BBC interviu davęs S.Perkinsas tikino, kad jam atstovavimas Rusijai yra „svajonės išsipildymas“, o neigiama informacija apie šią šalį yra tik žiniasklaidos pramanai.
Dviračių treko meistras 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzą Australijai, tačiau nebuvo pakviestas į Rio de Žaneiro žaidynes.
S.Perkinsą toks Australijos treko rinktinės sprendimas įskaudino. Jis tikina, kad jo vietą užėmė jaunimas, kurį jis pats ugdė: „Aš jiems buvau mentorius, o gavosi taip, kad jie užėmė mano vietą. Man tai buvo labai sunkus metas. Nesupratau, kodėl to nusipelniau.“
31-erių sportininkas svarstė baigti karjerą, bet tada sulaukė pasiūlymo iš draugo Deniso Dmitrievo, kuris pakišo mintį atstovauti Rusijai.
Rusai iš pradžių nesuprato, kodėl australas norėtų jiems padėti, bet supratę jo pajėgumą nusprendė suteikti šansą. Praėjusiais metais Vladimiras Putinas išimties tvarka suteikė pilietybę australui, kuris neturi jokių ryšių su Rusija.
S.Perkinsas trokšta susitikti ir asmeniškai padėkoti Rusijos prezidentui: „Negaliu skaityti, kaip jis kritikuojamas dėl rinkimų. Man net kraujas užverda. Aš jau tikras rusas. Aš labai dėkingas, kad ji man suteikė pilietybę. Būtų nuostabu vieną dieną jį sutikti ir paspausti jam ranką.“
Dviratininkas netiki ir Rusijai metamais kaltinimais dėl dopingo: „Tikrai nemanau, kad tai buvo valstybės politika. Tiesiog buvo trenerių ir sportininkų, kurie priėmė labai kvailus sprendimus. Aš viską suprantu ir rusai džiaugiasi, kad nesivadovauju žiniasklaidos informacija.“
S.Perkinsas liko su šeima gyventi Australijoje, tačiau periodiškai lankosi Maskvoje: „Labai geras jausmas atvykti į Rusiją. Jaučiuosi kaip namuose. Užsibrėžiau sau tikslą išmokti rusų kalbą. Labai norėčiau duoti interviu rusų kalba, bet kol kas man sekasi sunkiai.“
Australas sustiprins Rusijos keirino komandą – jis kartu su Pavelu Jakuševskiu ir Denisu Dmitrievu jau laimėjo pasaulio etapo komandinio sprinto auksą Čilėje.