Devyniolikmetis tenisininkas nuo mažens laikomas perspektyviausiu mūsų šalies teniso žaidėju. Floridoje gyvenantis trenerio R.Balžeko auklėtinis šiuo metu ATP reitinge užima 422 vietą.
– Kokį tikslą esi užsibrėžęs tenise? (Kęstas)
– Pasiekti, ką galiu daugiausia. O kas aukščiausia? Matysime.
– Ar ilgai dar žadi žaisti tenisą? Ar sieksi baigti aukštąjį mokslą? (Mindaugas)
– Kiek galima ilgiau, o su mokslais, matysime.
– Koki alų mėgsti? (Petras)
– Šaltą.
– Kokiomis sporto šakomis dar domiesi? Kiek laiko per dieną skiri tenisui? Kokiose srityse, be sporto, įsivaizduoji save? Ar pakanka paramos ir palaikymo iš Lietuvos sporto institucijų ir paprastų sirgalių? (Liudas)
– Futbolu. Viskuo po truputį. Priklausomai nuo momento, kam treniruojuosi. Šiaip apie 5–6 valandas. Nežinau, negalvojau. Tikriausiai vis tiek sportuočiau.
R.Balžekas: Nėra jokios paramos iš sporto institucijų. Olimpinis kažkiek skiria, bet užtenka tik trims turnyrams. Federacija „biedna“. Iš esmės Ričardas turi rėmėjų. Šiaip parama sportui mūsų šalyje yra žemiau nei kritinė riba.
– Koks tenisininkas yra tavo autoritetas? Jei būsima žmona lieptų pasirinkti – ji arba tenisas, koks būtų tavo pasirinkimas? Jei turėtum milijoną litų, kaip juos leistum? Kokią mokyklą lankai? (Erika)
– Federeris patinka, Murray gerai žaidžia. Visi geri. Visus stengiuosi žiūrėti. Tikriausiai tenisas – toks būtų mano pasirinkimas. Smagiai leisčiau tą milijoną. Investuočiau. Mokausi Ozo vidurinėje mokykloje.
– Treniruotėse pavyko kada nugalėti R.Federerį?
– Taip. Netgi statė savo apartamentą ir „Ferrari“ iš partijos, bet tąkart pralaimėjau.
– Kada supratai, kad tavo aistra taps tenisas? Atsimeni, apie ką svajojai būdamas dešimties? Apie ką dabar svajoji? (Danielis)
– Visąlaik buvau tenise, tad nereikėjo ir to supratimo, kad tai mano sportas. Sesuo pradėjo žaisti – jai buvo aštuoneri metai. Ji ir atvedė į tenisą. Tėtis futbolą žaidė, mama – lengvaatletė. Sportiška šeima. Atsimenu, bet nesakysiu. Noriu, kad išsipildytų, todėl nesakau. Dabar svajoju apie tą patį.
– Visi specialistai sutinka, kad esi geriausias tenisininkas Lietuvoje. Ko trūksta, kad ir suaugusiųjų varžybose rodytum panašius rezultatus kaip jaunimo amžiaus grupėse? (Rymo)
– Procesas vyksta. Dirbame, kad pagerintume žaidimą.
R.Balžekas: Suaugusiųjų sportas skirtingas. Geriausiu rezultatai pasaulyje – tarp 20–24 metų. Didžiulė konkurencija. Visi stiprūs, greiti ir nori laimėti. Neįtikėtinai gerai žaidžia daug žmonių. Nuo pat pirmo kvalifikacijos rato. Skirtumo jokio, ar 500, ar 1500 pasaulio raketė.
– Kaip manai, kuris Lietuvos tenisininkas, be tavęs, turi daugiausia šansų profesionaliame tenise? (Juozas)
– Daug yra. Grigelis ir Šakinis, Tadas Babelis perspektyvus. Viskas priklauso nuo teniso struktūros Lietuvoje.
– Kurią pergalę laikai svarbiausia savo karjeroje? Kurį Lietuvos krepinio klubą labiausiai palaikai? (Klausimas)
– „US Open“ ir „Orange Ball“ pasaulio čempionatuose. Šios kovos buvo svarbios. Nežinau nė vieno. Juokauju. Vilniaus „Lietuvos rytą“.
– Kaip klostosi asmeninis gyvenimas? Ar turi merginą? (Gabi)
– Ne, neturiu merginos. Nuolatinės neturiu, o taip visko gyvenime būna...
– Kada tapsi 100-ąja pasaulio rakete? (Aha)
– Laikas parodys.
– Koks tavo treniruočių grafikas? Ar lieka laisvo laiko? Jei lieka – ką mėgsti veikti? (Sigitas)
– Laisvo laiko ne per daug. Grafikas – teniso treniruotė kelias valandas, po to fizinis pasirengimas, vėl teniso treniruotė. Masažas gal koks po visko.
R.Balžekas: priklauso nuo periodo. Ar prieš, ar po varžybų. Šiaip darbo diena išeina – 8–9 valandos.
– Kaip dažnai reikia keisti teniso raketes? Kiek jų turi dabar? (Asta)
– Dabar turiu 11 rakečių. O keičiu kas keturius mėnesius.
– Kokį teniso technikos elementą tau reikėtų labiausiai tobulinti? Seniau, stebint rezultatus, krisdavo į akis, kad sunku susitvarkyti su priešininkų primėimais. (Paulius)
– Viską reikia tobulinti. Pastaruoju metu priėmimas nelabai sekėsi. Stipriausia vieta – dešinė ranka. Rekordas – 217 km/val.
– Kuo ypatingos treniruotės Bollettieri teniso akademijoje? Ar dažnai gauni patarimų iš paties Bollettieri? (Tobias)
– Būna, kad ateina kartais. Kuo ypatinga? Gal kad šilta.
R.Balžekas: Ateina prie geresnių ir pataria. Konkrečių patarimų duoda. Šiaip treniruoja mažiukus, kur tėvai už valandą moka 1000 dolerių. Ten visuomet akademijoje iš pradžių yra 500 žaidėjų. Jeigu su aukštesnio reitingo tenisininku treniruojiesi, tai darai, ką jo treneris sako, o jeigu žemesnis – ką mes. Dabar turime sutartį su akademija dar trims mėnesiams. Jeigu rezultatai bus, pratęs sutartį.
– Kaip susitvarkai su jauduliu varžybų metu? Sportininkai neretai turi talismanų, kurie, anot jų, neša sėkmę. Ar pats turi ką panašaus, ar tiesiog pasitiki sėkme? (Ieva)
– Talismanas – Aivaro dovanotas žiedas. Su jauduliu susitvarkau, tikrai nepanikuoju prieš mačą.
– Spalio mėnesį Vilniuje bus teniso turnyras, kurį organizuoja tavo gerbėjai, susibūrę su „berankis.lt“ vėliava. Ar nesiruoši šiame turnyre dalyvauti? (Kesha)
– Priklausomai nuo prizinio fondo (juokiasi). Iš tikrųjų jau išvykę būsime.
– Šiandien prasideda pagrindinis „US Open“ turnyras. Prieš porą metų jaunių kategorijoje tapai šio turnyro čempionu. Gali keliais žodžiais nupasakoti atmosferą „US Open“ varžybose? (US Open)
– Nereali atmosfera. Tuomet mums prizus įteikė prieš pat vyrų finalą. Net išvažiuoti nesinorėjo.
– Kodėl nebaigei pusfinalio mačo Uzbekistane? Ar tokie pasitraukimai neatima pasitikėjimo savo jėgomis? (Rimgaudas)
– Pavargęs buvau. Neatima pasitikėjimo.
– Kokia rugsėjo pirmoji tau yra įsimintiniausia? Palaikai ryšį su klasės draugais ar vienu kitu mokytoju? (Mačpointas)
– Nelabai palaikau ryšių su bendraklasiais, nes nelabai jų ir pažįstu. Eksternu mokausi. Gal pirmoje klasėje buvo ta įsimintiniausia rugsėjo primoji.
– Gal galėtum papasakoti apie savo mitybos principus? Taip įdomu sužinoti, ar turi fizinio parengimo trenerį. (Aivaras)
– Net du fizinio parengimo trenerius turiu – Ričardą Podolskį iš Šiaulių ir amerikietį Yutaka Nakamura. Mitybos principai? Kuo mažiau riebalų, padažų, jokių limonadų. Dažniausiai jautiena, žuvis, salotos. Priklauso ar prieš, ar po mačo. Švarus ir saikingas maistas. Net nepamenu, kad valgiau cepeliną.
– Kokie šiemet planai?
– Žadame dalyvauti visuose šešiuose „Challenger“ turnyruose. Kaip seksis? Pamatysime.