Vokietijoje vykusiose varžybose lietuvių komanda į lyderių pozicijas išsiveržė nuo pat starto ir iškovojo pirmąją vietą tarp 63 komandų.
Šių varžybų dalyviai per nustatytą laiką stengiasi užmegzti kuo daugiau radijo ryšių tarpusavyje. Informacija apsikeičiama tiek balsu (kalbant į mikrofoną), tiek telegrafo pagalba (naudojant Morzės kodą). Varžybos vyksta 10-80 metrų (28-3.8 MHz) bangų ruožuose. Visi trumpabangininkai turi unikalius šaukinius darbui eteryje.
Radijo ryšio tarp dviejų stočių metu apsikeičiama trumpa informacija – perduodamas šaukinys, du skaičiai, reiškiantys signalo kokybės įvertinimą bei ryšio eilės numeris. Kad radijo ryšys būtų užskaitytas, dalyvis turi teisingai priimti šią informaciją iš kito varžybų dalyvio, be to turi užfiksuoti laiką, kada ryšys įvyko.
Paprastai vienas radijo ryšys užtrunka labai trumpai – keletą sekundžių.
„World Radio Team Championship“ organizuojama nuo 1990 metų. Šių radijo varžybų dalyviai yra skirstomi į akivaizdinius ir neakivaizdinius dalyvius.
Akivaizdiniai varžybų dalyviai dirba lauko sąlygomis. Visiems akivaizdiniams dalyviams sudaromos kiek įmanoma vienodos techninės sąlygos: pozicijos išdėstomos vienodais atstumais, leidžiama naudoti antenas, iškeltas ne aukščiau teisėjų nustatyto aukščio, siųstuvo galia negali viršyti nustatytos galios ir panašiai. Varžybų metu kiekvieno akivaizdinio dalyvio darbą stebi teisėjas. Kiekvienas dalyvis burtų keliu gauna unikalų šaukinį darbui eteryje.
Neakivaizdiniai varžybų dalyviai varžybose dalyvauja iš savo namų. Jiems nėra nustatyti tokie griežti techniniai reikalavimai ir jie varžosi kitoje varžybų kategorijoje, nei akivaizdiniai dalyviai.
Ryšius neakivaizdiniai ir akivaizdiniai dalyviai gali užmegzti tiek tarpusavyje, tiek vieni su kitais.
Varžybos yra pasaulinės, todėl eteryje galima išgirsti ne tik lietuviškus, bet ir užsienio trumpabangininkų radijo stočių signalus.
WRTC – tai prestižiškiausias aukščiausio radijo sportinio lygio renginys – akivaizdinės trumpųjų bangų radijo ryšių varžybos, vykstančios kas ketverius metus ir laikomos radijo sporto olimpinėmis žaidynėmis.