„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2009 05 21

Atidaryta Olimpinės šlovės alėja (nuotraukos)

Ketvirtadienį Vilniuje, prie „Siemens“ arenos, buvo iškilmingai atidaryta Olimpinės šlovės alėja.
Olimpinės šlovės alėjos atidarymas
Olimpinės šlovės alėjos atidarymas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Romas Ubartas

Olimpinės šlovės alėjos idėja kilo 85-ąjį tarptautinio pripažinimo jubiliejų šiemet švenčiančiam Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK).

„1924 metų gegužės 25-ąją Paryžiuje Lietuvos atletai pirmą kartą pasirodė olimpinėse žaidynėse (Lietuvos futbolo rinktinė žaidė rungtynes su Šveicarija) ir paleido tą olimpinį laikrodį, atvėrusį kelią į aukštumas. Aišku, pirmieji rezultatai buvo kuklūs, tačiau vėliau pergalės atėjo. Per šį laiką Lietuva išugdė 25 olimpinius čempionus, o tokiai šaliai tai yra didžiulis pasiekimas. Tokiais rezultatais gali pasigirti net ne visos didžiosios valstybės“, – didžiavosi LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas.

Iniciatyva įrengti Olimpinės šlovės alėją džiaugėsi ir Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Ji pabrėžė, jog toks įvykis yra reikšmingas ne tik sporto požiūriu, tačiau yra ir visos valstybės bei kiekvieno piliečio pasididžiavimas.

Vilniuje, prie „Siemens“ arenos, įrengtoje alėjoje auksinį savo triumfą žymintį atminimo stendą turės kiekvienas iš 25-ių šalies olimpinių čempionų. Beveik 4 kvadratinių metrų ploto stende puikuosis olimpinio čempiono nuotrauka, žaidynių data, pasiektas rezultatas.

Pirmuoju nepriklausomos Lietuvos olimpiniu čempionu tapęs disko metikas Romas Ubartas, iškilmingai atidengiant jo pergalę 1992 metų žaidynėse Barselonoje įamžinusį stendą, neslėpė jaučiantis pasididžiavimą.

„Šiurpuliukai bėga. Jaučiuosi lyg pačiose olimpinėse žaidynėse“, – atviravo R.Ubartas ir spėjo, jog kitus 25 olimpinius čempionus Lietuva galbūt turės prabėgus dar tiek pat laiko.

Vėl jaučiąs olimpines aistras prisipažino ir krepšininkas Modestas Paulauskas, olimpiniu čempionu tapęs 1972 metais Miunchene.

„Vėl jaučiu jaudulį, pergalės momentus. Visų olimpinių čempionų vardu norėčiau padėkoti už šią alėją ir pažadėti, jog ir toliau garbingai nešime čempiono vardą“, – kalbėjo M.Paulauskas.

Tuo tarpu viena jauniausių olimpinių čempionių šaulė Daina Gudzinevičiūtė, garbingiausią apdovanojimą sporto pasaulyje pelniusi 2000 metais Sidnėjuje, vylėsi, jog Olimpinė šlovės alėja gausės. Tiesa, Daina juokavo, kad gal ir nevertėjo dar gyviems sportininkams tokio paminklo statyti...

„Ši alėja skirta labiau pasiekimui nei asmenybei. Tačiau sportas neabejotinai yra sritis, kuria Lietuva besąlygiškai gali didžiuotis. Tikėkimės, šiuo pavyzdžiu užsikrės vaikai, o ta eilė ilgės“, – vylėsi olimpinė čempionė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs