Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 12 19

2012 metų įvykiai: išrinkite Lietuvos sporto nusivylimą

Naujienų portalas 15min.lt baigiantis metams skaitytojams primena svarbiausius metų akcentus ir siūlo išrinkti „Metų įvykį“ įvairiausiose kategorijose. Šį kartą kviečiame išreikšti savo nuomonę 2012 m. sporto nusivylimo rinkimuose.
Audrius Didžbalis ir Rasa Leleivytė
Audrius Didžbalis ir Rasa Leleivytė

Nors gražių ir netikėtų pergalių Lietuvos sporto padangėje šiemet buvo tikrai nemažai, tačiau netrūko ir nuviliančių rezultatų. Olimpinėse žaidynėse Lietuva iškovojo rekordinį medalių skaičių, tačiau buvo atletų, kurie nepateisino į juos dėtų vilčių. Kuris 2012 metų Lietuvos sporto pasaulyje nuvylęs rezultatas jums atrodo skaudžiausias?

Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr./Lietuvos krepainio rinktinė
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinė

Ar prieš praėjusią vasarą kas nors galėjo pagalvoti, kad Lietuvos krepšinio rinktinė svarbiame turnyre galėtų pralaimėti Nigerijai? Arba beviltiškai, 23 taškų skirtumu, būtų sutriuškinta Argentinos? Pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkai iš olimpinių žaidynių grįžo nepasiekę geriausių komandų ketvertuko, o banguotai ir nepatikimai rungtyniavo nuo pat pasirengimo mačų ciklo. Žinoma, galime sakyti, kad tokiai mažai šaliai olimpinis ketvirtfinalis yra gerai, tačiau iš Lietuvos krepšininkų sirgaliai laukė visiškai kitokio pasirodymo.

sportoakimirka.lt/Lietuvos jaunučių krepainio rinktinė
sportoakimirka.lt/Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė

Antrieji į nusivylimų sąrašą patekę krepšininkai - jaunučių (U-16) krepšinio rinktinė. Lietuvos krepšinio legendos Arvydo Sabonio sūnaus Domanto vedama komanda varžėsi Europos pirmenybėse, kurios vyko Lietuvoje ir Latvijoje. Tačiau komandai nepadėjo nei namų sienos, nei pavardės - iš viso turnyre lietuviai iškovojo 4 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus bei užėmė 11-ąją vietą.

Audrius Didžbalis ir Rasa Leleivytė
Aurimas Didžbalis ir Rasa Leleivytė

Jei ne sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Rasa Leleivytė, Lietuvos delegacija Londono olimpiadoje galėjo būti gausesnė. Šių sportininkų dopingo skandalai abiems užvėrė kelią į olimpiadą, o dėl A.Didžbalio diskvalifikacijos Londone negalėjo varžytis ir kitas šalies sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas. A.Didžbalis be kita ko neteko ir šiemet Europos čempionate iškovoto sidabro medalio. 21 metų sunkiaatletis vadintas ateities Lietuvos sporto viltimi, tačiau, kaip ir dviratininkė R.Leleivytė, gali būti diskvalifikuotas iki dviejų metų. Tiesa, abu sportininkai sprendimą apskundė ir laukia B mėginio rezultatų - vis dėlto dėmė jau mesta ir ją nuplauti bus labai sunku.

Luko Balandžio nuotr./Ialydėtuvių akimirka
Luko Balandžio nuotr./Parolimpinė rinktinė išlydėtuvėse į Londoną

Nuliūdino šiemet ir Lietuvos parolimpinė rinktinė, kuri pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo iš olimpiados neparvežė nė vieno medalio. Arčiausiai medalių buvo golbolo rinktinė ir šuolininkė į tolį Ramutė Adomaitienė - jie užėmė ketvirtą vietą. Žinoma, parolimpiečiams trūksta tinkamų treniruočių sąlygų ir didesnio valstybės dėmesio, tačiau medalių įskaitoje po žaidynių buvęs nulis atrodė nykokai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs