patyrėme, kad iškovotą titulą apginti yra daug sunkiau. Prieš metus čempionais tapome surinkę 71 tašką, o šiais metais jau reikėjo 77 taškų. 75 taškai leido užimti tik antrąją vietą.
Sezono pradžioje sekėsi labai gerai, turėjome net dviženklį taškų pranašumą, bet vėliau prasidėjo traumos, buvo neišvengiami pasikeitimai komandoje. Teko į komandą įvesti 4-5 naujus žaidėjus, o tai yra labai daug.
Po Europos taurių turnyrų, kai Vilniaus „Žalgiris“ mus pasivijo, tai sužadino komandą, pagaliau gerai įsiliejo naujokai, atsirado geresnė žaidimo kokybė. „Žalgiris“ tuomet buvo pasiekęs labai gerą sportinę formą, laimėjo daug rungtynių iš eilės, bet, kaip visur ir visada, visos serijos vis tiek kažkada baigiasi. Po LFF taurės turnyro finalo prasidėjo jų kluptelėjimai, kuriais mes ir pasinaudojome.
Galbūt skambės keistai, bet mums buvo naudingas pralaimėjimas vilniečiams taurės turnyro ketvirtfinalyje, kai žaidėme beveik iš karto po kelionės iš Glazgo. Pralaimėjome 1:4, bet tai suteikė galimybę gauti kiek poilsio ir atsitiesti. Jei būtų reikėję dar 2 rungtynes žaisti ir taurės turnyre, būtų buvę labai sunku.
Nepaisant visko, galime pasidžiaugti galutiniu rezultatu, kuris yra labai geras.
– Ar stebėjote „Žalgirio“ rungtynes su Klaipėdos „Atlantu“, kurios ir leido „Sūduvai“ jau po keleto dienų užsitikrinti čempionų titulą?
– Iš pradžių tik sekiau rezultatą, bet paskutines 10 minučių jau žiūrėjau. Aišku, nesitikėjau tokio rezultato, bet futbolas tuo ir įdomus, kad kartais taip atsitinka.
– Prieš sezoną minėjote, kad planuojamas „Sūduvos“ biudžetas – 1 mln. eurų. Sėkmingas žaidimas Europos taurių turnyruose turėjo jį padidinti.
– Šiais metais uždirbome 1,5 mln. eurų, o beveik 30 proc. šios sumos skyrėme žaidėjų premijavimui. Tai padidino biudžetą nuo planuoto milijono iki beveik 1,5 mln. Komanda uždirbo pinigus ir juos gavo.
– Tikriausiai mintyse jau yra suplanuotas ir 2019-ųjų biudžetas?
– Tapdamas čempionu užsitikrini 800 tūkst. eurų iš UEFA, tad planuosime apie 1-1,2 mln. eurų biudžetą.
O kaip seksis pasirodyti Europos taurių turnyruose ir užsidirbti ten, bus matyti. Tai priklauso nuo komandos pasirengimo, burtų.
– „Sūduvos“ gerbėjus dabar bene labiausiai domina Vladimiro Čeburino ateitis. Ar jis liks komandoje?
– Treneris, kaip ir pernai, tikriausiai yra sulaukęs nemažai pasiūlymų, tad paprašė šiek tiek palaukti, žadėjo per 2-3 savaites apsispręsti. Esame sutarę, kad jis atsakys lapkričio pabaigoje.
– O kuriuos futbolininkus ir kitą sezoną matysime vilkint „Sūduvos“ marškinėlius?
– Stengiamės visiems pasiūlyti likti, bet atsakymo dėl daugelio žaidėjų dar nėra. Norėtųsi ir keletą naujų veidų komandoje pamatyti.
Šiuo metu kontraktus kitam sezonui turi Ivanas Kardumas, Ignas Plūkas, Vaidas Slavickas, Andro Švrljuga, Semiras Kerla, Povilas Leimonas, Jovanas Čadjenovičius, Danielis Offenbacheris, Mihretas Topčagičius, Sandro Gotalas, ką tik pratęsėme sutartį iki 2020-ųjų liepos pabaigos su Aleksandru Živanovičiumi.
Komandoje jau tikrai neliks Bruno Dybalas ir Julius Kasparavičius, linkime tiek jiems, tiek kitiems žaidėjams, kurie galbūt neliks „Sūduvoje“, laimės ir sėkmės tolesnėje karjeroje.
– Daug kalbama apie lietuvių ir užsieniečių kiekį A lygos komandose, „Sūduvos“ aistruoliai šią temą taip pat kartais paliečia. Kokia yra jūsų nuomonė?
– Teigiama, kad tai neva sukelia problemų Lietuvos futbolui. Aš jau daug metų esu futbolo pasaulyje, mano nuomone, legionieriai tik kelia mūsų lygį. Šiuo metu į Lietuvos rinktinę apie pusė žaidėjų kviečiama iš A lygos klubų. Jie, žaisdami pasikeitusioje, per pastaruosius 3 metus labai sustiprėjusioje A lygoje, gali tobulėti, atlikti kokybinį šuolį.
Apie A lygą viską geriausiai pasako klubų rezultatai Europos taurių turnyruose. Prieš keletą metų visi mūsų klubai iškrito pirmajame etape, o šiemet į Lietuvos futbolą iš UEFA visi kartu atnešėme virš 3 mln. eurų. Tie pinigai skiriami futbolo vystymui ir kelia mūsų lygį. Jei nebūtų tų legionierių, nebūtų rezultatų taurių turnyruose, nebūtų pinigų, nebūtų ir to lygio.
– Tokiais atvejais minimas „Trakų“ pavyzdys, kurie užėmė 3 vietą A lygoje, bet Europos lygoje sėkmingai pasirodė remdamiesi daugiausia lietuviais.
– Pabandykite sukurti dar vieną „Trakų“ lygio komandą iš lietuvių. Ar yra iš ko?
Dažnai kalbama ir apie komandų skaičių A lygoje. Viena vertus, jų daugiau nėra dėl pinigų trūkumo, bet – nėra ir žaidėjų.
„Sūduvoje“ stengiamės, kad komandoje pirmiausia būtų kuo daugiau marijampoliečių. Bet kiek jų yra tinkamo lygio?
Tada stengiamės turėti kiek įmanoma daugiau lietuvių, kiek pavyksta su jais susitarti. Bet gero lygio lietuvių skaičius taip pat yra ribotas, ir dar kiekvieno lietuvio futbolininko svajonė yra išvažiuoti į užsienį, žaisti ten aukštesniu lygiu, uždirbti daugiau. Visa tai ir lemia mūsų komplektacijos principus.
„Sūduvoje“ stengiamės, kad komandoje pirmiausia būtų kuo daugiau marijampoliečių. Bet kiek jų yra tinkamo lygio?
– Aikštėje „Sūduva“ antrus metus iš eilės tapo čempione. O kaip vertinate klubo veiklą už aikštės ribų?
– Ten mūsų veikla yra akivaizdžiai pasikeitusi. Ir mes aktyviau kviečiame žmones į stadioną, ir rezultatai geresni, tad smagu, kad žiūrovų šiemet tribūnose buvo daugiau nei ankstesniais metais. Didelis ačiū visiems mūsų gerbėjams! Ne tik aktyviausiems, kurie visur būna su komanda, bet ir vis gausėjančiai miniai žmonių, kurie stengiasi pamatyti visas rungtynes Marijampolėje, vis aktyviau palaiko. Tai komandai labai svarbu, futbolas juk žaidžiamas dėl žiūrovų.
Įsibėgėja klubo narystės projektas, turime gausų būrį savanorių, kurie mums labai padeda rengiant rungtynes. Labai ačiū visiems, prisidedantiems prie mūsų veiklos!
Taip pat šiais metais atlikome nemažai atnaujinimo darbų stadione. Įrengta aikštės laistymo sistema, pagerinta saugumo sistema, kai kurie kiti dalykai. Prieš metus mums buvo pasakyta, kad Europos lygos grupių etapo rungtynių namie negalėtume žaisti, o šiais metais jau buvome gavę rekomendaciją leisti žaisti Marijampolėje.
– Kasmet aktualus būna A lygos licencijavimo klausimas. „Sūduva“ yra vienas klubų, kuris dar nėra sukūręs savo veiklos piramidės pagal naujausius reikalavimus.
– LFF norėtų pokyčių klubų struktūroje, kad klubai turėtų savo futbolininkų rengimo sistemą nuo vaikų amžiaus, o ne sutartinius santykius su jaunimą ugdančiomis įstaigomis. Klubui turi priklausyti ne mažiau trečdalio akademijos ar sporto mokyklos.
Reikalingi pokyčiai aptarti su dabartine Marijampolės miesto valdžia, manau, juridinį žingsnį žengsime dar šiais metais. Bus priimti sprendimai, o nuo sausio 1-osios turėtume atitikti visus klubams keliamus reikalavimus.
Tai rodo Marijampolės miesto vadovų ir tarybos ilgametį teigiamą požiūrį į futbolą, jų indėlis į tą rezultatą, kurį pasiekė „Sūduva“, yra labai didelis. Galiu tik pasidžiaugti, kad supratimas ir palaikymas iš miesto pusės visada buvo ir tebėra labai didelis.
– Kada „Sūduva“ susirinks po atostogų ir kokie yra pasirengimo naujam sezonui planai?
– Esame numatę, kad komanda susirinks sausio 8 dieną. Kitų planų kol kas nėra, nes nėra sutarimo su treneriu, nuo kurio pageidavimų viskas ir priklausys.