Remiantis antidopingo laboratorijos Maskvoje duomenimis, Rusijai vis dar galioja tam tikros sankcijos dėl machinacijų.
Jai leista deleguoti sportininkus į žiemos olimpines žaidynes Pekine, bet ten rusų atletai galės varžytis tik po neutralia vėliava, jų garbei nebus grojamas Rusijos himnas. Taip buvo ir Tokijo olimpinėse žaidynėse šiemet, kai įsigaliojo Pasaulio antidopingo agentūros skirtos sankcijos, Tarptautinio sporto arbitražo sutrumpintos nuo ketverių iki dvejų metų.
Tačiau žiemos olimpinės žaidynės vasario 4–20 dienomis vyks Pekine, o ten Rusija yra šiltai laukiama žaidynių šeimininkų.
Kitos didelės valstybės, pavyzdžiui, JAV, Didžiojo Britanija, Kanada, svarsto diplomatinį boikotą dėl Kinijoje pažeidžiamų žmogaus teisių.
Kinija dabar pranešė, kad nori sustiprinti gerus santykius su Rusija, asmeniškai pakvietusi jos prezidentą Vladimirą Putiną į olimpines žaidynes.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijanas teigė, jog šalies prezidentas vertina V.Putiną kaip „gerą draugą“. Atstovas tvirtino, kad V.Putinas jau priėmė kvietimą ir laukiamas olimpinėse žaidynėse vasarį.
Taip V.Putinas taps pirmuoju didelei valstybei vadovaujančiu asmeniu, skaičiuojant dvejus metus nuo pandemijos pradžios, kuris aplankys Kinijos prezidentą.
„Esame įsitikinę, kad mūsų dvi tautos pasieks naujus rekordus šiose olimpinėse žaidynėse“, – remiantis „The South China Morning Post“, pareiškė Zhao Lijianas.
Praėjusią savaitę 17 Seimo narių kreipėsi į politikus, Tautinį olimpinį komitetą ir sportininkus, ragindami boikotuoti vasarį Pekine vyksiančias žiemos olimpines žaidynes dėl Kinijoje pažeidžiamų žmogaus teisių.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas antradienį išplatino pareiškimą, jog Tarptautinis olimpinis komitetas laikosi politinio neutralumo, o sportininkų karjera nėra ilga.