„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2008 09 12

Apie teniso dangas

Teniso ekspertai tokius klausimus gliaudo kaip mikli voverė riešutus, tad neslėpsiu – egzistuoja trijų tipų teniso korto dangos.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoji, molio danga, žymiai populiaresnė Europoje nei Amerikoje – yra neatsiejamai firminis French Open atributas. Jos įrengimas pigesnis, tačiau išlaikymas ir priežiūra teniso korto savininkams kerta iš pasalų: molinę dangą reikia nuolat voluoti, konsistencijoje turi būti balansuojamas vandens kiekis. Skirstomos į raudono ir žalio molio.

Pirmoji daugeliui asocijuojasi su buvusia Lenino aikšte ir yra gaminama trinant viena plyta į kitą, o kitą į trečią. Žalio molio arba „amerikietiškoji“ danga yra žymiai kietesnė, todėl raketės virtuozas ant jos spyruokliuoja sparčiau.

Antroji, žolės danga, gali būti vadinama tradicine. Tai pati brangiausia ir įnoringiausia teniso korto danga iš visų. Žolę privaloma kasmet persodinti, o lietučiui godžiai palaisčius, tenka parą kitą lukterti kol viskas susigers ir išdžius. Tokius nepatogumus gali tverti tik aristokratai, todėl daugiausia kortų su žolės danga teko matyti Anglijoje. Juk ne išimtis ir Wimbledon‘as. 

Trečioji, dažnai teniso kortuose pasitaikanti danga yra kietoji – dažniausiai asfaltas arba betonas. Kadangi ant tokios dangos žaidžiamas taip pat kietas, greitesnis tenisas, čia pranašumą turi stipriai smūgiuojantys žaidėjai.

Dar įvairesnių dangų pasitaiko uždaruose teniso kortuose, tačiau tikriems teniso gigantams Punsko fizkultūros salėj – ne žaidimas.

Daugiau apie tenisą www.berankis.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų