2012 02 24 /16:07

Vladimiras Antonovas dėl „Portsmouth“ futbolo klubo bankroto kaltina Lietuvos Vyriausybę

Anglijos futbolo klubą „Portsmouth“ likimo valiai palikęs Vladimiras Antonovas kratosi atsakomybės ir visą kaltę verčia Lietuvos Vyriausybei.
Vladimiras Antonovas
Vladimiras Antonovas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Dar XIX amžiuje įkurtą garsų Anglijos futbolo klubą V.Antonovo kompanija „Convers Sports Initiatives“ (CSI) už 15 mln. svarų įsigijo pernai birželį.

Visgi jau lapkritį 36-erių verslininkas iš Rusijos paliko „Portsmouth“ klubą, kai CSI buvo iškelta bankroto byla. Savininko ir pagrindinio rėmėjo netekusiam „Portsmouth“ šį mėnesį taip pat buvo iškelta bankroto byla, o garsus klubas pakibo ant išnykimo ribos, jau antrą kartą per paskutinius dvejus metus.

„CSI kompanija neturėjo finansinių problemų, kol Lietuvos Vyriausybė nelegaliai neužgrobė „Snoro“ banko“, – BBC pareiškė V.Antonovo atstovas.

Jis pridūrė, kad ekstradicijos byloje Londone šiuo metu kovojantis ir finansiniais nusikaltimais kaltinamas V.Antonovas yra pasiryžęs teistis su Lietuvos Vyriausybe ir išteisinti savo vardą.

Lietuvos vyriausybė nuo komentarų susilaikė.

Lėšos buvo skirtos „airBaltic“

V.Antonovas, duodamas interviu Latvijos žurnalui „Kapitals“, taip pat pareiškė, kad be didesnio vargo galima susigrąžinti banko „Latvijas Krajbanka“, kuriam inicijuojamas bankrotas, lėšas, investuotas į kitus užsienio bankus.

Kalbėdamas apie 100 mln. latų, kurie buvo pervesti į korespondentines sąskaitas užsienio bankuose, V.Antonovas pabrėžė, kad šios lėšos buvo skirtos Latvijos nacionalinės aviakompanijos „airBaltic“ refinansavimui, rašo tvnet.lv.

Latvijos naujienų agentūros LETA duomenimis, „Latvijas Krajbanka“ lėšos buvo pervestos į „Meinl Bank“ (Austrija), „East-West Bank“ (Liuksemburgas), „VTG Bank AG“ (Austrija), „Investbank“ (Ukrainai) ir „Sberkred bank“ (Rusija).

„Visų pirma, jeigu nieko nebūtų įvykę Lietuvoje, tai iki Naujųjų metų mes būtume refinansavę „airBaltic“. Turime visus atitinkamus dokumentus ir įrodymus. Visos šios korespondentinės sąskaitos būtų užsidariusios pačios ir niekam nebūtų kilę jokių problemų“, – sakė V.Antonovas.

Kaltinamas melu įsigijęs klubą

„Portsmouth“ vykdė visus finansinius įsipareigojimus iki tol, kol CSI nebuvo pradėta bankroto procedūra. Niekas nesiskundė klubo valdymu tol, kol valdžia priklausė ponui V.Antonovui“, – tęsė buvusio „Snoro“ banko savininko atstovas.

Visgi jis pamiršo įtūžusius „Portsmouth“ gerbėjus, kurie kaltina V.Antonovą melu įsigijus klubą.

Pradėjus bankroto procedūrą, iš „Portsmouth“ buvo atimti 10 taškų, o klubas atsidūrė ant iškritimo į trečią Anglijos futbolo lygą ribos. Šį sezoną antroje lygoje rungtyniaujantis klubas dabar savo sąskaitoje turi 25 taškus ir užima 22 vietą iš 24-ių komandų.

„Portsmouth“ klubo skolos siekia apie 135 mln. svarų sterlingų (maždaug 551 mln. litų), o po bankroto procedūros jis pradėjo masiškai atleidinėti darbuotojus. Šią savaitę darbo neteko 30 žmonių, įskaičiuojant ir klubo generalinį direktorių Davidą Lampittą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai