Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 06 27

A.Girniūtės patarimai vandenlenčių sporto mėgėjams

Vandenlentės - ypač viliojantis vasaros užsiėmimas. Ši sporto šaka yra atsiradusi iš vandens slidžių ir banglenčių, tačiau dažniau praktikuojama ramiuose vandens telkiniuose ar sparčiai populiarėjančiuose wake parkuose: ant vandenlentės stovintis žmogus tempiamas lyno, todėl laikosi vandenyje ir čiuožia jo paviršiumi. Plaukioti vandenlentėmis – smagu, tačiau tai reikalauja ypač didelės ištvermės ir lankstumo.
Vandenlentės
Vandenlentės / Projekto partnerio nuotr.

Pradėti tam ruoštis reikėtų bent prieš kelis mėnesius, o dar geriau – prieš pusę metų. Jei atšilus orams svajojate profesionaliai skrosti vandenį ar svarstote bent jau išmėginti šį užsiėmimą, Gym+ sporto klubo trenerė Agnė Girniūtė dalijasi patarimais, kaip efektyviai pasiruošti ne tik naujokams, bet ir jau patyrusiems vandenlenčių sporto mėgėjams. Tinkamas fizinis pasirengimas sustiprina kūną, paruošia jį specifiniam darbui, o neturint fizinio pasirengimo sunkiau išmokti techniką, greičiau pavargstama.

Kaip manote, ar vandenlenčių sporto sezonui galima pasiruošti savarankiškai?

– Priklauso nuo to ar dažnai ir intensyviai žmonės sportuoja. Pavyzdžiui, bėgiojimas ar važiavimas dviračiu kūno netreniruoja visapusiškai. Todėl, norint tinkamai pasiruošti, būtina ne tik mankštinti raumenis ir didinti ištvermę, bet ir stiprinti sąnarius bei sausgysles. Rekomenduočiau derinti jėgos užsiėmimus, žemo intensyvumo ir intervalines ištvermės treniruotes bei mobilumo reikalaujančius pratimus. Gym+ sporto klubas lankytojams siūlo nemažai grupinių treniruočių, kuriose naudojamas įvairus inventorius, tad tikrai galima rasti sau tinkamų. Jei žmonės turi pakankamai žinių, gali ruoštis savarankiškai, nors aš mėgstu sakyti, kad net ir treneriams reikia trenerio, todėl konsultacija ar speciali treniruočių programa tikrai nepakenktų.

Projekto partnerio nuotr./Vandenlentės
Projekto partnerio nuotr./Vandenlentės

Ką treniruotės sporto klube duoda vandens sporto naujokams ir jau pažengusiems plaukikams?

– Sportininkai gali tvirčiau stovėti ant vandenlentės, greičiau išmokti naujų triukų. Tinkamai pasiruošus toks sportas nėra pavojingas, tačiau reikalauja tam tikrų įgūdžių, kurie formuojasi atliekant koordinacijos, balanso ir pliometrinius pratimus. Gym+ sporto klubas gali pasiūlyti įvairias priemones ir įrangą, kuri padeda sportininkui palaikyti formą ir ne sezono metu. Kuo daugiau sporto rūšių praktikuojame ir naujų skirtingų fizinių veiklų išbandome, tuo lengviau ir greičiau išmokstame naujas.

Kokios trukmės pirmą kartą turėtų būti čiuožimas vandenlente? Ar vėliau derėtų riboti šio užsiėmimo trukmę ir kokią naudą jis duoda kūnui?

– Sunkiai nusakoma, kadangi tai priklauso nuo to, koks jūsų fizinis pasirengimas ir kaip pirmą kartą pavyks perprasti techniką. Pirmą kartą atėjus į treniruotę reikia mokytis stotis ant lentos – šis veiksmas ir plūduriavimas vandenyje su lenta atima nemažai jėgų, todėl ir 10-20 minučių gali atimti visas jėgas. Svarbu pradėti po truputį, neskubant pripratinti kūną prie naujo ar neįprasto fizinio krūvio. Stebėkite kaip jaučiatės tiek treniruotės metu, tiek ir po jos. Po treniruotės leiskite sau pailsėti, tegul kūnas atsigauna. Tam gali prireikti 1-3 dienų. Jeigu treniruotės metu juntate, kad pavargote, nebeturite jėgų, geriau pailsėkite ir ateikite kitą kartą – venkite persitreniravimo.

VIDEO: Čiuožimas ant vandenlentės

Nors reguliarus ir įvairus sportas – pagrindinis dalykas lemiantis kokybę plaukiant vandenlentėmis, ne mažiau svarbi yra mityba bei išgeriamo vandens kiekis. Tinkama mityba gali padėti greičiau atsistatyti po treniruotės ir nepritrūkti energijos jos metu. Prieš treniruotę patariama valgyti geruosius angliavandenius (pilno grūdo duona, makaronai, kruopos, vaisių glotnučiai, riešutai), kadangi toks maistas ilgiau virškinamas ir yra tarsi kuras: suteikia pakankamai energijos intensyviai treniruotei. Visgi Gym+ sporto trenerė Agnė prieš treniruotę pataria nepersivalgyti, o iki jos likus valandai – nevalgyti iš viso ir nepamiršti gerti skysčių.

Projekto partnerio nuotr./Vandenlentės
Projekto partnerio nuotr./Vandenlentės

Paklausta apie tai, kokią įtaką vandens sporto užsiėmimams daro žmogaus emocinė būklė, trenerė patikino, jog tai turi reikšmę. Veikiant emocijoms sunkiau susikaupti, todėl ir treniruotę geriau rinktis lengvesnę: nepradėti sunkių sukinių ar triukų. O jiems nepavykus nusiminti taip pat neverta – vandenlenčių sportas ne tik įdomus ir gaivinantis užsiėmimas, bet ir nebloga treniruotė, kurios metu ugdysite balansą, koordinaciją, išmoksite geriau pajusti bei valdyti savo kūną bei fiziškai sustiprėsite! Visų norinčių pasiruošti vandenlenčių sportui, Gym+ treneriai laukia sporto klubuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?