Pasirinkti tikrai yra iš ko – Lietuvos sportininkai pasiekė ne vieną skambią pergalę olimpinėse vasaros žaidynėse, Europos ir pasaulio čempionatuose bei kituose turnyruose. Tačiau kurio atleto pasirodymas jums buvo pats netikėčiausias?
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė |
Kaip viesulas į pasaulio plaukimo elitą įsiveržusi Rūta Meilutytė (15 m.) nustebino ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį. „Auksinė žuvelė“ Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį ir pagerino Europos rekordą. Kokio atgarsio sulaukė R.Meilutytės pasiekimai – tikriausiai nė neverta priminti. Nesuvaidintos R.Meilutytės emocijos tapo tikru įrodymu, kad tokio fantastiško pasiekimo nesitikėjo net pati plaukikė. Ar jai be konkurencijos atiteks pirmoji vieta šiuose rinkimuose?
Per metus Lietuvos sporto padangėje netrūko daug malonių staigmenų. Kokie dar sportininkai nusipelnė jūsų pagarbos?
AFP/„Scanpix“ nuotr./Evaldo Petrausko akistata |
Šilutiškis Evaldas Petrauskas (20 m.) olimpinėse žaidynėse tapo dar vienu Lietuvos herojumi. Jo kelią iki medalių užgniaužę kvapą stebėjo tūkstančiai mūsų šalies žmonių. Nors boksininkui buvo prognozuota tik 5-17 vietos, jis nužygiavo kur kas toliau ir pasidabino bronzos medaliu. „Lietuva 44 metus neturėjo olimpinio bokso medalio. Manau, kad šaliai padariau garbę“, – sakė E.Petrauskas.
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Jevgenijus Šuklinas |
Į olimpines žaidynes irkluotojas Jevgenijus Šuklinas (27 m.) vyko tik su viena mintimi – iškovoti medalį, tačiau tuomet apie šį sportininką Lietuvoje žinojo nedaugelis. Nieko keista, kad fantastiškas šio tvirtai sudėto atleto pasirodymas mūsų tautiečiams tapo maloniu siurprizu.
42,792 sekundės įprasmino tai, dėl ko visaginietis daug metų liejo prakaitą, aukojo laisvalaikį, sveikatą. Per tiek laiko Lietuvos irkluotojas sidabru virtusiais yriais įveikė Londono olimpinių žaidynių distanciją ir įgyvendino savo svajonę. Dabar jo tiksluose – olimpinis aukso medalis.
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr./Donata Vištartaitė |
Lietuvos irkluotojai Donata Vištartaitė (23 m.) ir duetas Rolandas Maščinskas bei Saulius Ritter – olimpinėse žaidynėse buvo arti medalių ir suteikė vilties, kad po ketverių metų Rio de Žaneire šių atletų vardus jau matysime prizininkų sąrašuose. Maža to, iškart po olimpiados šie irkluotojai dalyvavo Europos čempionate. Ten Donata pasirodė fantastiškai ir tapo čempione, o perspektyviausi Lietuvos dvivietės valties irkluotojai laimėjo ketvirtąją vietą.
Fotodiena.t/Roberto Dačkaus nuotr./Aleksandras Kazakevičius |
Neplanuoto medalio autoriumi Londone tapo dar vienas sportininkas – imtynininkas Aleksandras Kazakevičius (26 m.). Prieš olimpiadą jį pažinojo tik imtynių entuziastai, bet po žaidynių apie jį jau buvo girdėję visi Lietuvos piliečiai. Jis buvo laikomas autsaideriu, tačiau paneigė visas skeptikų prognozes ir laimėjo bronzos medalį.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Raivydas Stanys |
Staigmeną Europos lengvosios atletikos čempionate šią vasarą pateikė šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys (25 m.). Lietuvis peršoko 2,31 m aukštį ir iškovojo sidabro medalį. „Dar šiuo metu negaliu patikėti, kad esu antras žmogus Europoje, – iš džiaugsmo sunkiai žodžius tuomet rinko lengvaatletis. Tai buvo didžiausia sportininko karjeros pergalė.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Auksinė Lietuvos krepšininkų karta pateks į istoriją |
Tai, ką nuveikė auksinė, 1992 metais gimusių vaikinų karta, buvo fenomenalu. Šešios vasaros, penki aukso medaliai. Vaikinai iš Lietuvos nuo 2007 metų dominavo visuose čempionatuose, kuriuose savo gretose turėjo Joną Valančiūną. O šiemet likę be lyderio, dvidešimtmečiai įrodė, kad net ir be J.Valančiūno pagalbos gali užkopti į pačią viršūnę.
V.Januškos/LFF.lt/Artūras Rimkevičius |
Didžiausiu Lietuvos futbolo sezono atradimu, be jokios abejonės, tapo „Šiaulių“ ekipos futbolininkas Artūras Rimkevičius (29 m.). Sportininkas pasiekė Lietuvos futbolo A lygos rezultatyvumo rekordą. Jo sąskaitoje – 35 įvarčiai. A. Rimkevičius pagerino 56 metus gyvavusį Algimanto Liucinavičiaus 1956 metais pasiektą 28 įvarčių rekordą. „Jei kas nors po pirmojo A lygos turo būtų pasakęs, kad pagerinsiu rekordą – nebūčiau patikėjęs“, – sakė A. Rimkevičius.
Asm. arch. nuotr./Goda Dailydaitė |
Vokietijoje gyvenanti lietuvė boksininkė Goda Dailydaitė (27 m.) šiemet tapo pasaulio čempione pagal Pasaulinės bokso federacijos (WBF) ir Tarptautinės moterų bokso federacijos (WIBF) versijas. Apie šią merginą ėmė rašyti visa Lietuvos žiniasklaida, o ji pati didžiavosi galinti garsinti šalies, kurioje negyvena, bet kurioje augo vardą.