Vaikščiojimas – išeitis
Mokslininkų teigimu, vaikščiojimas yra ypač aktualus tiems, kurie jaučia tam tikrus judėjimo sutrikimus, tokius kaip: sunkumą lipant laiptais ar skausmą stojantis nuo kėdės, iš lovos. Tyrimai liudija, kad pastaruosius sutrikimus, kuomet sunku judėti keičiant kūno poziciją ar esant didesnei apkrovai, dažniausiai lemia artritas – tai ypači liečia vyresnio amžiaus žmones.
Būtent vaikščiojimas specialistų rekomenduojamas kaip geriausia priemonė vyresnio amžiaus žmonėms, norintiems išvengti artrito. Mokslininkų tyrimo ataskaitoje rašoma, kad vaikščiojimo reikšmė suprantama tik jau susirgus šia liga. Matyti, kad fizinis pasyvumas nulemia šią ligą, tačiau jau susirgę žmonės pradeda suvokti ėjimo naudą ir vaikščioja bent po pusantros valandos per dieną.
Naujausiame amerikiečių mokslininkų tyrime dalyvavę 1 788 žmonės, kurie turi kelio sąnario sutrikimų ar turi riziką susirgti artritu, žingsniamačio pagalba visą savaitę sekė savo nueinamų žingsnių skaičių.
6 000 žingnsių
Remiantis tyrimo rezultatais, reguliariai didinant nueitą atstumą po 1 000 žingsnių, funkcinių kelio sutrikimų, kelių artrito rizika gali būti sumažinta beveik penktadaliu. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jeigu norime pradėti justi teigiamą vaikščiojimo poveikį, kasdien turėtume nueiti bent 3 000 žingsnių, kurių skaičių reikia reguliariai didinti ir pasiekti bent 6 000. Tai būtina tiems, kuriems gresia artritas, kurie jaučia tam tikrus judėjimo sutrikimus ar skausmą kelių zonoje.
Informaciją parengė virtualių treniruočių portalas www.sportobirza.lt
*Skaitytojams primename, kad pirmosios Proenzi ArthroStop masinio ėjimo varžybos Lietuvoje vyks balandžio 16d., 12val., Pavilnių regioniniame parke. Nemokama registracija: http://ejimovarzybos.lt/registracija.html