2019 01 25

Aurimo Didžbalio dopingo byloje – lėti poslinkiai

Ryškiausio Lietuvos sunkiosios atletikos atstovo Aurimo Didžbalio dopingo bylos painiojimas užtruko. 2017-ųjų gruodį per pasaulio pirmenybes įkliuvęs atletas vis dar gyvena nežinioje, bet taško savo karjeroje nededa. 27-erių metų Klaipėdoje gyvenantis marijampolietis kiekvieną dieną pluša treniruotėse bei nekantriai laukia žinių iš Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF).
Aurimas Didžbalis reikalaus B mėginio tyrimo, bet įprastai tai tik patvirtina A mėginio rezultatus.
A.Didžbalis turi rimtų problemų / „Scanpix“ nuotr.

Vieną tokių atletas išgirdo ir praėjusią savaitę. IWF atstovai dar kartą kreipėsi į lietuvį, prašydami pateikti papildomą informaciją apie užterštus papildus, kuriuos neva sportininkas prieš Anaheime vykusį čempionatą vartojo.

„Kalba eina apie užterštus papildus. Panašu, kad mikrodalelėmis buvo užteršta kažkuri medžiaga. Vis dar laukiame. Praėjusią savaitę mūsų buvo paprašyta papildomos informacijos. Visą ją išsiuntėme. Kol kas atsakymo, kada bus priimtas galutinis sprendimas, mums dar nepateikė“, – 15min pasakojo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Laimonas Pivoras.

Nors A.Didžbalis varžybose negali dalyvauti jau ilgiau nei metus, L.Pivoras tikisi, kad ši istorija dar gali turėti laimingą pabaigą.

„Labai tikimės, kad sportininkas vis dėlto bus išteisintas. Esu giliai įsitikinęs, kad Didžbalis „papuolė“ netyčia ir yra nekaltas. Kas būtų, jei atsakymas mus vis dėlto nuliūdintų? Manau, kad spręstų pats sportininkas ir federacija“, – kalbėjo L.Pivoras.

Anot LSAF viceprezidento, net ir gyvendamas nežinioje, sunkiaatletis nepraranda ūpo ir toliau pluša treniruotėse kiekvieną dieną.

„Jis labai aktyviai sportuoja, nori įrodyti, kad yra visiškai švarus. Aurimas nuolat yra tikrinamas. Visi rezultatai yra švarūs. Jam tereikia suteikti galimybę pasirodyti ir reabilituotis“, – įsitikinęs L.Pivoras.

Nedidelių vilties prošvaisčių lietuviui iš IWF buvo atsiradę ir liepos mėnesį. Tuomet LSAF pasiekė teigiama žinia iš Kelno (Vokietija) laboratorijos.

„Aurimo Didžbalio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti ta pačia draudžiama medžiaga, kuri buvo rasta praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV)“, – tuomet informavo IWF.

Sportininko trenerio ir LSAF prezidento Bronislavo Vyšniausko teigimu, apie jokias draudžiamas mikrodaleles papilduose jie nežinojo, o prieš lemtingas planetos pirmenybes vartojo tik įprastą ir IWF aprobuotą produkciją.

Rio olimpinis prizininkas 2017-ųjų gruodį planetos pirmenybėse laimėjo sidabro medalį, bet jį lydėjo šešėlis: Monrealio (Kanada) antidopingo laboratorijoje nustatyta, kad A.Didžbalio organizme buvo selektyvių androgeninių receptorių moduliatorių SARM S-22, kurie suteikia jėgos ir išvysto raumenyną.

A.Didžbalis ir jo treneris, Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas visą laiką neigė, kad atletas vartojo dopingą, paprašė tirti B mėginį bei sportininko vartotus maisto papildus.

„Toliau sieksime visiško pasaulio vicečempiono Aurimo Didžbalio išteisinimo“, – tuomet kalbėjo B.Vyšniauskas.

Lietuvos sunkiosios atletikos vyrus dopingo šešėlis lydi ne vienerius metus.

Vienas garsiausių šalies sunkiaatlečių Ramūnas Vyšniauskas dusyk buvo diskvalifikuotas dėl dopingo, o A.Didžbalis buvo nušalintas nuo sporto dvejiems metams po 2012 m. Europos čempionato, kuriame jo organizme rasta dehidrochlormetiltestosterono.

Praėjusį balandį Klaipėdos pareigūnai atliko kratą uostamiesčio sunkiosios atletikos klube, kuriam vadovauja B.Vyšniauskas.

Tarp rastų vaistų būta ir dopingo medžiagų, auginančių raumenų masę ir turinčių keistus šalutinius poveikius. B.Vyšniauskas yra įtariamas uždraustų medžiagų platinimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis