Tūkstančiai akių internete kasdien sekė Aurimo Valujavičiaus žygį, vykusį Dariaus ir Girėno maršrutu, tik ne oru, o vandeniu.
Jauno kauniečio nuotykiai sužavėjo daugybę lietuvių, tarp jų ir irklavimo meistrus, nors iki žygio jie A.Valujavičiaus nepažinojo.
„Matyti, kad iš techninės pusės jis neidealiai irkluoja, labiau stumiasi tai kaire, tai dešine, – sakė buvęs pasaulio kanojų irklavimo čempionato prizininkas Romualdas Petrukanecas. – Mane stebina, kad neirklavęs žmogus gali tiek tūkstančių kilometrų įveikti.“
„Manau, kiekvienas žmogus, jei tik nori ir turi tokį užsispyrimą, gali ryžtis bet kam, kam tik nori“, – pabrėžė profesionali irkluotoja Dovilė Rimkutė, padėjusi A.Valujavičiui patarimais prieš žygį.
Keliautojo irklų mostus sekė ir Edvinas Ronaitis, daugiau nei dešimtmetį pats treniravęs ir mokęs A.Valujavičių, tik ne irklavimo, o karatė paslapčių.
„Turėjau ir labiau talentingų mokinių. Bet jis įdėdavo daugiau darbo“, – apie vienintelį lietuvį, tapusį Europos šotokan karatė čempionu, sakė E.Ronaitis, išsamiau pasakojęs apie A.Valujavičiaus sportinę kelionę.
Suprasti akimirksniu
- 8500 km atstumas, 2,5 mln. yrių, 8,5 km gylis, 4 mėnesiai ir rekordų siekis – taip trumpai galima apibūdinti 10-ąją Aurimo Valujavičiaus gyvenimo kelionę.
- Keliautojas užsibrėžė irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio metines. Vienas perplaukęs Atlantą valtimi, varoma tik žmogaus jėga, sportininkas tapo pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.
Turi juodą diržą ir išskirtinį titulą
E.Ronaitis ir tada dirbo „Eros“ klube Pakraščio gatvėje Kaune, kai lankyti šotokan karatė atkulniavo visas būrys vietos vaikų.
Tarp jų buvo ir devynmetis A.Valujavičius, su klasiokais užsukęs į sporto klubą, esantį netoli Kalniečių parko.