Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Žalgirio“ naujokas Calumas Elliotas: be Vladimiro Romanovo nebūčiau tas, kas esu

Škotas Calumas Elliotas 2006 metais tapo Europos futbolo vicečempionu. Todėl jau dabar jį, kol kas nesužaidusį nė vienerių oficialių rungtynių Lietuvoje, galima vadinti vienu tituluočiausių žaidėjų, kada nors sutikusių rungtyniauti A lygoje.
Calumas Elliotas
Calumas Elliotas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

24 metų puolėjas, pastaruosius keletą sezonų pirmiausia grūmęsis su jį kamuojančiomis traumomis, prisidėjo prie Vilniaus „Žalgirio“.

Kol kas C.Elliotas, net ir duodamas interviu „15min“ savaitraščiui, klausia beveik taip pat dažnai, kaip atsako. Ar lietuviai kalba angliškai? Ar daug britų gyvena Vilniuje? Ar oro uostas toli nuo miesto? Ar tikrai „Kaunas“ negavo A lygos licencijos? Ir, aišku: ar tiesa, kad Lietuvoje būtinai reikia pamatyti krepšinį?

Pragariškas šaltis

– Calumai, kokie pirmieji įspūdžiai Lietuvoje?

– Šalta. Atvykau čia iš Kroatijos ir nesitikėjau, kad taip bus. Net šiltų rūbų neatsivežiau, todėl vaikštau vilkėdamas tai, ką klubas davė.

– Ką galėtum pasakyti apie Vilnių? Gal jau radai mėgiamą restoraną ar klubą?

– Kol kas žinau nedaug. Miesto centro dar nemačiau – per šalta. Apie Vilnių galiu spręsti tik pagal viešbutį, kuriame apsistojau. Ten visi mandagūs ir draugiški.

– Ar jau ragavai lietuviškų patiekalų?

– Ragavau. Nesu išrankus maistui, valgau viską, kas skanu. Lietuviškos virtuvės patiekalų paragavau, nes jų buvo viešbučio valgiaraštyje. Cepelinai? Pavadinimų dar neįsiminiau, gal valgiau ir jų.

Lietuviai – ne egzotika

– Klubo vadovus Mindaugą Nikoličių ir Vilmą Venslovaitienę, ko gero, atsimeni dar iš tų laikų, kai jie dirbo „Hearts“?

– Aišku, pažįstu ir Mindaugą, ir Vilmą. Bet pasirinkimą lėmė ne pažintys. Kontraktas su „Žalgiriu“ man suteikia galimybę žaisti Europos turnyre ir atgauti sveikatą po sunkios traumos. Mano tikslas – padėti komandai iškovoti titulų. Tam reikia atgauti optimalią fizinę formą, kurios dabar ir siekiu.

– Ką galėtum pasakyti apie komandą, į kurią patekai?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Calumas Elliotas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Calumas Elliotas

– Man patinka. Geras treneris. Komandoje beveik visi kalba angliškai, todėl pritapti joje nesunku.

– „Hearts“ komandoje žaidei su daugeliu lietuvių – Sauliumi Mikoliūnu, Deividu Česnauskiu, Mariumi Žaliūku, Edgaru Jankausku. Ką galėtum pasakyti apie juos?

– Buvo smagu su jais žaisti. Siekėme bendrų tikslų ir mums neblogai sekėsi.

– Esi vos antras škotas, žaidžiantis Lietuvos A lygoje. Pirmasis – buvęs tavo komandos draugas Edinburge Craigas Thomsonas – pernai debiutavo „Kauno“ komandoje. Ar kalbėjai su juo apie Lietuvą?

– Ne. Tik su M.Žaliūku.

– „Hearts“ komandoje debiutavai laikais, kai klubo valdymą jau buvo perėmęs verslininkas iš Lietuvos Vladimiras Romanovas. Ką galėtum pasakyti apie jį?

– Tik gerų dalykų. Man atrodo, jis yra geras vadovas. Pagaliau, be jo aš nebūčiau tas, kas esu.

Škotiška supernova

– Profesionalų kontraktą su „Hearts“ pasirašei būdamas labai jaunas. Mušei įvarčius, su Škotijos devyniolikmečių rinktine tapai Europos vicečempionu. Kokie prisiminimai iš tų laikų?

– Jaunimo rinktinėje buvome vieninga komanda. Buvome stiprūs, bet finale pralaimėjome ispanams. Negalėčiau skųstis – mus įveikė varžovas, kuris tuo metu žaidė geriau už mus.

– Vėliau prasidėjo karjeros atoslūgis. Traumos, nuomos sutartys. Kaip vertinai šiuos sandorius – kaip žingsnį atgal, nes buvai tremiamas į silpnesnes komandas, ar kaip galimybę nuolat žaisti, o ne trinti atsarginių suolą?

– Kaip galimybę žaisti. Škotijoje nėra „Premier“ lygos dublerių čempionato, o išlaikyti formą gali tik nuolat būdamas aikštėje.

– Kuris nuomos laikotarpis buvo geriausias?

– Tas, kurį praleidau Livingstone. Ne tik todėl, kad įmušiau daug įvarčių (11 per 13 rungtynių), bet ir todėl, kad mūsų komandinis žaidimas buvo geras, o aš tapau naudinga „Livingston“ futbolo grandimi.

Galvojau apie savo karjeros perspektyvas. Dabar noriu garantijų, kad žaisiu, o Vilniuje jų yra daugiau

–  Žaidei ne tik Škotijos devyniolikmečių, bet ir jaunimo iki 21 metų komandoje. Ar vis dar turi svajonę kada nors pasirodyti aikštėje su nacionaline rinktine?

– Turbūt kiekvienas futbolininkas svajoja atstovauti savo šaliai. Aš suprantu, kad žaisdamas Lietuvoje turiu nedaug šansų būti pakviestas į rinktinę. Dėl traumos praleidau beveik 12 mėnesių, todėl dabar mano tikslas – gerinti formą ir padėti laimėti komandai, kuriai atstovauju.

– Ar tai reiškia, kad Lietuva – tramplinas, nuo kurio atsispyręs bandysi grįžti į buvusį lygį?

– Esu ambicingas kaip ir daugelis sportininkų. Bet kol kas tikslas – likti sveikam, susigrąžinti gerą sportinę formą, pasitikėjimą savimi ir padėti „Žalgiriui“ laimėti medalių.

„Rangers“ gerbėjas

– Gimei ir augai Edinburge, ten pradėjai karjerą. Kurią miesto komandą – „Hearts“ ar „Hibernian“ – palaikei vaikystėje?

– Sirgau už Glazgo „Rangers“.

– Dėl religinių priežasčių („Rangers“ yra protestantų, o kita Glazgo komanda „Celtic“ – katalikų bendruomenės remiamas klubas)?

– Ne. Mano tėtis yra „Rangers“ gerbėjas.

– Tokiu atveju, kas geriau – Glazgas ar Edinburgas?

– Edinburgas.

– O blogiausia šalies komanda – „Celtic“?

(Šypsena ir gūžtelėjimas pečiais – vietoj atsakymo).

– Ar šeima aplankys tave Vilniuje?

– Tik kai atšils. Nekankinsiu jų, kviesdamas į Vilnių dabar. Bet manau, kad kovą, kai pradėsime sezoną, jie bus tribūnose.

– Ar jau matei LFF stadioną, kuriame žaidžia „Žalgiris“?

– Ne, mačiau tik senąjį „Žalgirio“stadioną.

Merginos, atsiliepkite

– Į Lietuvą atvykai atsisakęs pasiūlymo persikelti į JAV. Kas lėmė tokį apsisprendimą?

– Galvojau apie savo karjeros perspektyvas. Dabar noriu garantijų, kad žaisiu, o Vilniuje jų yra daugiau. Be to, su „Žalgiriu“ pasirodysiu Europos lygoje, o tai man irgi yra svarbu.

– Gal amerikiečių MLS – lyga pagyvenusioms Europos futbolo žvaigždėms, tokioms kaip Davidas Beckhamas ar Thierry Henry? Gal C.Elliotas – per jaunas Amerikai?

– Apie tai nemąsčiau. Labiau galvojau apie Europos lygą.

– „Žalgiryje“ sužaidei kelerias kontrolines rungtynes. Ar pastebėjai škotiško ir lietuviško futbolo mentaliteto skirtumų?

– Man pasirodė, kad futbolas čia techniškesnis nei Škotijoje. Fizinė jėga Lietuvos  komandose lemia mažiau. Man tokia situacija paranki. Mėgstu žaisti komandose, kurios vertina tikslų perdavimą.

– Ar galima sakyti, kad su futbolu sieji ilgalaikę ateitį?

– Taip. Žaisiu, kol galėsiu. Vėliau galbūt tapsiu treneriu ar imsiuosi kokios nors panašios veiklos.

– Futbolas – svarbiausia gyvenimo aistra?

– Futbolas ir merginos.

– Jei taip, gerai pasirinkai darbo vietą. Dauguma vyrų, aplankančių Lietuvą, tvirtina, kad merginos čia – labai gražios.

– Jau spėjau pastebėti. Draugės neturiu, todėl kalbėdamas su tėvais juokauju, kad nuotaką galbūt rasiu čia.

C.Ellioto karjera

Gimė 1987 m. kovo 30 d. Edinburge.

Klubai. 2004–2012 m. Edinburgo „Hearts“ – 110 rungtynių (13 įvarčių). 2006 m. „Motherwell“ (nuoma) – 15 (2), 2008–2009 m. „Livingston“ (nuoma) – 13 (11), 2011 m. „Dundee“ (nuoma) – 6 (0). Dabar – Vilniaus „Žalgiris“.

Rinktinės. Škotijos U-19, U-20 (2007 m., 3 rungtynės), U-21 (2007–2008 m., 7).

Titulai. 2006 m. Europos U-19 vicečempionas (2 įvarčiai finalo turnyre), 2009 m. balandžio geriausias jaunas Škotijos „Premier“ lygos žaidėjas.

Šis straipsnis buvo spausdintas savaitraštyje „15min“, visą savaitraštį rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos