Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žengtas pirmas žingsnis gaivinant „Žalgirio“ stadioną

Vilniaus taryba žengė pirmą žingsnį pritardama siūlymui įsigyti IV UEFA kategorijos stadioną. Tokiam objektui numatytos kelios vietos sostinėje, tačiau realiausia, kad toks stadionas atsirastų „Žalgirio“ stadiono vietoje. Opozicija įžvelgia lėšų švaistymą, kadangi miestas įsipareigos stadioną per dešimtmetį išsipirkti iš privačių investuotojų. Valdantieji tvirtina, kad tai vienintelis būdas turėti aukštus reikalavimus atitinkantį stadioną sostinėje.
Vilniečiai savo aikštėje iškovojo pergalę.
Vilniaus valdžia norėtų Vilniuje turėti gerą stadioną. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Kaip 15min.lt jau rašė, Artūro Zuoko teigimu, tokiame stadione galėtų būti žaidžiamos aukščiausio lygio rungtynės. „Vienos vietos kaina neturėtų viršyti 2,5 tūkst. eurų (apie 8,6 tūkst. Lt – aut.past.). Tai turėtų būti IV kategorijos stadionas, be to, tai miesto centras, tad ir architektūra turi būti atitinkama. Pastatytą stadioną mes išsipirktume per 10 metų, o jis kainuotų apie 20–25 mln. eurų (70–80 mln. Lt)“, – teigė meras. Stadionas turėtų būti ne mažiau nei 8 tūkst. vietų.

Stadionas turėtų atsirasti ant prekybinių patalpų pirmojo aukšto. Prekybos centrą statytų ir eksploatuotų teritorijos savininkai. Sklypas, kur yra ne tik „Žalgirio“ stadionas, bet ir Koncertų ir sporto rūmai, neveikiantis baseinas ir daugiau statinių, priklauso Ūkio banko investicinei grupei (ŪBIG).

Anot Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovo Vido Urbonavičiaus, Vilnius jau turi „Vėtros“ stadioną, kur gali vykti tarptautinio lygio rungtynės, be to pradėtos ir Nacionalinio stadiono statybos.

„Vilniaus savivaldybė nori leisti „Žalgirio“ stadiono vietoje pastatyti prekybos centrą, o virš jo – stadioną, kurį per dešimt metų išpirktų. Nesuprantama, kodėl pelningiausia dalis – prekybos centras – atiduodama privatininkams, o stadionas, kuris reikalaus daugiausia administravimo išlaidų, atiteks savivaldybei“, – teigė V.Urbonavičius.

Nesuprantama, V.Urbonavičiaus teigimu, ir iš kur savivaldybė gaus lėšų išpirkti stadioną, nes šiuo metu biudžete pinigų nėra, tik skolos.

Klausimą toliau svarstys Vilniaus tarybos komitetai ir tik po to taryba priims galutinį sprendimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais