Nors TOK narių balsavimas, po kurio paaiškės laimingasis miestas, įvyks tik šių metų spalio mėnesį, tačiau pastarasis susirinkimas yra vienas svarbiausių keturių miestų – Madrido, Tokijo, Čikagos ir Rio de Žaneiro – varžytuvėse. Mat šiame susirinkime daugiausia dėmesio skiriama techninėms, o kartu ir finansinėms, detalėms.
Pranešama, jog visam pasauliui kenčiant nuo ekonomikos sulėtėjimo TOK nariai itin kruopščiai nagrinėja kandidatuojančių miestų finansines galimybes ir būsimus biudžetus. Manoma, jog būtent finansai gali tapti lemiamu faktoriumi TOK nariams apsisprendžiant dėl 2016 metų olimpiados šeimininko.
Visgi tokiai pasaulio žiniasklaidos nuomonei paprieštaravo TOK prezidentas Jacques Rogge.
Taip, finansų garantijoms bus skiriamas didelis dėmesys. (J.Rogge)
„Taip, finansų garantijoms bus skiriamas didelis dėmesys, tačiau komercinė miestų stiprybė tikrai netaps lemiamu faktoriumi renkantis nugalėtoją, - tikino TOK prezidentas. - Kaip rodo ankstesnių balsavimų rezultatai, olimpiados šeimininku tikrai ne visada buvo išrenkamas finansiškai stipriausias miestas ir tai, mano nuomone, būdavo labai teisingas sprendimas.“
„Mums svarbu ne miesto finansinės galimybės, o tai, kaip miestą pakeistų olimpiada. Norime, kad net ir pasibaigus žaidynėms, miestas, o kartu ir valstybė, jaustų olimpiados naudą“, - aiškino J.Rogge.
Pasaulio žiniasklaidoje kova dėl teisės surengti 2016 metų olimpines žaidynes yra apibūdinama kaip viena lygiausių per visą istoriją. Visgi, anot pranešimų, su JAV prezidento Baracko Obamos parama žingsneliu priekyje kitų žengia Čikaga.