Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!

Viltys laimėti grupę dužo: Lietuvos rinktinė Minske nusileido Baltarusijai

Istorinė Lietuvos futbolo rinktinės serija baigėsi. Valdo Urbono auklėtiniai Minske vykusiose UEFA Tautų lygos rungtynėse 0:2 neprilygo Baltarusijai ir patyrė pirmą nesėkmę po penkių iš eilės nepralaimėtų susitikimų.
UEFA Tautų lygos rungtynės Minske: Baltarusija – Lietuva
UEFA Tautų lygos rungtynės Minske: Baltarusija – Lietuva / „Scanpix“ nuotr.

Baltarusių pergalę lėmė du įvarčiai pirmajame kėlinyje.

Jau 5-ąją minutę, bene pirmuoju bandymu priartėjus prie lietuvių vartų, įvartį smūgiu nuo baudos aikštelės linijos pelnė Jevgenijus Jablonskis.

Skirtumą jau po 15 minučių padvigubino Maxas Ebongas, kuris prišoko prie šalia vartų nukritusio kamuolio ir pasiuntė jį į tinklą.

Lietuvos rinktinė daug progų sušvelninti rezultatą neturėjo. Keletą sykių iš toliau pabandė Vykintas Slivka ir Edgaras Utkus, bet daugelis pavojingesnių lietuvių atakų baigėsi netiksliais perdavimais.

Pralaimėjusi Minske, Lietuvos rinktinė prarado šansus Tautų lygos C diviziono ketvirtoje grupėje užimti pirmąją vietą.

5 taškus per tiek pat mačų surinkę lietuviai nukrito į trečią poziciją, o trečiadienį žais paskutines rungtynes Almatoje prieš Kazachstano rinktinę.

Komanda Perg. Lyg. Pral. Įv. Tšk.
1. Baltarusija 3 1 1 8:5 10
2. Albanija 2 2 1 5:2 8
3. Lietuva 1 2 2 3:6 5
4. Kazachstanas 1 1 3 4:7 4

Jose gali spręstis ir Lietuvos rinktinės likimo C divizione klausimas. Kazachai šįvakar 1:3 nusileido Albanijai ir liko su 4 taškais, tad bent lygiąsias svečiuose pasiekę lietuviai grupėje tikrai neliktų paskutiniai.

Tiesa, net ir likus ketvirtoje vietoje, tai dar nereikštų garantuoto iškritimo į D divizioną, nes tokiu atveju lietuvių lauktų papildomos rungtynės 2022 m. kovo mėnesį prieš kitą paskutinę vietą C diviziono grupėje užėmusią komandą.

Pralaimėjimas prieš Baltarusiją lėmė ir smagios Lietuvos rinktinės serijos pabaiga. Nuo rugsėjo penkeriose rungtynėse iš eilės lietuviai nebuvo patyrę pralaimėjimų ir tai tapo antrąja ilgiausia tokia atkarpa nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Vieneriose iš tų penkerių rungtynių lietuviai atsilaikė ir prieš tuos pačius baltarusius, su kuriais spalį Vilniuje sužaidė lygiosiomis 2:2.

Svarbiausius rungtynių įvykius fiksavo portalas 15min.

Baltarusija – Lietuva 2:0

5' Jevgenijus Jablonskis [1:0]

20' Maxas Ebongas [2:0]

Rungtynių eiga

90 min. Deja, garbės įvarčio pasiekti nepavyko. Iki susitikimo trečiadienį!

85 min. D.Petravičius užkūrė smagų židinį baltarusių baudos aikštelėje, bet smūgiuoti į vartus taip ir nepavyko.

82 min. V.Urbonas atlieka ir paskutinį keitimą. Deimantas Petravičius pakeitė rinktinės lyderį A.Novikovą.

76 min. Ketvirtas V.Urbono keitimas – E.Utkaus vietą užėmė Danielis Romanovskis.

74 min. Atodūsis Minske – po keitimo pasirodęs Ivanas Bacharas smūgiuoja šalia virpsto.

69 min. Dar vieną gaisrą lietuvių baudos aikštelėje gesina V.Gašpuitis.

65 min. Baltarusiai jau kėlė rankas į viršų, o kamuolys krito į tinklą, bet arbitras iš Anglijos atšaukė A.Sačivko įvartį dėl nuošalės.

58 min. V.Slivka turėjo šansą užsitaisyti ir šauti, bet kiek uždelsė ir baltarusiai spėjo blokuoti kamuolį.

55 min. Dvigubas V.Urbono keitimas – D.Kazlausko vietoje žais Ernestas Veliulis, o vietoje T.Eliošiaus – Gratas Sirgėdas, savaitės viduryje į Farerų salų vartus įmušęs du įvarčius.

54 min. Lietuviai kamuolį antrajame kėlinyje kontroliuoja daugiau nei 70 proc. laiko, bet nieko pavojingo sukurti prie varžovų vartų nepavyksta.

46 min. V.Urbonas nedelsia ir iš karto po pertraukos stiprina puolimą – J.Lasicką pakeitė K.Laukžemis.

Po pirmojo kėlinio: Baltarusija – Lietuva 2:0

45 min. Viskas, pirmasis kėlinys baigėsi. Deja, rezultatas kol kas labai nepalankus Lietuvai.

44 min. T.Švedkauskas išbėga iš vartų ir gelbėja lietuvius, kuriuos į nemalonią situaciją įstūmę E.Girdvainio klaida.

37 min. Gaisras prie baltarusių vartų, bet kamuolys tinkle taip ir neatsidūrė.

25 min. E.Utkus turėjo puikią progą pasižymėti baudos smūgiu, bet kamuolys skriejo virš skersinio.

20 min. Deja, dar vienas įvartis krenta į T.Švedkausko ginamus vartus... Po kampinio atsivėrė skylės lietuvių gynyboje, o jomis pasinaudojo prie kamuolio prišokęs M.Ebongas. Baltarusija priekyje jau 2:0.

17 min. V.Slivka pabando iš toli. Deja, kamuolys prašvilpia pro išorinę virpsto pusę.

16 min. Pavojingas išpuolis prie lietuvių vartų, bet kamuolys T.Švedkausko rankose.

5 min. Pirma padoresnė baltarusių ataka ir iš karto įvartis... Lietuviai atmušė pirmą šeimininkų bandymą, bet J.Jablonskis kala vinį nuo baudos aikštelės linijos bei išveda Baltarusiją į priekį – 1:0.

4 min. Lietuviai aktyvesni rungtynių starte – baltarusiai dar deramai nė nelietė kamuolio.

Startinės sudėtys

Baltarusija: Jegoras Chatkevičius, Denisas Poliakovas, Maxas Ebongas, Maksimas Skavyšas, Jevgenijus Jablonskis, Romanas Juzepčiukas, Vitalijus Lisakovičius, Aliaksandras Sačivko, Maksimas Bordačiovas, Igoris Stasevičius, Jurijus Kendyšas.

Lietuva: Tomas Švedkauskas, Markas Beneta, Edvinas Girdvainis, Vytas Gašpuitis, Egidijus Vaitkūnas, Vykintas Slivka, Edgaras Utkus, Justas Lasickas, Tautvydas Eliošius, Arvydas Novikovas, Donatas Kazlauskas.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?