– Ar dažnai žaidi gyvą pokerį?
– Norėčiau žaisti daugiau, tačiau Baltijos šalyse nėra tiek gyvų pokerio turnyrų, kuriuose norėčiau žaisti. O norint žaisti užsienyje reikia turėti tvirtesnį pokerio kapitalą.
Žaidžiu pokerį maždaug trejus metus ir per šį laiką sužaidžiau apie 20, o gal šiek tiek daugiau, rimtesnių turnyrų. Nesu pasiekusi labai skambių pergalių, nors Venecijoje WPT šalutiniame turnyre, likau ketvirta, Lietuvoje viename iš didesnių turnyrų esu finišavusi trečioje vietoje. Taip pat esu pakankamai sėkmingai žaidusi grynųjų pinigų žaidimus Barselonoje.
– Ar tai, kad Barselonoje laimėjai pinigų grynųjų pinigų žaidimuose reiškia, jog tau labiau patinka ši pokerio rūšis?
– Tikrai taip. Ir man patinka žaisti gyvai. Ilgą laiką žaisdama internete negalėjau suvokti, kad kitoje ekrano pusėje sėdi žmonės, iš kurių lygiai taip pat galiu rinktis informaciją. Internetiniame pokeryje greičiau įgaunama patirtis ir greičiau atidirbama technika, nes sužaidi daugiau padalinimų ir daugiau situacijų. Visa tai padaryti gyvai užtruktų nežmoniškai daug laiko. Be to, internete yra daug aukštesnis lygis, ten žaisti yra gerokai sunkiau, jau mikrolimituose sutinki pakartotinių statymų permušimų serijas be to, jeigu gerai žaidi prie virtualių stalų, gyvai žaisi ne prasčiau.
– Mums smagu, kad neturėdama, kur žaisti, papuoši turnyrą Taline. Galėtum atvažiuoti ir dažniau. Tačiau jau rugpjūčio pabaigoje Lietuvoje įvyks du didžiuliai turnyrai „Žvejo iššūkis“ ir „Orlov invitational“. Planuoji juose dalyvauti?
– Tikrai nelabai turime, kur žaisti gerą pokerį, todėl „Žvejo Iššūkis“ ir „Orlov Invitational“ turnyrai bus puiki proga pasivaržyti prie pokerio stalų. Į šiuos turnyrus susirenka po kelis šimtus žaidėjų, todėl galima įsivaizduoti jų populiarumą. Mūsų rinka yra labai siaura, žaidėjai pažįsta vieni kitus. Į didesnius turnyrus suvažiuoja žaidėjai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos. Manau, kad kuo daugiau žaidėjų iš užsienio, tuo įdomiau. Gaila, kad į šiuos turnyrus susirenka sąlyginai nedaug jaunų žaidėjų. Gal jiems nėra priimtina lošimo namų atmosfera, bet jeigu jaunos kartos žaidėjų būtų dauguma, tuomet būtent jie valdytų situaciją.
– Ar jauti vidinį pasitenkinimą, kad tavo gimtinėje populiarėja tavo mėgiamas užsiėmimas ir jeigu anksčiau į didžiausius pokerio turnyrus vargiai susirinkdavo 100 žaidėjų, tai dabar, didžiųjų kovų organizatoriai tikisi sulaukti bent trigubai daugiau žaidėjų?
– Labai tikiuosi, kad tai pagaliau prives mus prie to, ką jau seniausiai padarėte Estijoje – susitvarkysime pokerio įstatymą. Tada galėsime organizuoti didelius, įdomius turnyrus. Ir žmonių akyse pokeris taps visiškai kitokiu žaidimu. Dabar žmonės vis dar pagalvoja, kad pokeris – tai lošimai, kurie vyksta lošimo namuose. Bet juk tai netiesa. Pokeris yra įgūdžių žaidimas, kuriame egzistuoja sėkmės variacija.
– Ar dažnai tenka įrodinėti, kad nesi pralaimėjusi automobilio, buto ir visų savo pinigų?
– Nuolatos tenka apie tai kalbėti. Visi labai išsigąsta, sužinoję, kad žaidžiu pokerį. Tačiau ko norėti, jeigu turnyrai vyksta tik kazino patalpose? Jeigu turėtume komercinio pokerio įstatymą, pokeris prilygtų šachmatams. O piniginis faktorius egzistuoja beveik visose sporto šakose.
– Ar galima sakyti, kad tokie dideli turnyrai turėtų paskatinti įstatymą priimti greičiau?
– Nesu politikė, bet tikiu, kad žmonių susidomėjimas yra didžiulis. Nežinau, kaip viskas klostysis, bet labai norėčiau tikėti, kad tai paspartins procesą.
– Kokius tikslus sau keli artimiausiems turnyrams, kuriuose ketini dalyvauti?
– Tiesiog gerai sužaisti. Nemąstau, ar laimėsiu, ar pralaimėsiu. Blogiausia yra sėsti prie stalo, kai nori kažkam kažką įrodyti. Emocijų sprendimuose negali būti. Noriu gerai sužaisti. Pokeryje svarbiausia yra priimti gerus sprendimus, pasinaudoti kiekviena situacija. Pabaigusi turnyrą aš sau užduodu tik vieną klausimą: ar aš gerai sužaidžiau.
– Kiek teko domėtis, į mažesnius turnyrus nenueini. Žaidi tik tuose turnyruose, į kuriuos susirenka daugiau žaidėjų ir kuriuose yra ženkliai aukštesnė įpirka. Be to, ten galima išvysti daugybę pokerio įžymybių. Kuo šie turnyrai tave žavi?
– Man patinka geresnė struktūra, didesnis prizinis fondas ir tuo pačiu didesnė motyvacija kovoti. Esu pastebėjusi, kad ir žaidėjai, kurie pripratę mažesniuose turnyruose elgtis tarsi žaistų savo virtuvėje, dideliuose turuose, kuriuose yra solidi įpirka ir nemažai profesionalų, pasikeičia ir būna daug padoresni. Didesni turnyrai demonstruoja aukščiausią lygį, nes ten yra geriausia kokybė: tiek atmosfera, tiek struktūra, tiek aplinka. Todėl visi ir nori juose žaisti.
– Ar tiems žaidėjams, kurie nežaidžia didelių vietinių turnyrų, patartum juose dalyvauti?
– Esminis klausimas – ko jie nori? Jeigu nusprendė, kad bus internetinio pokerio žaidėjai ir jiems nepatinka gyvas pokeris – tuomet nėra ko ten eiti. Bet jeigu anksčiau ar vėliau norės žaisti gyvą pokerį, tai nuo kažko juk reikia pradėti. Pradėti nuo tokių didelių gyvų pokerio turnyrų yra pats geriausias variantas. Kiek esu žaidusi turnyrų užsienyje, Lietuvos turnyrai nė kiek nenusileidžia, o lietuvos pokerio žaidėjų lygio vidurkis gerokai aukštesnis nei užsienyje. Lietuvoje netgi prasčiausi žaidėjai yra kur kas geresni už prastus žaidėjus užsienyje.
– Ką manai apie moteris prie pokerio stalo?
– Manau, kad moterims yra sunkiau žaisti pokerį, nes gerai žaidžiančių vyrų yra kur kas daugiau. Yra tam tikros savybės, kurios trukdo daugeliui moterų būti geromis pokerio žaidėjomis.
– Kokios savybės?
– Agresijos trūkumas. Arba nenoras atsidurti nemalonioje situacijoje. Vyrai lengviau stoja į kovą ir rodo agresiją, nepasimeta įtemptoje, stresinėje situacijoje, o moterys vengia konfliktų ir nenori įtampos.
– Bendraujant su tavim ir klausantis, kaip analizuoji situacijas, sunku patikėti, kad pokalbis vyksta ne su vyru.
– Mane mokė geras mokytojas (juokiasi). Ne pirmą kartą gyvenime susidomiu „vyrišku“ užsiėmimu. Kadangi priimta, kad pokerį žaidžią tik vyrai, norėjau įsitikinti, ar ir man pavyks.
– Tai tau patinka ir kiti vyriški darbai: statybos, santechnika ir panašiai?
– Jeigu reikia, galiu susitvarkyti su vyriškais darbais. Esu ir spinteles prikalusi, ir skalbimo mašiną pajungusi, ir baldus perstumdžiusi. Be to, man patinka automobiliai ir aš manau, kad dauguma moterų vairuoja blogai.
Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min